DE JAARWISSELING 4 CAMPING DE VEERHOEVE De vaste gasten van camping De Veerhoeve in Wolphaartsdijk leken een onbezorgde zomer tegemoet te gaan. Tot eigenaar Machiel Blom begin juni een mokerslag uitdeelde. Heidi Allaerts (41) is er een halfjaar later nog steeds niet van bekomen. Wat maakte 2018 memorabel? Een serie verhalen waarin we terugblikken en vooruitkijken aan de hand van de grote en kleine gebeurtenissen. Morgen Makelaar Van Hoeve In groepjes werden de gasten van de camping destijds uit genodigd om in de kantine naar de toekomstplannen van Leisure2B - het bedrijf van Blom - te komen luiste ren. Nadat de eerste groep het verhaal had aangehoord, ging het nieuws natuurlijk meteen als een lo pend vuurtje over de camping. En goed nieuws was het allerminst. Alle gasten kregen te horen dat ze weg moeten. De stacaravans maken plaats voor huisjes. Camping De Veerhoeve wordt vakantiepark Veerse Kreek (eerst was het Vissers kreek). Het nieuws kwam bij iedereen hard aan, maar bij Heidi Allaerts uit het Vlaamse Linden misschien wel het hardst van allemaal. Haar kinde ren zijn de vijfde generatie binnen haar familie die op De Veerhoeve komt. Zelf kwam ze als baby eerder op de camping dan in haar ouderlijk huis. Het is een tweede thuis. Elke zomer verblijven Heidi, haar man en de drie kinderen twee maanden lang in Wolphaartsdijk. De kinderen kij ken er altijd naar uit om hun vrien den van De Veerhoeve weer te zien. Vriendschappen die nu verloren lij ken te gaan. Slapeloze nachten Heidi heeft nog geprobeerd van de zomer te genieten, maar echt leuk is het nooit geworden. Er was verdriet en boosheid. Om nog maar te zwij gen van de slapeloze nachten. „Hart kloppingen heb ik ervan gehad." De zomermaanden stonden in het teken van de strijd tegen de plannen van Blom. In en rond Wolphaartsdijk werden protestborden geplaatst en gasten van de camping lieten van zich horen in het Goese stadskantoor en zelfs op de Abdij in Middelburg. Op die laatste plek besefte Heidi eind september dat de campinggasten een verloren wedstrijd aan het spelen waren. „De SP wilde ons steunen, maar ik merkte dat er weinig reactie kwam. Toen drong echt goed tot me door hoe hopeloos onze situatie was." Opzegtermijn Feitelijk komt het erop neer dat de vaste gasten geen poot hebben om op te staan. Ze huurden hun plekken steeds voor een jaar. Met inachtne ming van een opzegtermijn kan Blom ze er gemakkelijk afgooien. Zijn plannen passen bovendien bin nen het bestemmingsplan. Toen de gemeenteraad van Goes dat een paar jaar geleden vaststelde, had ze overi gens geen idee dat dit zou kunnen leiden tot de rigoureuze plannen die nu voorliggen. Iedereen was in de veronderstelling dat de camping zou worden uitgebreid met huisjes, niet dat ook het bestaande terrein zou worden schoongeveegd. De gasten mogen hun stacaravans nog tot eind 2019 laten staan, maar de werkelijk heid is dat tientallen mensen inmid dels zijn vertrokken. Hun caravans zijn verplaatst naar andere campings of weggehaald door opkopers. Grote delen van de De Veerhoeve ogen een jaar voor de feitelijke sluiting al som ber en verlaten. Hele velden zijn leeg. Heidi wordt er treurig van. Zelf heeft ze altijd geroepen als allerlaat ste weg te gaan en dat is ze nog steeds van plan. „Als het aan mij ligt, wordt onze caravan pas op 31 decem ber volgend jaar weggehaald", klinkt het toch nog strijdbaar. Af en toe wordt er in huize Allaerts zelfs al gelachen om de hele situatie. Met name Heidi's jongens maken grapjes over de treurige situatie op de camping. Dat ze komende zomer lekker veel plek hebben om te voet ballen, met al die lege plekken. En dat de wifi nu eindelijk goed zal wer ken. Maar Heidi weet niet of de laat ste zomer op De Veerhoeve nog wel zo gezellig gaat worden. „Veel vrien den zijn al vertrokken. Hopelijk blij ven er nog wat over. Laten we maar hopen op mooi weer, dan kunnen we vaak aan het Veerse Meer zitten." Kort nadat directeur Machiel Blom zijn plannen voor De Veerhoeve had ontvouwen, bleek het niet bij die camping te blijven. Ook camping Duinrand in Burgh-Haamstede wordt volledig ontruimd. De cam pings zijn volgens Blom niet meer van deze tijd en bovendien nauwe lijks rendabel. Oude dag Luxe huisjes is wat de mensen tegen woordig willen, aldus de recreatie ondernemer. Daar denken ze op De Veerhoeve heel anders over. Heidi had graag tot haar oude dag in het knusse, beschutte tuintje bij haar stacaravan willen zitten. Waar veel andere gasten al hebben gekozen voor een nieuwe stek op bij voorbeeld Caravanpark Sirjansland, wil de Vlaamse daar nog niet aan denken. De gedachte aan het nade rende vertrek doet pijn. „Ooit zullen we erover moeten nadenken, maar we kijken het nog even aan." En waar de Vlaamse helemaal klaar is met Machiel Blom, is ze dat zeker niet met Zeeland. „Het liefst blijven we hier. Op een ander mooi plekje aan het Veerse Meer dan maar." •DÊ vrijdag 21 december 2018 GO Vriendschappen gaan verloren Rob Paardekam Wolphaartsdijk Heidi Allaerts (mid den) met twee van haar zoons en een paar vriendjes afgelopen zomer op De Veer hoeve. FOTO MECHTELD JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32