Pinguïns puffen in de fropen, maar Pluk weet raad 9 CHECK DIT! Organist Johan Hamelink (43) uit Zaamslag houdt zaterdag 22 december een orgel-en meezingconcert bij het Podium van Zaamslag. Het thema is kerst. Zaamslag „Ik hou een orgelconcert met samen zang, samen met twee solisten: een panfluitist en een dwarsfluitist. Het doel is om met zo veel mogelijk men sen een leuke avond te hebben. We brengen klassieke muziek van Bach, maar ook van de Nederlandse Klaas Jan Mulder. Daarnaast brengen we muziek die gerelateerd is aan kerst. Ik heb dit soort concerten al vaker ge daan en mensen vinden het altijd leuk om lekker mee te zingen. Bo vendien is het Podium van Zaamslag een prachtige locatie: een voormalige kerk die omgebouwd is tot cultureel centrum. Ik vind het een mooi initia tief. Het is leuk om te zien dat een kerk waar niemand meer heengaat nu vol zit vanwege het culturele aan bod. Dat dat in zo'n plekje als Zaam slag mogelijk is, is toch fantastisch?" Standaart-orgel „Ik was zes toen ik met orgelspelen begon. Ik volgde les bij grote namen, zoals Peter van de Velde, en ben steeds meer concerten gaan geven. Zeker op het orgel van het Podium van Zaamslag speel ik graag. Het is een uniek instrument: een Standaart uit Rotterdam. Daar zijn er nog maar een paar van." Ontspanning „Het is deels dankzij mijn grootvader dat ik voor dit instrument gekozen heb, maar het zat er ook gewoon in. Ik doe het nog altijd met veel plezier, maar heb op een bepaald moment wel bewust de keuze gemaakt om er niet mijn beroep van te maken. Het is lastig om van klassieke muziek te le ven. Toen ik moest beslissen welke opleiding ik ging volgen, heb ik het conservatorium dan ook links laten liggen. Ik ben uiteindelijk sales ma nager geworden. Het was een goede keuze, want nu speel ik nog steeds met plezier en zonder druk. Er gaat geen dag voorbij dat ik niet aan mijn orgel zit. Het is ontspanning voor mij. Er zijn jaren geweest dat ik tien tot vijftien concerten per jaar deed, maar er gaat veel tijd zitten in het in- lk speel nog steeds met plezier en zonder druk studeren van nieuwe stukken. Ik heb inmiddels drie kinderen, dus veel tijd heb ik niet meer. Ik doe nu nog zo'n vijf concerten per jaar." Concert „Mijn muzieksmaak is erg breed. Ik luister graag naar Dire Straits, Eric Clapton, Jimi Hendrix en George Mi- chael. Vroeger bezocht ik regelmatig concerten, maar ik betrap mezelf erop dat ik nu sneller iets op YouTube bekijk. Een concert dat me altijd bij zal blijven, was een orgelconcert van Klaas Jan Mulder in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Dat was zo ontzet tend mooi, zo goed gespeeld... Ik vond het geweldig." Schaatsen „Naast muziek, is mijn grootste hobby schaatsen. Dat doe ik al jaren. Ik ga nu twee keer per week met mijn neef naar Breda om te trainen voor de tweehonderd kilometer in Oosten rijk. Het is jammer dat schaatsen op natuurijs er niet meer in zit hier, want dat is fantastisch. Vorige winter is het me nog een of twee dagen ge lukt. Ik hoop elk jaar op een Elfste dentocht, maar de kans dat dat nog gaat gebeuren, is vrij klein. Ach, de tweehonderd kilometer in Oosten rijk is ook een mooi doel om naar toe te werken." Fietsen „In de zomer zit ik veel op de race fiets, om mijn conditie op peil te houden. Zeeuws-Vlaanderen is ge weldig om te fietsen. Je rijdt hier door het polderlandschap, langs het water en af en toe door een idyllisch dorpje. Meer hoefje toch niet te heb ben? Het mooie van fietsen is dat je in de buitenlucht bent en veel om je heen kunt kijken." Prettige mentaliteit „Ik ben echt happy in Zeeuws- Vlaanderen. Je hoort dat veel jonge mensen hier weggaan, maar ik be grijp dat persoonlijk niet. Als je het wil zien, hebben we hier erg veel. Rust, natuur en grote Belgische ste den als Antwerpen en Gent vlakbij. Ik kom voor mijn werk op veel plek ken in Nederland, maar de mentali teit is hier het prettigst. Gemoedelijk en ingetogen." donderdag 20 december 2018 GO 'Het conservatorium heb ik links laten liggen' Gertie De Boey —Johan Hamelink, organist Johan Hamelink met op de ach tergrond de voormalige kerk in Zaamslag, waar hij zaterdag con certeert. FOTOCAMILESCHELSTRAETE Orgel- en meezingconcert Kerst, zaterdag 22 december, Podium van Zaamslag. Aanvang 20.00 uur. Naam voorstelling: Pluk redt de Dieren Wie: Het Middelburgs Theater Genre: muzikale kerst voorstelling Leeftijd: vanaf 4 jaar Waar: Minitheater Middel burg Wanneer: zaterdag 19.00 uur (première). Voor meer data: middel- burgsminitheater.nl Pluk van de Pette- flet heeft een rood kraanwa gentje en beleeft heel veel avonturen. Niet al leen in de Petteflet, maar ook daarbuiten. Tot zover de versie van schrijfster Annie M.G. Schmidt. Het Middel burgs Theater brengt in de kerstvakantie een variant op het verhaal van Pluk. In de Petteflet wonen niet alleen Pluk (vertolkt door René de Jonge), en het nette meisje Aagje (Astrid de Buck), maar ook Spijtebijt (Marjan de Bel). Spijte bijt is nogal bijzonder, want hij bijt. Daarna heeft hij altijd spijt. Pluk gaat met Spijtebijt op zoek naar zijn ouders, twee beren. Bij hen voelt hij zich vast beter thuis dan tussen al die keurige mensen in de Petteflet. Onderweg ontmoeten ze de Weer man. Als Spijtebijt hém bijt, gaat er iets ver schrikkelijk mis. Warm en koud lopen door el kaar en pinguïns belan den puffend in de tro- Aagje en Pluk gaan op avontuur om de dieren te redden, foto WILIAM WAGENAAR pen, terwijl olifanten zit ten te bibberen in de sneeuw. Het verhaal uit 1971 is in één klap actueel ge maakt door de toevoe ging van het klimaat probleem. Want tegen woordig kan het in mei nog sneeuwen en kun je in december af en toe nog gewoon in je T- shirt lopen. Maar in deze versie van Pluk wordt de opwarming van de aarde niet op een vervelende manier onder je neus gewre ven. Je hoeft het niet eens door te hebben, want het is ook gewoon een leuk verhaal. Pluk gaat de dieren redden. Want dat kan gewoon in een verzonnen ver haal én het hoort bij de kerstgedachte. Veel personages uit het oor spronkelijk boek komen voorbij, zoals mevrouw Helderder en meneer Pen. —Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53