Kan dit nog in de gemeenteraad? Zoektocht naar mogelijk gezonken zeiljacht Milieuadvies aan kabinet Kia scoort met de e-Niro zeeland 16 Politiehond Mike voor bereid op oud en nieuw Oefeningen met vuurwerken., raddraaiers Nog één keer Edwin Evers, twaalf uur lang Fans gaan DJ van Radio 538 missen Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Die voorstellen krijgt het kabinet vandaag van de partijen die de af gelopen maanden hebben onder handeld over het Klimaatakkoord aan de zogenoemde mobiliteits tafel. Het kabinet zit flink in haar maag met het advies. Vooral de VVD voelt er niets voor automo bilisten op een dergelijke manier op kosten te jagen. De liberalen hebben volgens ingewijden daarom voorgesteld in plaats van de innovatietoeslag de nog in te voeren vliegtaks te verhogen van 7 naar 15 euro, zo blijkt uit een concept van de kabinetsreactie die deze krant heeft ingezien. Topoverleg binnen de coalitie over die reactie heeft gisteravond tot laat geduurd. In de concept versie die toen op tafel lag, wordt ook het voorstel gedaan om de aanschafbelasting BPM te verho gen in plaats van de motorrijtui genbelasting en de accijns. De va rianten worden nog doorgere kend. Subsidies Het kabinet omarmt vandaag wél de doelstelling dat alle nieuw ver kochte auto's uiterlijk in 2030 geen CO2 meer mogen uitstoten. Om dit mogelijk te maken, wordt de komende jaren miljarden ge stopt in subsidies voor elektrische auto's. Voor goedkopere varian ten komen flinke bedragen be schikbaar: wie in 2021 een elektri sche wagen koopt van maximaal 40.000 euro krijgt 6000 euro te rug, staat in de tabel over het sti muleringsbeleid. P5 OUDDORP De kustwacht heeft gisteravond met groot materieel uren gezocht op de Noordzee naar een mogelijk gezonken zeiljacht. Gisteren om ongeveer 18.30 uur kwam er een melding van een zin kend schip tussen Renesse en Ouddorp. Er zouden vijf mensen aan boord zijn. Al snel na de mel ding werd de verbinding verbro ken en die werd niet meer her steld. „Omdat de positie een ge giste positie is en er geen contact meer was met het schip, is het zoekgebied uitgebreid. Dit gebied wordt tot in de uithoeken door zocht", stelde de organisatie. De kustwacht zette twee heli kopters en vier reddingsboten in. Ook de reddingsboot van Neeltje Jans werd ingezet samen met een vissersschip en een vrachtschip. Even voor 21.30 uur liet de kust wacht weten nog niets te hebben aangetroffen. Iets na 22.00 uur werd zoekactie gestaakt. De kust wacht onderzoekt nu of het om een valse melding gaat. Nieuwsmedia Er is gedoe rond het ambtsgebed in de gemeenteraad van Tholen. Dat gebed ligt vast in het reglement van orde. De raadsfracties van PvdA/GL en PVV vinden dat niet kunnen. Er is scheiding van kerk en staat. Minister Ollongren zou in kunnen grijpen, maar volgens juristen is de kans klein dat zoiets gebeurt. zeeland2 »P7 Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Autorijder moet meer betalen Benzine- en dieselrijders drei gen diep in de buidel te moe ten tasten om nieuwe miljar densubsidies voor elektrische auto's te financieren. Zo moet er een 'innovatietoeslag op bezit' komen van 2 euro per maand per auto. Ook gaan de motorrijtuigenbelasting en brandstofaccijns omhoog. Laurens Kok Peter Winterman Den Haag Vooral 's ochtends regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Vertrek t/m Oktober c 2019 neemt je mee We zijn specialist in verre rondreizen Onze reizigers vinden dat we daar goed in zijn. Boek nu met korting uw verre rondreis 2019. Kies uit 89 groepsreizen en 218 privéreizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1