Somberheid grijpt Belgen naar de keel II boldErman.nl Boek nii .de mooiste vlieg-bus reizen boldErman.nl m 7 Unilever neemt duurzame groeibriljant over Unilever lijft De Vegetarische Slager in. Het past panklaar in de groeiende trend bij consumenten om minder vlees te eten. Wie De Vegetarische Slager zegt, zegt Jaap Korteweg. Deze idealisti sche ondernemer begon elf jaar geleden met het produceren van vegetarische producten die nau welijks van vlees zijn te onder scheiden. Ambities zijn de Breda- naar niet vreemd: hij heeft van meet af aan gezegd dat hij de grootste vegetarische slager van de wereld wil worden. Die droom kan uitkomen nu Unilever zijn volle gewicht achter De Vegetarische Slager zet. Korte weg toonde zich gisteren een blij man. Hij verwacht 'een enorme groeispurt' door de overname: „Unilever maakt met kennis, mid delen en geld mogelijk dat we de wereld over gaan en dat we ver sneld kunnen werken aan nieuwe vleesvervangende producten. Hier heb ik van gedroomd sinds onze start." Met de overname wil het Neder lands-Britse Unilever zijn positie in duurzame en gezonde levens middelen versterken. Het is de eerste keer in achttien jaar dat de multinational een Nederlands be drijf inlijft. Hoeveel geld ermee gemoeid is, willen Unilever en Korteweg niet zeggen. De Vegeta rische Slager maakte in 2017 met producten als Kipstuckjes en Gehackt 12 miljoen euro omzet. Het bedrijf, dat in zo'n vierdui zend winkels in zeventien landen plantaardig vlees verkoopt, is in korte tijd snel gegroeid. Het perso neelsbestand verdubbelde in het voorbije jaar. De vakbonden reage ren positief op het overname- Duurzaam, tal van merken, een enorme researchafdeling, wat wil je nog meer? nieuws. Jeroen Warnaar van CNV Vakmensen: „Een mooi, duur zaam bedrijf krijgt de kans om verder de markt te veroveren." Imago Het imago van Korteweg en zijn plantaardige vlees speelt voor Uni lever een belangrijke rol. Samen werking is er al met Unox, dat nu ook vegetarische gehaktballetjes in tomatensaus heeft. Korteweg: „We zijn vaak benaderd door con cerns. Van de tien grootste bedrij ven toch zeker vijf. Maar voor mij was Unilever van meet af aan nummer één." „Wat wil je meer? Een Neder lands concern, internationaal, tal van merken, een enorme research afdeling in Wageningen... Boven dien is Unilever een voorloper op duurzaam gebied. Kijk naar Ben Jerry's. En ze hebben de laatste vier jaar wel veertig bedrijven met een duurzame fdosofie overgeno men. Dat én het bedrag dat ze voor ons over hadden, hebben mij over tuigd van de goede keuze." Bij het bedrijf werken negentig mensen. Die komen in dienst van Unilever. Korteweg blijft als 'het gezicht' en als adviseur verbonden aan De Vegetarische Slager. zit. De vooruitzichten zijn wat dat betreft erg somber. In 2010 en 2011 kregen de partijen het voor elkaar om 541 dagen te onderhandelen over de formatie van een kabinet: een wereldrecord. Na het geruzie van de afgelopen weken (en jaren) heeft niemand er vertrouwen in dat het dit keer wel soepel zal verlopen. „Verkie zingen moeten iets oplossen, hier gaan ze gewoon meer chaos ver oorzaken", zegt Gwendolyn Rut ten, voorzitter van de liberale Open Vld. En Meyrem Almaci van Groen: „Wij hebben geen schrik van verkiezingen, maar drie ver kiezingen in acht maanden is te veel van het goede." De enige partijen die wel staan te springen zijn Vlaams Belang en de Nieuw-Vlaamse Alliantie. Zij hopen munt te slaan uit de crisis, die werd veroorzaakt door diepe onenigheid over het migratiepact van Marrakesh. Migratie is hun thema, dus graag het ijzer smeden als het heet is, lijkt de tactiek. Het lijkt er niet van te komen, omdat voor het ontbinden van het parlement een meerderheid nodig is. Hoe gaat het dan nu verder? Waarschijnlijk is dat het kabinet demissionair verder gaat, aan handen en voeten gebonden door het huidige beleid. Als ze wil afwijken, beslist het parlement of dat mag. Michel heeft het 4,5 jaar volgehouden, langer dan menigeen verwachtte van zijn 'kamikazekabi net', dat voorthobbelde van 'crisette naar cri- sette'. Belgische media oordelen hard: 'Ons land is weer ver trokken voor een lange, duistere peri ode van insti tutionele in stabiliteit'. Hij gaf hier een hand en daar een kus, en met een „Ik ga naar de ko ning!" was hij weg. Premier Char les Michel zei dinsdagavond met enig gevoel voor drama het Belgi sche parlement vaarwel. Koning Filip heeft het ontslag in beraad en sprak gisteren met alle partij voorzitters om te kijken wat er al lemaal mogelijk is. Het resultaat van deze consultaties wordt pas na de feestdagen verwacht. Gedoe Wel is al duidelijk dat bijna nie mand vervroegde verkiezingen wil. Veel te veel gedoe, zo vinden de partijen, al zegt geen van hen het in die bewoordingen. Er ston den al verkiezingen gepland in mei volgend jaar, want dan zou de regeringstermijn van vijfjaar erop hebben gezeten. Omdat dan ook Vlaamse en Europese verkiezin gen op de agenda staan, voorziet iedereen chaos. Want stel dat de Bel gen uiterlijk begin fe bruari een nieuwe rege ring gaan kiezen - volgens de regels maximaal veer tig dagen na het ont binden van het parle ment - dan is het nog maar de vraag hoe lang het duurt voordat die nieuwe regering er daadwerkelijk 8 dagen vlieg-bus Rondreis Roemenië 8 dagen vlieg-bus Rondreis Hoogtepunten van Portugal 8 dagen vlieg-bus Adriatische kust en Dubrovnik 599,- 8 dagen vlieg-bus Rondreis Noord-Griekenland 15 dagen vlieg-bus Rondreis Portugal compleet strand donderdag 20 december 2018 Vegetarische Slager wordt wereldspeler Willem Brouwer Leo Roggeveen Breda - Jaap Korteweg Het 'gezicht' van De Vegetarische Slager, Jaap Korteweg: „Dit is een droom." foto renéschotanus/pix4profs Het kon niet uitblijven: België zit zonder regering. Hoe nu verder? „Ons land is weer vertrokken voor een lange, duistere periode." Mark van Assen Brussel Premier Mi chel diende dinsdag het ontslag van de regering in. FOTO BELGA transavia Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. transavia WERELDERFGOED Diverse vertrekdata 2019 8 dagen vlieg-bus Rondreis Hoogtepunten van Ierland Diverse vertrekdata 2019 transavia 1 i. Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7