Voortmodderen rond verlenging huur tankstation Kerstdiner schuift door naar 8 januari 6 Hackers maakten al het werk onmogelijk Buro111 in Zierikzee is failliet. Niet omdat het communicatiebureau niet lekker draaide, maar om een bijzondere reden: internetcriminelen maakten het werk bij het bedrijf onmogelijk. Directeur Hans Beljaars hoopt op een doorstart. De problemen ontstonden een jaar geleden, vertelt directeur Beljaars. „We merkten aan onze software dat we bezoek hadden van hackers. Die hadden onze bestanden ver sleuteld, waardoor we er niet meer bij konden." Het ging om alles wat een hedendaags bedrijf in staat stelt om te werken, geeft Beljaars aan. „Administratie, klantgegevens, al onze producties. We konden ner gens meer bij, en hadden dus niks meer in handen." Contact Beljaars deed aangifte bij de politie, schakelde experts in, en kwam ook zelf in actie. Daarbij nam hij een opvallend besluit: hij nam contact op met de hackers. „We kregen een mailadres, en zo heb ik contact ge zocht. Ze wilden geld, zo bleek." Beljaars onderhandelde, en Ik weet het: betalen wordt ontraden, maar stel je mijn situatie voor. Ik voelde mijn bedrijf wegglippen kwam uiteindelijk overeen om - in bitcoins - een bedrag over te maken. „Ik weet het: dat wordt overal ont raden. Maar stel je mijn situatie voor. Ik voelde mijn bedrijf weg glippen, ik vond dat ik alles moest proberen." Bovendien had hij reden om te denken dat de boel zo in orde zou komen. „Ik heb contact gehad met andere bedrijven die dit was over komen. In veel gevallen hielp het om te betalen. Dat is ook wel lo gisch, want dat is nu juist het ver- dienmodel van die lui. Als ze ner gens op in zouden gaan, betaalt er straks niemand meer." Keihard Bij Burom gebeurde echter niks. Desondanks deden Beljaars en zijn vijf medewerkers er alles aan om de boel te redden. „We hebben een jaar lang keihard gewerkt, maar het was niet genoeg. We hebben te lang geen dingen kunnen doen die geld opleveren." Het vreet aan hem, geeft de direc teur aan. „Ik heb me wekenlang af gevraagd wat ik anders had kunnen doen. Maar ik weet nu: als je aan de beurt bent, heb je gewoon een pro bleem. Dit wordt niet gedaan door een jongetje op een zolderkamer. Dit is keiharde, georganiseerde cri minaliteit. Die ben je niet zomaar te slim af." Ondanks het faillissement hoopt Beljaars verder te kunnen met Burom. „We stonden er prima voor, dus dat is het probleem niet. Als we de kans krijgen opnieuw te beginnen, kunnen we op de oude voet verder: met hetzelfde werk en dezelfde mensen." Samen met een curator praat hij nu met zowel schuldeisers als een mogelijke geldschieter over een doorstart. Hij hoopt nog voor kerst duidelijkheid te hebben over de toekomst van zijn bedrijf. - - januari j 1£sSF Het tankstation pal naast de drukke weg is de lokale politiek al langer een doorn in het oog. Met name de PvdA stelde de veiligheid met het afslaand en invoegend verkeer her haaldelijk aan de kaak. Fractievoor zitter Petri d'Anjou is evenmin ge rust op de aanwezigheid van een LPG-opslagtank. D'Anjou weet verkeerswethou der Ankie Smit (GroenLinks) aan haar zijde. De veiligheidskwestie is volgens de wethouder al jaren voer voor overleg met Rijkswaterstaat, eigenaar van de grond. Maar tot dusver bleef dat zonder resultaat. De gemeente heeft geen zeggen schap over dit terrein langs de Rijksweg, aldus de wethouder. Navraag leerde D'Anjou dat de wegbeheerder op het punt staat het huurrecht voor het tankstation te verlengen. Daarmee zou Zierikzee nog zeker vijftien jaar vastzitten aan de betwiste locatie. Doorstroming Vijftien jaar is lang. „Het zou bete kenen dat, bij het zoeken naar een oplossing voor de doorstroming en verbetering van de veiligheid, de komende 15 jaar steeds rekening moet worden gehouden met de aanwezigheid van een tankstation", signaleert de PvdA-fractievoorzit- ter. PvdA en LSD dienen vandaag in de raadsvergadering gezamenlijk een motie in. Daarin wordt het col lege opgeroepen op korte termijn het overleg met Rijkswaterstaat op dit punt te heropenen. IN DE REGIO Samen zingen Ter Hoogekerk Kerst Sing-in Moria Kerk Open Huis vernieuwde kerkzaal MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 20 december 2018 SD Burolll failliet door criminelen Martijn de Koning Zierikzee -Hans Beljaars, directeur KRABBENDIJKE Het kerstdiner dat vorige week vanwege de vondst van honderden hennepplanten in het dorps huis niet doorging, M vindt op 8 k plaats. De W i- zestig oude ren kunnen dan in zorgcen trum Ter Weel terecht. Or ganisatoren Resto Van- Harte en de gemeente Rei- merswaal verwijzen ook naar een initiatief van West Equipment. Dit handelsbe drijf was al langere tijd bezig met het organiseren van een diner voor alleen staanden op tweede kerst dag. Na het nieuws van vo rige week nodigen ze ook de gasten van Resto Van- Harte uit aan te sluiten. De verlenging van het huurrecht met 15 jaar voor het tankstation aan de Nieuwe Kooiweg bij Zie rikzee mag niet doorgaan, vin den de fracties van PvdA en LSD. Ze roepen burgemeester en wethouders op alles uit de kast te halen om Rijkswater staat alsnog op andere gedach ten te brengen. Marcel Modde Zierikzee MIDDELBURG In de Ter Hooge kerk in Middelburg wordt zaterdag een kerstzangavond ge houden. Medewerking wordt verleend door het gemengd koor Sur- sum Corda met or ganist Maurits Kruis, kinderkoor Blijde Stemmen uit Middelburg met or ganist Jouke de Bel en het Walchers Mannenkoor met organist Jan de Vis ser. Het thema van deze avond is: 'Een Kind is ons geboren!'. Aanvang is om 19.30 uur en de toe gang is vrij. WESTKAPELLE In de Moria Kerk in Westkapeile wordt zaterdag een Kerst Sing-in georgani seerd. Vanaf 19.00 uur zijn de deuren van de kerk geopend en kan men genieten van de muziek van brassband OKK. Om 19.30 uur be gint vervolgens de sing-in. Daarbij worden kerstnummers ge zongen door zange res Hadassa en koor Exaudi. De sing-in is voor iedereen gratis toe gankelijk. ZIERIKZEE De christelijke Ge reformeerde Kerk in Zierikzee houdt zaterdag een Open Huis. De kerkzaal is in de afgelopen tijd ver nieuwd en iedereen is morgen welkom om het resultaat te komen bekijken. Het Open Huis duurt van 13.00 uur tot 16.00 uur. Om 14.00 uur zal er een officieel mo ment plaatsvinden. TERNEUZEN Het is het twaalfde jaar dat Maikel Harte het jaar eindigt met een serie theatershows. Gisteravond speelde hij Comedia della Harte voor thuispubliek in het Scheldetheater in Terneuzen. „Het is ieder jaar hetzelfde liedje. In oktober denk ik altijd, ik heb niks en het wordt niks, en dan komt het altijd toch weer goed. Nu zit ik weer in the flowen vind ik het weer leuk, zeker ook om met een band op het podium te staan die echt wat moois maakt van de lied jes." FOTO PETER NICOLAI BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00- 22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge,19.30- 21.30 uur: Zangvereniging Zilt; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt De Dorsvloer, 13.00- 17.00 uur: Bridge; 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaver- jas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van dAntilo- pen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Havenplein, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt. COMEDIA DELLA HARTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57