I i Toussaint ontkent dopinggebruik 18 'Geen flauw idee hoe ze zijn, maar we maken een plan' KNVB-BEKER FEYENOORD - FC UTRECHT Feyenoord heeft ook nog na de jaarwisseling iets om voor te spelen. De Rotterdammers, kansloos in de titelrace en al uit Europa, staan na de 1-0 zege op FC Utrecht in de kwartfinale van het bekertoernooi. Kort Arnesen naar Anderlecht Anderlecht heeft Frank Arnesen (62, foto) aangesteld als technisch directeur. Arnesen vertrekt per direct bij PSV, waar hij lid was van de raad van commissarissen. „Ik ben blij om de overstap te maken. Het is een eer om als technisch directeur deel uit te maken van deze club", zegt Arnesen, die op zoek moet naar een nieuwe hoofdcoach. Zondag werd Hein Vanhaezebrouck ontslagen. Griekse arbiters staken Uit protest tegen een aanval op een van hun collega's gaan Griekse voetbalarbiters voor onbepaalde tijd in staking. Woensdag werd een scheidsrechter in Larissa voor zijn huis in elkaar geslagen door vier gemaskerde mannen. De arbiter moest met een hoofd wond en een pijnlijke knie naar het zieken huis. De UEFA en de FIFA riepen de Griekse voetbalbond meteen op de zaak serieus te onderzoeken. De Superliga werd in maart ook al tijdelijk stilgelegd, vanwege tal van rellen in en rond de stadions. Vivianne Miedema tekent bij Voetbalster Vivianne Miedema (foto, 22) heeft haar contract bij Arsenal verlengd. De Londense club meldt dat de aanvalster van Oranje „haar toekomst aan de club verbon den heeft." De duur van haar nieuwe ver bintenis werd niet bekendgemaakt. Mie dema kwam in de zomer van 2017 over van Bayern München. Sindsdien maakte ze in 34 duels voor Arsenal al 29 doelpunten. Mie dema voelt zich goed in Londen. „De rich ting die de club in wil, bevalt me." Dumoulin start in woestijn Tom Dumoulin opent zijn wielerseizoen op 24 februari in de UAE Tour, een nieuwe wedstrijd op de WorldTourkalender. Ook de Brit Chris Froome en de Italiaan Vincenzo Nibali staan aan de start in de woestijn. De UAE Tour is het resultaat van het samen gaan van de Ronde van Dubai en de Ronde van Abu Dhabi. De zevendaagse koers be gint met een ploegentijdrit, individueel wordt er niet tegen de klok gereden. Quote van de dag f'v hiicates Sainsbury Oranje Hirscher Feyenoord mag dan in de competi tie ergens in een niemandsland zijn beland, in het bekertoernooi ruikt de ploeg zoals gewoonlijk weer kansen. De winst op FC Utrecht was meer dan welkom. Feyenoord kon zich geen misstap veroorloven gisteren in de achtste finale van het bekertoernooi. De KNVB-beker die de laatste jaren al zo vaak een mooie pleister op de wonde van een in competitiever band mislukt seizoen was. Tegen FC Utrecht waren de Rotterdam mers wel bij de les, waar het dit sei zoen vaak maar afwachten is hoe scherp de ploeg van Giovanni van Bronckhorst uit de startblokken wenst te schieten. Het leverde een nipte, maar verdiende overwinning op: 1-0. De enkel van Tonny Vilhena was begin deze week dik. En niet zo'n beetje ook. Een pijnlijke souvenir van de mislukte zondagmiddag te gen Fortuna Sittard. De laatste trai ning op woensdag verliep nog alles behalve soepel voor de internatio nal, maar na afloop gaf hij bij de medische staf schouderophalend aan dat hij best kon spelen tegen FC Utrecht. Zoals hij in dienst van Fey enoord letterlijk nog nooit is afge haakt door fysiek malheur. In het kamp van FC Utrecht was het feit dat Vilhena allesbehalve fit uit de strijd met Fortuna Sittard was ge- komen doorgekomen en dat ver klaarde allicht de ferme tik die de linkspoot al vroeg in de wedstrijd op het gewricht kreeg. Hinken Maar Vilhena hinkte even, stampte een keer en bleef gaan. Volgens zijn huisstijl. Dat uitgerekend hij de openingstreffer maakte, was geen toeval en de manier waarop ook niet. Robin van Persie en Sam Lars- son deden het voorbereidende werk en Vilhena verscheen alleen voor keeper David Jensen. De Scan- dinaviër redde bij de eerste poging, maar Vilhena werkte de rebound alsnog over de lijn. Die treffer moet een enorme op luchting zijn geweest voor trainer Giovanni van Bronckhorst. Zijn ploeg leek de smaak te pakken te hebben met zes overwinningen op een rij, maar de uitglijder tegen Rugslagspecialiste Kira Toussaint werd op 2 november tijdens we reldbekerwedstrijden in Peking po sitief getest op tulobuterol, de con tra-expertise had hetzelfde resul taat. Tulobuterol verwijdt langdu rig de luchtwegen en kan in het li chaam komen via een pleister, in- halator ofvia vervuilde voeding. De stof is vooral verkrijgbaar in Aziati sche landen. Toussaint ontkent het middel bewust te hebben ingeno men. „Het is voor mij volledig on bekend hoe deze stof in mijn li chaam terecht is gekomen", liet ze gisteren weten. „Zelf sta ik honderd procent voor een schone sport. Ik ben nog nooit in mijn leven in aanraking geweest met doping. Met mijn hand op mijn hart kan ik zeggen dat ik dit middel niet bewust heb genomen. Ik ben onschuldig en geloof heilig dat de waarheid het langste duurt." Toussaint zegt wel dat ze andere medicatie gebruikt voor astma. „Deze medicatie is toegestaan en heeft dezelfde werking als tulobu terol." De dochter van olympisch kam pioene Jolanda de Rover meldde zich twee weken geleden op het laatste moment af voor de WK kor- tebaan in China. De zwembond zei dat Toussaint ziek was. De KNZB had echter op 7 december een brief had ontvangen van wereldzwem- bond FINA met de mededeling dat de rugslagzwemster was betrapt op tulobuterol. Nog diezelfde avond vloog Toussaint naar Nederland. „Ik heb de halve vlucht gehuild. Het voelde zo onrechtvaardig. Ik was supergoed in vorm, maar ging naar huis. Het is een nachtmerrie." VOETBAL VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN •*V X I Australië gaat de strijd om de Azië Cup in met acht spelers die de beker in 2015 wonnen. Trent Sainsbury is één van hen. De verdediger staat op 41 interlands. PSV levert met Aziz Behich overigens nog een speler. U Het Neder lands elftal sluit 2018 af als nummer veertien van de wereldranglijst, samen met Zweden. België voert de FIFA- ranglijst aan. Frankrijk is twee, Brazilië staat op drie. In eigen land heeft Marcel Hirscher zijn 63ste wereld bekerzege geboekt. In het Oostenrijkse Saalbach- Hinterglemm won de wereld bekerleider (29) de slalom. -Toni Kroos (28) speelt met Real Madrid zaterdag de finale van het WK clubs tegen Al Ain. O fi. <0 vrijdag 21 december 2018 GO ^31 Feyenoord kan Mikos Gouka Rotterdam te -AHUIÜiJi Robin van spelers van FOTO PIM RAS Persie (midden) wordt fel op de huid gezeten door twee Utrecht, Joris van Overeem (links) en Timo Letschert. Zwemster Kira Toussaint (24) kan er met haar verstand niet bij dat ze is betrapt op het verbo den middel tulobuterol. „Ik ben onschuldig." Natasja Weber Amsterdam M Kira Toussaint. FOTO ANP CANONS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18