McDonald s is er klaar voor Is er nog draagvlak voor huisvesting migranten? Kapelle gaat te rade bij zwembad in Culemborg Eerste fastfoodrestaurant aan Nansenbaan opent morgen Ruim 130 handtekeningen tegen komst van landgoed bij Kattendijke 7 De beslissing stond voor afgelo pen dinsdagavond op de agenda. Dat wordt dus een maand uit stel. „Ik ga er in mee", sprak wet houder Jon Herselman teleurge steld. „Het is niet van harte. Elke maand dat we de beslissing uit stellen komt de planning verder onder druk te staan." Toch gaat een Kapelse delega tie in januari kijken in het zwembad van Culemborg. Dat bad is gebouwd zoals de vorige maand gepresenteerde nieuwe variant voor Kapelle er uit zou kunnen gaan zien. „We staan voor de grootste investering in de geschiedenis van Kapelle", sprak André Schmid van Ge meentebelang zijn zorgen uit. „Dan willen wij daar ook een goed gevoel bij hebben. Dat ge voel zou kunnen groeien als we het zwembad daar zien en ge bruikers kunnen spreken." Koudwatervrees De gemeenteraad moet een be slissing nemen over het nieuwe sportcentrum. Dat centrum gaat, inclusief zwembad, waarschijn lijk meer dan 13 miljoen euro kosten. Over de sporthal en gymzaal lijkt de raad het al eens. Maar het zwembad zorgt nog voor koudwatervrees. Gemeen tebelang voelt zich overvallen door het plotselinge opduiken van een nieuwe variant voor het zwembad vorige maand. Tot die tijd was er keuze uit een 5-baans zwembad met apart doelgroe- penbad of een 6-baans bad zon der doelgroepenbad. Nu is daar de 6-baans variant bijgekomen met een scheidingswand. Daarmee is de keten de eerste die zich vestigt op de zogeheten food- kavel bij de nieuwe afslag van de A58. Op wat in de volksmond ook wel het 'fastfoodplein' wordt ge noemd, vestigen zich later ook nog Burger King, Kentucky Fried Chic ken (KFC), New York Pizza en res taurantketen De Beren. De bouw van het pand voor de Burger King is ook in volle gang. Een vorkje prikken bij De Beren kan vermoedelijk vanaf komend voorjaar. Met name de komst van dit populaire, laagdrempelige res taurant heeft op sociale media tot blijdschap geleid bij Goesenaren en andere Zeeuwen. Ze hoeven straks niet meer naar Roosendaal. Het leegkomende pand van de McDonald's bij de Zeelandhallen wordt in gebruik genomen door MotoPort, dat al naast het restau rant gevestigd was. Het McDo- W Vanavond wordt proefgedraaid bij de nieuwe McDonald's. Als dat goed gaat, gaan morgenochtend de deuren open nald's-pand was al eigendom van de motorwinkel. De bedrijfsleider kan nog niet zeggen wat precies de plannen zijn, maar een motorcafé - zoals op Twitter door iemand werd beweerd - komt er volgens hem ze ker niet in het voormalige fastfood restaurant. „We hopen over niet al te lange tijd met onze plannen naar buiten te kunnen treden." Bij de oude McDonald's is de grote, gele 'M' van de hoge paal ge haald. Hij staat nu te wachten op een plekje bij de foodkavel. Daar verrijst ook een paal met de logo's van alle restaurants erop. Het is de bedoeling dat vanavond wordt proefgedraaid bij de nieuwe McDonald's. Als dat goed gaat, gaan morgenochtend de deuren open. De huisvesting voor arbeidsmi granten naast de Caisson in Bieze- linge staat er voorlopig nog niet. De gemeenteraad komt er nog niet uit en De Jager Detachering heeft de plannen ook tijdelijk bevroren. De Kapelse gemeenteraadsleden zijn er nog niet uit of het verblijf voor 150 arbeidsmigranten naast de Caisson wel binnen het beleid past. Een stevig deel van de raad lijkt dat niet het geval te vinden. Daarnaast wordt er nog volop ge discussieerd of er eventueel nieuw beleid voor huisvesting van ar beidsmigranten gemaakt moet worden. Het huidige stamt uit 2011. Maar de spelregels aanpassen voor het verzoek van De Jager, leek de raad ook geen goed idee. Advertentie Het CDA vraagt zich zelfs af of er überhaupt nog wel draagvlak is voor huisvesting van arbeidsmi granten in de gemeente. En zo ja, voor hoeveel personen dan? Om daar achter te komen heeft de partij een advertentie op social media en in de Scheldepost geplaatst. Daarin roept het CDA de inwoners op een enquête in te vullen. Die infor matie zal meegenomen worden bij de volgende behandeling in de raad, waarschijnlijk in januari. donderdag 20 december 2018 BE Een werkbezoek aan een ander zwembad moet de Ka- pelse raadsleden helpen om te kiezen welke zwembadva riant zij willen bij het nieuwe sportcomplex. Die keuze wordt waarschijnlijk 22 ja nuari gemaakt. Willem Adriaansens Kapelle Het is dezer dagen een komen en gaan van mensen bij het nieuwe restaurant van McDo nald's aan de Nansenbaan in Goes. Medewerkers en vaklui leggen de laatste hand aan het pand en de inrichting ervan. Morgen gaan de deuren open voor het publiek. Rob Paardekam Goes KATTENDIJKE Gewapend met 136 handtekeningen trokken Joop Splinter en Edwin Breen uit Kattendijke gisteren naar het stadskantoor in Goes. Hun doel: de komst van een landgoed bij hun dorp tegenhouden. Dat plan behelst de bouw van een landhuis en een bijgebouw op een stuk grond tussen de dorpskern en de Oude Zeedijk. De rest van het perceel wordt ingericht als 'parkachtig gebied'. Een groot deel ervan wordt openbaar toegankelijk. Splinter en Breen zien in het plan een verstoring van de natuur en aan tasting van het aangezicht van het dorp. Maar bovenal vrezen ze dat het een precedent schept voor de komst van meer bebou wing in het gebied. Volgens Breen is met name dat laatste ook de angst van veel mensen die een petitie hebben onderte kend die door hem en zijn buur man is opgesteld. De petitie op internet is door 136 mensen ondertekend. De initia tiefnemers zijn daar blij mee. „Kattendijke is maar een klein dorp", benadrukt Splinter. Ook mensen uit onder meer Goes en Wemeldinge steunen het plei dooi om het plan te stoppen. Wethouder Derk Alssema nam de petitie in ontvangst. Hij zei blij te zijn met het burgerinitiatief. „Dit helpt ons bij het afwegen van alle belangen." Breen en Splinter hebben bei den een zienswijze ingediend te gen het bestemmingsplan dat de komst van het landgoed mo gelijk maakt. Uiteindelijk neemt de gemeenteraad een besluit. Splinter wil naar de Raad van State stappen als er groen licht komt. Guido Govaert, de initia tiefnemer van het landgoed, is van mening dat het aanzicht van het dorp niet zal worden aange tast. Meer bebouwing gaat er volgens hem niet komen. Willem Adriaansens Kapelle De laatste werkzaamheden bij de nieuwe McDonald's in Goes. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60