OZCAN AKYOL Uniek in Nederland: eerste straf voor straatintimidatie ,€449 €429 vaC399 6 #CREATINGMEMORIES Sunweb.nl Column Op de Belgische radio hoorde ik een gesprek over een zeer prangende kwes tie: het schijnt dat steeds minder mensen zin hebben in de feestda gen omdat de diners en borrels dikwijls worden ontsierd door heftige maatschappelijke en poli tieke discussies. Daar sloeg ik meteen op aan. Als ik, bij hoge uitzondering, mezelf ergens op een fuif vertoon, willen niet zelden andere aanwezigen met mij debatteren over iets wat ze in het nieuws hebben gezien. Vorig jaar, bijvoorbeeld, kon mijn schoonvader de enorme drang niet bedwingen om mij te vertellen dat het allemaal wel meeviel met die mazelenepidemie in Europa en dat het vaccineren van kinderen, in veel gevallen, eigenlijk totaal overbodig is. Wat ik altijd op zo'n moment doe, is gewoon weglopen, zonder zijn beweringen te beantwoorden met een tegenargument. In het gesprek op de Belgische radio vertelde een deskundige dat het beter is om helemaal geen woordenstrijd aan te gaan met fa milie die dolgraag op dat moment gewichtige zaken wil bespreken. Dat had ik al door schade en schande zelf ondervonden. Een aantal jaren geleden, toen ik nog verkering met een ander meisje had, een blonde vamp uit het Gooi, begon mijn voormalige schoonmoeder over de PW. Ze zei: 'Ik moet helemaal niets heb ben van die enge man, maar hij heeft wel een punt dat al die isla mieten alleen maar samen- klitten. Wij weten niet wat ze allemaal uitspoken in die moskeeën, islamiti sche scholen en die kruideniersza ken.' Waarop ik haar zei dat ik het wel wist en haar ver telde dat ze er vooral goedkope groente, lekker brood en allerlei vleeswaren verkopen. Daarna zei ik, nadat ik een beetje ostentatief uit het raam naar hun villawijk had gekeken met op elke oprijlaan drie tot vier dure bolides: 'Het schijnt de mens eigen te zijn om vooral om te willen gaan met soortgenoten. Daarop antwoordde zij: 'Maar ik ben geen racist hoor, want we hebben jou uiteindelijk ook geac cepteerd.' Mijn huidige vriendin en ik zijn inmiddels goed op elkaar inge speeld. Een paar maanden geleden stelde ze voor dat het goed voor mij zou zijn om op eerste kerstdag met vakantie te gaan - alleen. Dat was lief bedoeld, maar in werke lijkheid wilde ze gewoon de lieve vrede in de familie bewaren. En gelijk heeft ze. Ik ben geen racist hoor, want we hebben jou ook geaccepteerd De 36-jarige Everon el F. kreeg een voorwaardelijke boete van 200 euro, voor het lastigvallen van vrouwen op straat. De man viel deze zomer acht vrouwen lastig. Op de Coolsingel en het Schouw burgplein riep hij onder andere 'Hé mooie dame, wat zie je er mooi uit' of 'Kom mee naar de South Side', maakte hij kus- en handgebaren en ging hij meer maals vlak naast de vrouwen op een bankje zitten. De Rotterdammer is de eerste in Nederland die wordt veroor deeld voor intimidatie op straat. Sinds begin dit jaar is pikpraat, onder meer sissen, uitschelden en naroepen, verboden in Rotter dam. Om straatintimidatie straf baar te maken, paste de gemeente de algemene plaatselijke verorde ning (APV) aan. Grote vraag in de rechtbank was of die aanpassin gen volstaan om tot een veroorde ling te kunnen komen, want de afgelopen maanden worstelden alle partijen nogal met de regelge ving. Ja, zei de rechter na lang naden ken, want de primeur schept meteen ook de basis voor even tuele nieuwe rechtszaken. Dat maakte de beslissing er niet een voudiger op. Zo zei de rechter dat de gemeente niets te zeggen heeft over uitspraken zoals die van El F.. Dat bepaalt de landelijke wetge ving. De uitspraken vallen onder de vrijheid van meningsuiting en zijn dus niet strafbaar. Over het 'intimiderende' gedrag van de man - de gebaren en het zitten naast de vrouwen - mag de ge meente op basis van de APV wel wat zeggen. Die zijn 'aanstootge vend' en 'beperkten de vrijheid van de vrouwen'. En dus is de ver dachte volgens de rechter wel strafbaar. Blij Het plan om straatintimidatie strafbaar te stellen, is van oud wethouder Joost Eerdmans. „Ik ben hier heel blij mee. Nu kunnen we een norm stellen. Onze in spanningen zijn niet voor niets geweest. Maar kan er nou echt geen stevige boete worden uitge deeld?" Hotel Eurovillage Achilleas Hotel Labranda Marine Aquapark Resort Hotel Atlantis Beach Hotel Lambi Resort /»7AA* ANV£ donderdag 20 december 2018 GO @OzcanAkyol Woordenstri d Voor het eerst is in Nederland iemand veroordeeld voor straatintimidatie. Dat gebeur de gisteren, door een rechter in Rotterdam. Jasper Monster Rotterdam Sunweb ALL INCLUSIVE Griekenland - Kos - Mastichari Direct aan het zandstrand Veel sportfaciliteiten Nabij het knusse dorpje Mastichari ALL INCLUSIVE Griekenland - Kos - Tigaki Aquapark met golfslagbad Gevarieerd eten Direct aan het strand ALL INCLUSIVE Griekenland - Kos - Kos-Stad Direct aan het Lambi zandstrand Rustig gelegen Inclusief 3 dagen gratis fiets ALL INCLUSIVE Griekenland - Kos - Kos-Stad Spiksplinternieuw modern hotel Zeer scherpe openingsprijzen Waterspeelplein voor de kleintjes Mei per persoon Juni v.a. €499* Juli v.a. €599* "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Mei Juni per persoon v.a. €449* *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: c»xan">«. /PVd/ frtE\\ V /I,v' I °PU( SGR thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6