Bedrijfsgrond raakt op in Kapelle Bruring na val niet naar Griekenland Raad weigert korting op grondprijs 6 Nu de deal met vrachtauto handelaar Mostert van tafel is, zadelt Reimerswaal zichzelf en de buurgemeenten op met een probleem, zegt wethouder Kees Verburg. Vrachtautohandelaar Mostert Tra ding uit Stampersgat krijgt geen korting voor de afname van 2,5 hec tare grond op bedrijventerrein De Poort. Daarmee is de uitbreiding naar Rilland wat mede-eigenaar Bart Mostert betreft van de baan. Een ruime meerderheid in de raad stak dinsdag een stokje voor het ge ven van 15 euro korting op de grondprijs, per vierkante meter. Wethouder Kees Verburg (PvdA, economie) vreest dat de gemeente in de problemen komt door het af ketsen van de deal. Tijdens het de bat benadrukte hij dat de verkoop van de grond op De Poort achter blijft bij de prognoses. Als de ac countant de gemeente straks som meert de grond af te waarderen tot landbouwgrond, moet anderhalf miljoen worden afgeboekt. De 8 hectare die nog te koop staat zorgt ook voor een ander probleem, schetste Verburg. „Op de Bevelan- den zitten we dik boven de ijzeren voorraad van 39 hectare. Zolang we niet onder die grens komen, werkt de provincie niet mee aan uitbrei ding van bedrijventerreinen elders op de Bevelanden." Precedent De gemeenteraad was niet onder de indruk van de door Verburg ge schetste risico's. SGP en Leefbaar Reimerswaal denken dat de ge meente een precedent schept door dit bedrijf eenmalig een gunstige aanbieding te doen. Artwin Otte (SGP) had vooral moeite met de voor de gelegenheid afgesproken norm dat vanaf 2,5 hectare korting mag worden gegeven. „Als straks een Reimerswaals bedrijf 2 hectare wil afnemen, krijgt die dan nul euro korting? Wij vinden dat niet kunnen." Hij vond ook het aantal banen, ongeveer tien, dat Mostert met zich meebrengt niet van grote meer waarde. Reputatie PvdA'er Hans van Stel was bang dat het voorstel om de verkeerde reden werd weggestemd. Daarmee wees hij op de discussie van twee weken geleden, waarbij uitgebreid de re putatie van Mostert werd bespro ken. Zo heeft het bedrijf in Stam persgat voor 75.000 euro aan dwangsommen gekregen omdat ze regels van de gemeente overtrad. Volgens eigenaar Piet Mostert zijn die onterecht, betoogde hij deze week nog tegenover de Raad van State. Zoon Bart Mostert zegt zich nu te oriënteren op andere locaties om uit te breiden. „We hebben geen haast." Verburg liet gisteren in een reac tie weten nog een laatste poging te doen om de grond zónder korting aan Mostert te verkopen. „We pro beren ze ervan te overtuigen dat Rilland qua locatie de beste plek is langs de A4-as tussen Rotterdam en Antwerpen." KAPELLE De gemeente Kapelle moet snel op zoek naar nieuwe be drijfsgrond. Zoals het er nu uitziet is de voorraad uitgeefbare grond op bedrijventerrein de Smokkelhoek binnenkort op. „Alle bedrijfsgrond op het bedrij venterrein is binnenkort verkocht of in optie", aldus wethouder Jon Herselman. „Twee grote bedrijven die al op de Smokkelhoek zitten hebben de laatste twee maanden een optie genomen op een extra stuk grond. Buurmans grond is im mers maar één keer te koop." Wethouder Herselman geeft aan zelf ook verrast te zijn door de plot selinge verkoop van alle bedrijfs grond. „Het is het laatste halfjaar opeens erg hard gegaan. Een half jaar terug hadden we nog vijf hec tare grond beschikbaar. In een half jaar tijd zijn we terug op nul." Het opraken van de grond is na tuurlijk een luxeprobleem. Het le vert de gemeentekas uiteraard geld op. Toch zorgt het ook voor een uit daging voor het gemeentebestuur. Herselman: „We moeten nu hard na gaan denken over uitgeefbare bedrijfsgrond na de Smokkelhoek. Want straks is er in ieder geval niks meer voorhanden." Bruring heeft zich aangesloten bij de actie 'We gaan ze halen', die is bedacht door theoloog en publicist Rikko Voorberg. Hij vindt de om standigheden in de Griekse op vangkampen zo uitzichtloos en mensonterend dat hij vluchtelin gen er wil weghalen. Morgen ver trekken tientallen Nederlanders met hun eigen auto of zelfs een bus naar Griekenland in een poging duizend vluchtelingen mee naar Nederland te nemen. Een eerder bericht in deze krant over de plannen van Bruring le verde hem een reeks aan haatdra gende reacties op. Het GroenLinks- raadslid werd onder meer voor 'ge stoorde hufter' en 'kanker-idioot' uitgemaakt. Iemand wenste hem toe dat zijn kleindochter van 12 zou worden verkracht door een vluch teling die hij zou meenemen. Bruring laat weten dat de harde reacties ('Daar kan ik wel tegen') zeker niet de reden zijn om af te zien van de reis. Hij heeft nog veel pijn na een val die hij een tijdje ge leden maakte tijdens het fotografe ren. Vandaag wordt in het zieken huis een MRI-scan van zijn schou der gemaakt. „Het lijkt me geen goed idee nu zo'n lange rit te gaan maken." Volgens Bruring reizen er wel twee andere Zeeuwen mee met de karavaan. Waarschijnlijk wordt pas in Griekenland duidelijk of er toestemming komt om vluchtelin gen mee te nemen. IN DE REGIO Kerstzang Engelse traditie Samen zingen MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 20 december 2018 BE Truckhandelaar ziet af van Rilland Joeri Wisse Rilland De vestiging van Mostert Trading in Stampersgat. FOTO PETER VAN TRIJEN/PIX4PR0FS Graag was hij morgen naar Grie kenland vertrokken om vluchte lingen naar Nederland te halen, maar fysiek ongemak gooit roet in het eten. „Ik hoop nu vanuit huis een steentje te kunnen bij dragen", zegt Carel Bruring uit Goes. Rob Paardekam Goes ARNEMUIDEN De Lofstem uit Ar- nemuiden en het Marnixkoor uit Vlis- singen voeren za terdag het orato rium 'De Belofte Vervuld' uit tijdens de jaarlijkse kerst zangavond in Arne- muiden. Een orato rium is een vocaal stuk waarbij koor en musici met een verteller een bood schap willen uitdra gen. 'De Belofte Vervuld' vertelt het kerstverhaal, waarin de geboorte van Jezus Christus ver kondigd wordt. Het concert in de her vormde kerk begint om 19.00 uur. En tree is gratis. HEINKENSZAND Het vieren van 'A festival of lessons and carols' is een Engelse traditie die in Zeeland al jaren leven wordt gehou den door Kamer koor Musica Cordis uit Goes. In bijbelle zingen, gedichten en bijpassende lie deren klinkt het kerstverhaal. Zon dag is er zo'n bij eenkomst in de H. Blasiuskerk in Hein- kenszand. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Toe gang is gratis. MIDDELBURG In de Ter Hooge- kerk wordt zater dag een kerstzang avond gehouden. Medewerking wordt verleend door het gemengd koor Sursum Corda met organist Mau- rits Kruis, kinder koor Blijde Stem men met organist Jouke de Bel en het Walchers Mannen koor met organist Jan de Visser. Het thema is: 'Een Kind is ons geboren!' Aanvang is 19.30 uur en de toegang is vrij. KRABBENDIJKE Het kerstdiner dat vorige week in het water viel door de vondst van bijna 500 hennepplanten onder het podium van dorpshuis De Meiboom in Krabben- dijke wordt verplaatst naar 8 januari. De zestig ouderen kun nen dan in zorgcentrum Ter Weel terecht. Organisatoren Resto VanHarte (die eerder dit jaar ook al een diner organi seerde in De Meiboom, foto) en de gemeente Reimerswaal verwijzen ook naar een initiatief van West Equipment. Dit handelsbedrijf was al langere tijd bezig met het organiseren van een diner voor alleenstaanden op tweede kerstdag. Na het nieuws van vorige week, nodigen ze ook de gasten van Resto VanHarte uit om aan te sluiten, archieffoto marcelledavidse GOES Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; serviceflat De Schakel, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café; Eras- muspark, 10.00-11.00 uur: In loopspreekuur van wijkverple ging; 14.00 uur: Wandeling; Galerie Van den Berge, 12.00- 17.00 uur: Tentoonstelling 'Wintershow'; Bibliotheek, 13.30-15.30 uur: Inloopactivi- teit 'Gratis oefenen met taal, rekenen en omgaan met de computer'; DaVinci Cinema, vanaf 14.45 uur: Cinema+, eve nement voor senioren met ver toning kerstfilm Mary Poppins; De Tweern, 17.00-19.00 uur: Kerstmarkt; 19.30-21.45 uur: Basiscursus ecologisch moes tuinieren; Grote Kerk, 19.30 uur: Kerstconcert Groot Zeeuws Jongerenkoor 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen; Biblio theek, 09.30-11.30 uur: Digi tale inloopochtend; 14.00- 15.30 uur: Taaicafé 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00-16.00 uur: Maandelijkse ontmoetingsmid dag voor oud-chauffeurs KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga RILLAND Oude Hervormde Kerk, 18.00-21.00 uur: Le vende Kerststal YERSEKE MFC Tehare, 09.00- 09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00- 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmid- dag; Bibliotheek Moerzicht, 10.00-12.00 uur: Digitaai in- looppunt; Grand Café Moer zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje voor senioren KERSTDINER WORDT NIEUWSJAARSDINER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59