Bijna Danny Hollestelle nieuwe kamerheer van de koning Politie houdt beheerder van 'wiet-dorpshuis' aan 2 MAAN LEO PC Column We naderen langzaam het einde van het jaar, en daarmee ook het einde van mij als columnist voor deze krant. De oplettende lezer heeft ongetwijfeld gemerkt dat ik afge lopen maand ben verhuisd. mijn nieuwe domicilie niet in Zeeland ligt. En alle illusies van globalisering ten spijt is het toch redelijk essentieel dat je als colum nist voor de Provinciale Zeeuwse Courant in Zeeland woont. Ik heb de afgelopen tijd na naarstig speu ren in de PZC nog wel wat Zeeuws getinte tekstjes weten te schrijven, maar mijn tijd op deze pagina's is nu toch echt voorbij. Vijfjaar geleden tekende ik het contract om columnist te worden. Vijfjaar! Dat zijn 240 columns; 240 donderdagavonden waarop ik soms geestdriftig, soms wanhopig achter mijn computer plaatsnam om weer 1800 tekens (mét spaties) af te scheiden. 240 keer dat ik met lichte spanning mijn stukje naar de hoofdredacteur stuurde. 240 columns en zeker zo veel reacties. Op Facebook, bij de redactie, via e- mail, op straat en op alle andere mogelijke plekken. meningenmachientje ben, maar u, lieve lezer, kunt er ook wat van! U heeft mij een gelukkig nieuw jaar en een gruwelijke dood gewenst. U heeft mij zowel archaïsch taalge bruik als ergerlijke nieuwerwet- sigheid verweten. En 0, wat heeft u genoten van het maken van grapjes over mijn naam! Gelukkig werden de meeste vervloekingen door anonieme reaguurders online geuit, en waren de mensen die mij in levenden lijve aanspraken altijd positief gestemd. DESTELLING Vandaag: Thools alternatief voor regenboogvlag is slap Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters KERST Z0R6T VAAK VOOR EMOTIONELE STRESS TANTE RIEK HEEFT AFSEZESbl Bolomey nieuwe directeur Zeeuwse Landschap Foutje: gemeente haalde 'gestolen' panelen zelfweg GOES Aantal inbraken fors gestegen C. C. is woensdagavond in zijn wo ning aangehouden en naar een po litiecellencomplex gebracht. Hij zit nog vast en is gisteren verhoord. De politie trof vorige week woensdag onder het podium van het dorpshuis De Meiboom aan de Kerkpolder een hennepkwekerij aan met bijna vijfhonderd planten. De ventilatieroosters waren met purschuim afgedicht om de geur tegen te houden. Het pur was ter camouflage zwart gemaakt. De ruimte onder het podium, ongeveer 180 centimeter hoog, heeft maar één toegang; verstopt achter een dichte, houten trap van vijf treden. De kwekerij werd door een gespecialiseerd bedrijf ont manteld. Raadslid Marien Weststrate gaf vorige week aan dat de gemeente Reimerswaal het dorpshuis moet sluiten en de beheerder moet ont slaan. De Meiboom blijft nog zeker tot het eind van het jaar dicht. die mij de afgelopen vijfjaar wel gemoed benaderden: bedankt, het waren altijd hoogtepuntjes van mijn dag. Over een week schrijf ik mijn allerlaatste column, voor nu wens ik u alvast een fijne (of draaglijke) kerst! U heeft mij een gelukkig nieuwjaar en een gruwelijke dood gewenst Danny Hollestelle-van Rooijen (43) wordt op 1 januari benoemd tot ka merheer van koning Willem- Alexander in Zeeland. Ze volgt Jack Asselbergs op die de functie ver vulde vanaf 2009. Ze is de tweede vrouwelijke kamerheer ooit. Kamerheren vertegenwoordigen het koningshuis bij evenementen en helpen bij het voorbereiden van streekbezoeken. „Ik ben zeer ve reerd en verheugd", reageert Holle- stelle. „Ik ben een echte Zeeuwse, geboren en getogen in Goes, en ben blij dat ik een schakel tussen het Koninklijk Huis en onze provincie mag vormen." Tot 2018 waren Kamerheren ex clusief mannen. In juli werd daar mee gebroken en de eerste vrouwe lijke kamerheer benoemd, Coby Zandbergen in de provincie Overijssel. Hol lestelle is de tweede vrouw die de functie gaat vervullen. „Dat vind ik wel bijzonder, ja. Het past moge lijk bij de veran dering en modernise ring van het Koninklijk Huis." Goes. En dat blijft ze ook. „De grootste prioriteit ligt nog bij mijn bedrijf Dit is echt een erefunctie. Ik ben erg actiefin onze provincie en blij dat ik vanuit die hoedanigheid Zeeland mag vertegenwoordi gen." Ze is daarnaast commissaris van de Westerscheldetunnel, be stuurslid van VNO-NCW Zeeland en lid van de Economie Board Zee land. In 2015 werd ze Zakenvrouw van het jaar. Aan het begin van het koninkrijk was kamerheer een van de belang rijkste functies aan het hof, en te vens sleutelbewaarder van de pri- vévertrekken van de koning. Bij be langrijke evenementen dragen de kamerheren nog steeds een sleutel, die verwijst naar de historische rol die ze vervullen. Ik ben zeer vereerd en verheugd Hollestelle is al tien jaar directeur-eigenaar van de Koninklijke Hollestelle Groep in 3 dagen 4*-Van der Valk hotel in de Betuwe incl. diner vrijdag 21 december 2018 Wat u misschien niet wist, is dat Maar wat is het een tijd geweest. Ik geef volmondig toe dat ik een Reageer op pzc.nl Gisteren: Eten kopen bij de boer: dat zouden meer mensen moeten doen 1102 reacties VLISSINGEN Alexander Bolomey wordt de nieuwe direc teur van Het Zeeuwse Landschap. Hij volgt Mar- ten Hemminga op, die 13 maart volgend jaar met pensioen gaat. Bolomey (53) werkt sinds 2001 bij de Dierenbe scherming Nederland. Bij die organisatie is hij ac tief als Manager Commu nicatie en Public Affairs. Alexander Bolomey be gint op 1 maart volgend jaar bij Het Zeeuwse Landschap, dat bijna 10.000 hectare natuurge bied beheert. SLUIS Bij de gemeente Sluis hadden ze al bijna aan gifte gedaan van diefstal. Maar de twee vermiste panelen van het Sint Janskerkhof in Sluis ble ken niet gestolen te zijn, maar in veiligheid ge bracht door eigen ge meentemedewerkers. Dat gebeurde nadat ze waren losgeraakt van hun zuil. De in totaal tien pa nelen werden in augustus onthuld op het heringe richte Sint Janskerkhof aan de Dinsdagstraat. Ze vertellen de geschie denis van de plaats waar de fundamenten van de Sint Janskerk staan en grafzerken liggen. De pa nelen worden weer te ruggeplaatst. Het aantal inbraken in Goes is in de afgelopen weken fors gestegen. Dat meldt het politie team Oosterschelde- bekken. In twee weken tijd werd tien keer inge broken, verspreid over de gemeente. De politie zal extra surveilleren en vraagt inwoners alert te zijn op verdachte situa ties. „Twijfel niet als u iets verdachts ziet, en bel di rect 112. Wij komen lie ver tien keer te veel, dan één keer te weinig. Zorg daarnaast dat u kente kens en duidelijke signa lementen noteert", aldus de politie. De beheerder van het dorpshuis in Krabbendijke is woensdag avond in zijn woning aangehou den. De politie onderzoekt zijn betrokkenheid bij de wietkweke- rij die er vorige week werd ge vonden. Bas Bareman Krabbendijke Mocht u een van de velen zijn Bas Bareman Den Haag Danny Hollestelle Van der Valk Hotel Tiel 2 overnachtingen incl. Live Cooking ontbijt 1 x3-gangen keuzediner t.w.v. €27,50 p.p. v* Skybar met panoramisch uitzicht Gratis gebruik zwembad en fitness Tip: bezoek Nijmegen/Arnhem hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2