Ambtsgebed uit reglement Huurders hebben baat bij fusie R&B Wonen en RWS Cadeautje Geld Rijk voor Arduin 2 GEMEENTERAAD KERK EN STAAT De kans dat het ambtsgebed in Tholen het veld ruimt, is klein. Dat zeggen juristen. De kwestie ligt nu bij minister Ollongren van Binnenlandse Zaken. Commentaar Het uitspreken van het ambtsgebed in gemeenteraden leidt zo af en toe tot problemen. Daarom kiezen som mige gemeenten voor minder confronterende varianten, net buiten de orde van de vergadering en desnoods in een aanpalende ruimte, of zelfs in de vorm van een neutraal mo ment van bezinning. Het reglement van orde van de gemeenteraad van Tholen schrijft het ambtsgebed nog dwingend voor. Zo moet de burge meester de vergaderingen openen en sluiten. Het is een tradi tie die prima past bij het christelijke karakter van de gemeente. Maar niet iedereen is er blij mee. PVV, PvdA en GroenLinks vin den dat de scheiding van kerk en staat vereist dat het regle ment wordt aangepast. Daar zit wel wat in. Maar of het ver standig is dit gelijk te halen? Het ambtsgebed kun je uitleggen als een gezamenlijke pu blieke onderwerping aan een god. Dat is niet de bedoeling. Elk raadslid hoort zonder last of ruggespraak te werken. Dus zeker niet aan de hand van een veronderstelde hogere macht. Je kunt het ambtsgebed ook zien als een mooie symbolische ui ting van alle bidders dat zij het beste voorhebben met de ge meente. Dat zij putten uit wat hen inspireert tot het goede. Net zoals niet-gelovigen hun best doen de juiste besluiten te nemen. Het blijft dan wel een beetje vreemd dat al die goede bedoelingen kennelijk niet genoeg zijn om samen een taal te kiezen die iedereen aanspreekt. Vreemd dat de goede bedoelingen van alle partijen niet leiden tot een taal die iedereen aanspreekt De nieuwe organisatie wordt met ti.000 woningen de grootste corpo ratie van Zeeland. Hoe de huurders van de besparing gaan profiteren, is nog de vraag. „De woonlasten moe ten zo laag mogelijk worden", aldus één van de bestuurders van de huurdersverenigingen. Zij moeten nog met de fusie instemmen. Of het miljoen voor huurverlaging wordt gebruikt of bijvoorbeeld deels naar energiebesparende maatregelen gaat, wordt onderwerp ALMANAK Wat is het toch leuk, als je van je werkgever met het oog op de kerstdagen een lovend briefje krijgt. Wij mochten er deze week als redactieleden ook één thuis ontvangen. De topman van ons bedrijf sprak zijn waar dering uit voor onze inspannin gen. Ongemerkt doet het je van de onderhandelingen. Peter Be vers (R&B Wonen) en Maarten Sas (RWS) verwachten dat huurders baat hebben bij de fusie. De organi satie kan makkelijker grote bouw projecten aan. Klanten van R&B profiteren van de kennis van RWS op het gebied van duurzaamheid. Andersom heeft R&B een voor sprong op het gebied van benade ring van huurders, die per wijk een vast aanspreekpunt hebben. Nieuw kantoor De corporaties fuseren juridisch per 1 juli, organisatorisch gaan ze vanaf 1 januari 2020 samen. Bevers wordt in dat jaar de enige directeur. Bij het bedenken van een nieuwe naam worden de huurders betrok ken. Het bestaande RWS-kantoor is te klein, bovendien zijn er te wei nig parkeerplekken. De organisaties hebben een nieuw kantoor op het oog bij het station in Goes. goed, zeker als ook nog een ca deaubon is bijgevoegd, te verzil veren via een website. Het in loggen verliep soepel en de keuze uit presentjes was verras send groot. Alleen, wat deed die buxusschaar er nog tussen? Die heeft iedereen afgelopen jaar toch gerooid? Bedelaar volgt mensen naar huis VVD wil Dick van der Velde als gedeputeerde THOLEN Zendingsgeld uit school gestolen Het ambtsgebed is opgenomen in het reglement van orde van de ge meente. Volgens Statenlid Vin cent Bosch, tevens raadslid voor de PW in Tholen, is dat mogelijk onwettig, gezien de scheiding van kerk en staat. Leon van den Broeke is univer sitair hoofddocent VU Amster dam en voorzitter Centrum Reli gie en Recht. Hij zegt: „In 2006 gaf minister Remkes van Binnen landse Zaken aan dat dit niet per definitie het geval is. Hij heeft wel gezegd: verplichten mag niet. De scheiding van kerk en staat is niet in de grondwet verankerd. Dat laat ruimte voor discussie. Belangrij ker is: waarom zou je vasthouden aan iets dat zo gevoelig ligt, in een samenleving die in toenemende mate ontkerkelijkt is? Is een gebed daarvoor niet te heilig, past dat nog wel in de sfeer waarin deze discussie verloopt?" Vernietiging Docent Staats- en Bestuursrecht Guido Terpstra van de Erasmus Universiteit geeft Bosch weinig kans. „Wat hij wil weten, is of de minister verplicht en bereid is in te grijpen als het ambtsgebed strij dig is met de wet. De minister zou dan artikel 18 uit het Thoolse re glement van orde voor vernieti ging moeten voordragen. Dat ge beurt alleen als er heel zware re denen voor zijn. We hechten na melijk sterk aan de lokale en pro vinciale autonomie. Alleen als er MIDDELBURG Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) schiet Arduin te hulp met 1,5 miljoen euro. De instelling voor gehandicaptenzorg verkeert in fi nanciële nood. De problemen zijn zo groot dat zonder hulp bijna vijf honderd cliënten op andere plek ken ondergebracht zouden moeten worden. De Jonge heeft daarom be sloten om het budget voor 2018 met 1,5 miljoen euro te verhogen, zodat de cliënten op hun vertrouwde plek verzorgd kunnen worden. In januari komt Arduin met een toekomstplan. vrijdag 21 december 2018 Minimaal één miljoen euro. Dat is het bedrag dat R&B Wonen en RWS Goes jaarlijks overhouden door vanaf 1 januari 2020 samen te gaan. De directeuren van de woningcorporaties zetten giste ren hun handtekening onder het fusiebesluit. Joeri Wisse Goes Tip? redactie@pzc.nl HULST De politie heeft een 41-ja- rige man uit Clinge opge pakt die al geruime tijd vooral ouderen lastig viel in het centrum van Hulst. Hij bedelde om geld, maar bood ook regelma tig aan om boodschap pen thuis te brengen. Zodra hij wist waar zijn slachtoffers woonden, kwam hij ook bij ze thuis langs om te bedelen. Zo wist hij een aantal men sen een behoorlijk geld bedrag afhandig te maken. De politie heeft de man al eerder be keurd. De verdachte bleef echter volhardend doorgaan met zijn intimi derende praktijken. MIDDELBURG De VVD schuift Dick van der Velde naar voren als opvolger van gedepu teerde Carla Schön- knecht. Hij was jarenlang raadslid in Goes en werkt op het ogenblik bij de ge meente Veere en Econo mische Impuls Zeeland. Schönknecht heeft aan gegeven na de Staten verkiezingen van 20 maart volgend jaar niet meer terug te keren als gedeputeerde. Mocht de VVD opnieuw deel uitma ken van het dagelijks pro vinciebestuur, dan wordt zij vervangen door Van der Velde. Hij woont in Goes. Bij een inbraak in de Eben Haëzerschool in Tholen is ongeveer 200 euro aan zendingsgeld gestolen. Dat was be doeld voor adoptiekin deren die de school fi nancieel ondersteunt. Volgens plaatsvervan gend directeur Bas Hoftijzer zat het geld in zakjes, klaar om naar de bank gebracht te wor den. „Ze hebben ook een geldkistje meege nomen. Daar zaten al leen bonnetjes in, dus dat is alleen voor de se cretaresse erg onhan dig." De school beschikt niet over camerabeel den. Y£TTr II Ondine van der Vleuten Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30