Strandhuisjesin winters Nieuwvliet 'Duisternis en chaos, nou die zullen er zijn' 5 Kerstrit in winterse sferen Intergalactic Lovers laat nieuw geluid horen Top 2000 hoogtepunten Winter Wonderland Sinte Pier Drijvende krachten achter het Winter Wonderland zijn Anita Hollebek en Angeline Cornelis. Laatstgenoemde is niet geboren in Nieuwvliet, maar intussen wel verknocht aan 'Sinte Pier'. „Het is prachtig om dit evenement voor het dorp te organiseren. Toen we vijfjaar geleden begonnen, vroe gen mensen zich hardop af waarom we eind december een evenement in de buitenlucht gin gen organiseren. We waren al blij wanneer er 500 bezoekers zouden komen. Het eerste jaar bleek echter gelijk een doorslaand succes met 1500 bezoekers. Dan kun je weinig anders dan het blijven organiseren hè. Hartstikke leuk, natuurlijk." Wat er zoal te beleven valt tijdens Met 1500 bezoekers kun je niet anders dan blijven organiseren het Winter Wonderland? „We hebben drie locaties waar optre dens gegeven worden, bij de kerk, 'de molen zonder wieken' en 'Camping Internationaal'. Op deze locaties staan onder meer een mannenkoor, een zangeres en wordt een toneelstuk opgevoerd. Het gros van de activiteiten vindt vooral buiten plaats, bijvoorbeeld straattheater, kraampjes en clowns voor de kinderen. Op veler verzoek is dit jaar de lampionoptocht weer in het programma opgenomen. We waren er twee jaar mee ge stopt, maar werden van alle kanten aangesproken met de vraag wan neer deze weer terug zou komen." Nieuw dit jaar zijn de zogenoemde 'kerstkiekuusjes'. Een aantal en thousiaste dorpsbewoners heeft kleine strandhuisjes gemaakt met daarin allerlei taferelen, die langs een wandelroute staan opgesteld. Cornelis: „Bij een evenement als dit ben je natuurlijk afhankelijk van hulp van alle kanten. Dit soort creatieve uitspattingen zijn daar een perfect voorbeeld van, gewel dig. Want geloof me, het vinden van vrijwilligers valt niet altijd mee. We zijn ook veel dank ver schuldigd aan de gemeente Sluis, die ons steunt met subsidie. En ge lukkig maar, want als je al die blije gezichten ziet, dan weet je waar je het voor doet." ken, maar ook om er misschien zelf aan mee te willen doen. Lam pen „Het wordt een inspirerende uitvoering. Ik houd van Die Schöpfung, tekst en muziek roe pen duidelijke, soms letterlijke beelden op. Je hoort de rollende donder, de brullende leeuw, de kwinkelerende nachtegaal. Ik wil met mijn concept niet de muziek illustreren, maar de creatie ver beelden." 1111 Tram Indie Pop donderdag 20 december 2018 Vijf jaar geleden begon het Win ter Wonderland Sinte Pier in Nieuwvliet als een alternatief voor de verlichte fietsroute. In middels is het evenement haar voorganger qua populariteit al ruim voorbijgestreefd. Bas Dingenouts Angeline Cornelis Winter Wonderland Sinte Pier, Nieuwvliet, vrijdag 28 december, van 17.00 tot 22.00 uur. Rondstruinen op Winter Wonderland, fotostephancornelisse Oratorium Die Schöpfung van Joseph Haydn, door ander an dere Vlissingse Oratorium Vereni ging, Holland Symfonie Orkest en het bewegingstheater van Chris- tie Rosseel. Zaterdag 22 decem ber, Sint Jacobskerk Vlissingen, aanvang 19.30 uur. Info en kaar ten via: vlissingse-oratoriumver- eniging.nl De toneelregie en belichting van de multidisciplinaire uit voering van Die Schöpfung is een ingewikkelde klus voor beeldend kunstenaar Ton Lamper. „Alle partijen moeten tot hun recht komen. De akoestiek in een kerk is beter dan in het theater, maar er zijn ook beperkingen. Het is nu eenmaal geen zwarte box waar je in werkt. Ik heb gepro beerd de belichting de schep pingsdagen en het verhaal van Adam en Eva te accentueren door bepaalde lichteffecten en kleuren. Ik gebruik vloerspots die de aartsengelen (Raphael, Uriel en Gabriel) van onderaf aanlichten, dat geeft een mys terieus effect. In den beginne was er duisternis en chaos, nou die zullen er zijn. Daarom moesten de koorleden som mige delen uit het hoofd ken nen, best een opgave. Op be paalde momenten in het orato rium wordt niet alleen het po dium maar ook de gehele kerk in het lichtspel betrokken. Met een juiste timing wordt het een kunstig spektakel." Leerlingen van Vrijeschool Zeeland en CSW Bestevaer vrijeschool oefenen voor de voorstelling rond Die Schöpfung van Haydn. FOTO MARCELLE DAVIDSE Op tweede kerstdag maakt de RTM Tram in Ouddorp een drietal winterse rit ten. Het spoor, het station en de tram zijn nog volledig in tact, net als vroeger, toen RTM de be langrijkste vervoer der was op de Zuid- Hollandse eilanden en Schouwen-Dui- veland. De kerstrit- ten krijgen een nos talgische en win terse sfeer. 'Sneeuw', soep en de kerstman zullen niet ontbreken. In stappen kan ter hoogte van het RTM-museum, aan de noordkant van de Brouwersdam. Woensdag 26 de cember, Schellinger- weg 2 Ouddorp, Ver trektijden: 11.45, 13.30 en 15.30 uur. De indie-rockband Inter galactic Lovers had een drukke festivalzomer en sinds november is de Bel gische band op tournee langs Nederlandse clubs. De bandleden Brendan Corbey, Maarten Huy- gens en Raf De Mey vor men samen met zangeres Lara Chedraoui een groep die internationaal aan de weg timmert. Met hun derde album Exhale sloegen de Intergalactic Lovers vorig jaar een nieuwe weg in. Waar hun nummers voorheen Een muzikale 'inter city' langs klassie kers, eendagsvliegen en vergeten pareltjes uit rock, pop, soul en Nederlandstalig re pertoire. Top 2000 live is een theater show met de hoogte punten van de top 2000. De band, bestaande uit blazers en gere nommeerde zangers, is inmiddels bezig aan zijn zevende theatertournee, geti teld Fire. Muziek van Tina Turner tot Ram- ses Shaffy, het wordt een muziekspektakel vol herkenning. Donderdag 27 de cember, Schelde- theater Terneuzen, 20.00 uur. vooral vrolijk en ritmisch klonken, horen we nu meer melancholie en donkere electro-rock. De plaat gaat over loslaten, depressie en je plaats zoeken in deze wereld. Een avond in De Spot in de stijl van bands als In terpol en The Cure. Vrijdag 21 december, De Spot Middelburg, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49