HAClfljy Britt en 'verrassingsbaby' vanuit Egypte op weg naar huis EUWS 11 #CREATINGMEMORIES Q* vaC39 Sunweb.nl terwijl hij er maar in drie sliep? Dat hij nog leeft, is voor intimi een aannemelijke theorie. „Er zijn aanwij zingen voor het scenario dat Arjen wellicht zelf van de radar wilde ver dwijnen", zegt zijn collega Kirk Wiebe, een voormalige hoge functio naris bij de Amerikaanse NSA die klokkenluider werd. „Misschien moest hij zijn gedachten op orde brengen, nadenken over het leven." Al eerder verdween Kamphuis tij dens een stressvolle periode, al wisten vrienden toen wel waar hij was. „We houden er rekening mee dat hij in een mentale noodtoestand zou kunnen zijn geraakt", zegt Van de Leest. „Zijn drukke leven, in combinatie met hoogintelligentie en weken in je een tje zitten, zou daartoe kunnen leiden. Een zelfverkozen verdwijning is ook het enige scenario waar we iets mee kunnen. Als hij is verdronken is of ontvoerd, vinden we hem nooit meer." 60.000stickers Tijdens een groot hackerscongres in Leipzig doen collega's, vrienden en fa milie volgende week een ultieme po ging om Kamphuis op te sporen. Ze delen daar 60.000 Find Arjen-stickers uit, mini-opsporingsposters. „We vra gen niet om een klopjachtzegt Van de Leest, „we willen gewoon heel graag een teken van leven." Kamphuis' Amerikaanse vriend en 'privacypeetvader' Bill Binney houdt een slecht gevoel over aan de zaak: „A very badfeeling. Maar ik hoop dat hij toch ineens opduikt. Dan geef ik hem eerst een schop onder de kont en daarna een dikke knuffel." Eind augustus beviel de 19-jarige Rotterdamse onverwachts van de baby in een hotel in Hurghada. Ze was op vakantie en zei niet te weten dat ze zwanger was. Volgens Britt was ze in november zwanger ge raakt van een onbekende na een feest in Nederland. Nu zou zich een vader hebben gemeld. Blok kon daar in verband met de privacy niets over zeggen. Het feit dat de vader onbekend was, zorgde dat Britt en Yassin het land niet uit mochten. Nederland had weliswaar een noodpaspoort verstrekt, maar zonder de naam van de vader gaven de Egyptische auto riteiten geen geboorteakte. En zon der geboorteakte kon geen uitreis visum worden afgegeven. Een Egyptische advocaat toonde aan dat baby Yassin geen Egyptische vader kon hebben, maar dat was niet ge noeg. Noodgedwongen verbleven Britt en Yassin al die tijd in een hotelka mer, waar haar moeder Sylvia hen gezelschap hield. Volgens het mi nisterie van Buitenlandse Zaken zijn de afgelopen dagen 'alle admi nistratieve handelingen' verricht die nodig waren om het land te kunnen verlaten. Blok: „Er was daar de nodige tijd voor nodig. Dat moe ten we respecteren. We kunnen heel blij zijn met de uitkomst. Soms komt een kerstwens uit." Britt en Yassin konden gister avond op het vliegtuig naar Neder land stappen. Blok hoopt dat Britt en haar baby nu rust krijgen. „De familie heeft aangegeven prijs te stellen op hun privacy." Britt kent Hurghada goed, ze komt er al sinds haar jeugd. Sinds juni was ze al met vrienden in de badplaats, in een appartement van familie. De naam Yassin betekent rijk. „Zo voel ik mij ook sinds de bevalling", zei ze eerder tegen deze krant. Hotel Baia Hotel Q Premium Resort Z»7A vrijdag 21 december 2018 A Tijdens een groot hackers congres, vol gende week in Duitsland, wordt een ultieme po ging gedaan Kamphuis op te sporen. FOTOEPA A De verdwenen cyberexpert Arjen Kamphuis, fotoanp Britt van Baarlen kan met haar baby Yassin kerst vieren in Ne derland. Ze zaten vier maanden vast in Egypte, waar de moeder en haar kindje niet weg mochten omdat de vader van Yassin on bekend was. Gisteren konden ze toch vertrekken. Hanneke Keultjes Den Haag A Britt met haar baby Yassin. Sunweb ULTRA ALLINCLUSIVE Turkije - Bodrum - Gündogan Op loopafstand van gezellig, klein centrum Modern rustig Prachtige uitzichten over de baai ULTRA ALLINCLUSIVE Turkije - Alanya Lounge bedjes in het water Luxe klassieke inrichting Direct aan het strand Mei s? Juni per persoon v.a. €449* *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen vanaf per persoon "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: J°PU0 SGR thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11