3 Vermogen om lief te hebben verloren gegaan Q Cd Björn van der Doelen Keessie Verkerk Aëessie Maria by Callas David Bowie Boek SI Dvd Cd Die laat ik niet op de stoep staan, zij hebben een figurantenrol en werken ook achter de schermen mee. Ik heb ze wel heel duidelijk gemaakt dat dit dus geen Duinart-voorstelling be treft", benadrukt de regisseur. De cast van De Sneeuwkoningin telt meer dan 35 volwassenen en kinde ren, van wie de jongste net acht jaar is. De spelers en zangers komen uit het amateurcircuit in Zeeland, waarin de meesten veel ervaring hebben opgedaan. Natuurlijk speelt zang een belangrijke rol in deze kerstmusical en daarom heeft Adri- aanse ook op dat gebied de lat wat hoger gelegd. „Er wordt alleen gezon gen door mensen die over een goede stem beschikken en die hebben we ook zeker in deze cast. Er wordt dit keer dan ook geen koor ingevlogen, zoals vorig jaar bij 'Scrooge', en er is ook geen sprake van apart ballet dat op het laatst nog wordt toegevoegd. Het zanggedeelte is begeleid door Jenny van Kampen en Joke Provoost van Dance Center Dazzle heeft de dansen als trollen met de kinderen ingestudeerd en de choreografie er van verzorgd. Verder wordt er een mooie Engelendans uitgevoerd onder choreografie van Marjan Bosschaart." Wat ook anders is dan vorig jaar, is de locatie: niet Studio A58, maar de fraai verbouwde Schouwburg Mid delburg. „Dat is pas halverwege dit jaar besloten en dat betekende voor ons wel weer een heel andere insteek. SPROOKJE Aanvankelijk ging ik uit van een to tale theaterbeleving op allerlei plek ken in Studio A58, maar dat hebben we dus moeten omgooien. Nou ja, de Schouwburg is natuurlijk een prima plek om te spelen. Dankzij de toneel toren kan alles de lucht in en er gaan nogal wat achterdoeken omhoog hoor", belooft de regisseur. Het verhaal speelt zich immers op tal van locaties af. Het publiek gaat mee op de zoektocht van Gerda naar haar verdwenen broer Kay met zijn verkilde hart. Gerda belandt op vreemde plekken en komt terecht bij heel vreemde wezens. Tussentijds geeft het verhaal steeds even een in druk van hoe het in Kopenhagen ge steld is aan de vooravond van Kerst mis. Het zoeken van Kay brengt Gerda vaak in moeilijke situaties. En als ze hem vindt, zou het haar dan lukken om zijn ijskoude hart weer te verwarmen? De voorstelling biedt niet alleen het verlossende antwoord op die prangende vraag, maar ook een mix aan spannende en soms hilarische si tuaties. „Er zijn circa honderd kos tuums gemaakt. Veel spelers hebben een dubbelrol, er zijn diverse snelle verkleedpartijen vereist", zegt Adri- aanse. Hoewel er veel gebeurt in 'De Sneeuwkoningin' zal de verhaallijn in deze familievoorstelling volgens hem door iedereen vanaf circa zes jaar feilloos worden opgepikt. donderdag 20 december 2018 GO Hij is ex-voetballer van o.a. FC Twente, PSV en Standard Luik. Maar rond zijn 30ste stopte Björn van der Doelen om muziek te maken. Eerwaarde Vader zegen mij want ik heb gezondigd is alweer zijn vijfde album. In het Brabants bezingt Van der Doelen in een negental stem mige, donkere countryballads de zeven zondes. Verschenen bij Modestus Records. Met Ard Schenk zette schaatser Kees Verkerk Nederland in de jaren 60 op de kaart. Het legendarische duo reeg de schaatsprijzen toentertijd aaneen. Verkerk won in 1968 als eerste Ne derlandse man goud op de Olympische Spelen. Over de nimmer ver sagende en joviale schaatser, tevens kas telein en campinghouder, schreef journa list Jeroen Haarsma boek Keessie. Verschenen bij Voetbal Inside. Operaliefhebbers kunnen hun hart ophalen bij de film Maria by Callas over de befaamde zangeres. Veertig jaar na haar dood wordt het verhaal van de Grieks-Amerikaanse diva uit de doeken gedaan aan de hand van fo to's, privefilmpjes, niet eerder vertoonde live opnames, intieme brieven en zeldzame ar chiefbeelden. Ook Onassis, Marilyn Monroe, J.F. Kennedy en Liz Taylor komen voorbij. Sinds deze week te koop. In 2000 keerde David Bowie na 29 jaar terug bij festival Glastonbury. Optreden met zijn groot ste hits deed hij niet meer, maar tijdens dit concert speelde hij voornamelijk klassiekers als HeroesStar man en Absolute Beginners. Volgens de Britse muziekpers was het optreden van Bowie de beste act ooit op Glastonbury. Voor het eerst wordt dit legendarische optreden in zijn geheel uitgebracht. Verschenen bij Parlophone. Scene uit De Sneeuwkoningin. FOTO'S BAS VERMEULEN De cast van De Sneeuwkoningin telt meer dan 35 volwas senen en kinderen, van wie de jongste net acht jaar is. Hans Christian Ander- sen schreef het sprookje over de Sneeuwkoningin in 1844, met als titel Sneedronningen. Het verhaal is inmiddels di verse keren verfilmd De Sneeuwkoningin, Schouwburg, Middelburg Zat. 22 december, 20.00 uur (première); zon. 23 en wo. 26 december, 15.00 uur; do. 27 de cember, 20.00 uur en zon. 30 de cember om 15.00 uur. en er zijn ook verschil lende boeken over uit gebracht. Vooral de la tere versies blijken zeer uiteenlopend te zijn. Beeldend kunstenares Juke Hudig liet zich in spireren tot 49 pastel tekeningen toen zij dit sprookje uit haar jeugd herlas. Zij werd getrof fen door de vele para lellen met de wereld om haar heen. Volgens Hudig toont het verhaal een wereld die is losgescheurd van de bron van wijs heid, waardoor het ver mogen om te verwon deren en om lief te hebben, verloren is ge gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47