1 O CD O i 12 ZE Pim Bruins gaat weg bij Krabbendijke Ook De Bruin ronde verder in Grand Prix Brandweerauto is terug in Aagtekerke Yarick Dorst wilde voor het hoogst mogelijke gaan en verruilde Bruse Boys daarom voor Barendrecht. Na zijn eerste halfjaar maakt hij de balans op. Quote van de dag Voetbalvereniging Krabbendijke moet voor volgend seizoen op zoek naar een nieuwe trai ner. Pim Bruins heeft zijn vertrek bij de club aangekondigd. Hij heeft zijn zinnen gezet op een nieuwe uitdaging. Krabbendijke was voor Bruins zijn eerste klus als hoofdtrainer. Hij is momenteel aan zijn derde jaar bezig bij de club. Vorig seizoen kon hij er het kampioen schap in de derde klasse vieren. Dit seizoen is de club middenmoter in de tweede klasse. Driebander Richard de Bruin uit Wemeldinge heeft zich vrij eenvoudig geplaatst voor het hoofdtoernooi van de laatste Grand Prix van dit jaar. In Den Haag had De Bruin geen moeite met zijn beide tegenstanders en won zijn partijen royaal. Tegen John van Essen werd het 30-19 in 39 en tegen Rinus Vane 30- 21 in 30. De Bruin komt vrijdag vanaf 13.00 uur in actie in poule E tegen Thérèse Klompen houwer, Dave Christiani en Peter Vlaar. Eerder plaatste Joey de Kok uit Lewedorp zich al voor het hoofdtoernooi. Jean Paul de Bruijn uit Hulst is automatisch geplaatst voor het hoofdtoernooi. Jong Oranje TWEEDE DIVISIE ZEEUWS TALENT De brandweerauto is terug. Zaterdag kan het loperspeloton van de Aagtekerke Run weer achter de antieke wagen van start gaan. Vorig jaar was de 'bemanning' verhinderd en kon de brandweerauto niet uitrukken. Maar zaterdag om 14.00 uur staat-ie weer paraat op de Kerk- ring in Aagtekerke. De Aagtekerke Run is ook bekend als de Peke- linge Run, genoemd naar de organiserende motorclub De Pekelinge. Behalve deze loop organiseert de plaatselijke club ook jaarlijks een motorcross en een strandcross. De Aagte kerke Run wordt zaterdag voor de negen tiende keer gelopen. Noad'67 Vorig seizoen trainde Yarick Dorst enkele maanden mee bij Ba rendrecht. De club draaide in de tweede divisie bovenin mee, werd uitein delijk vierde en trainer Adrie Pol dervaart liet blijken de talentvolle middenvelder er graag bij te wil len hebben. Dorst (20) vertrok bij Bruse Boys om het avontuur aan te gaan bij Barendrecht, waar een paar maanden later inmiddels heel veel anders is. „Ik kan nu al zeg gen, dat dit een heel leerzaam jaar is voor mij." We rijden met hem mee op een doordeweekse avond, van Brui- nisse naar Barendrecht en, na de training, weer terug. Het is een rit van een kleine veertig minuten. Yarick Dorst kent de route, die over de N59 en A29 gaat, inmiddels op zijn duimpje. „Ik rijd dit vier keer in de week", vertelt hij. „Het is goed te doen. We trainen drie keer en daarnaast doe ik zelf ook nog aan krachttraining." Hij is de afgelopen jaren flink gegroeid, heeft altijd al een goed loopver mogen gehad en verteert de trai ningen en wedstrijden bij Baren drecht goed. Dorst traint - en speelt - vooral op kunstgras. „Dat vind ik eigenlijk wel jammer. Echt gras is het lekkerste dat er is." Vertrouwen In Barendrecht zijn ze enthousiast over de Zeeuw. Dorst heeft in de eerste maanden een goede indruk achter gelaten. „Alles wat ik mee kan pakken, pak ik mee. De trainer gaf me vertouwen en noemde me leergierig. Als ik een keer niet speel of een hele wedstrijd op de bank zit, zul je mij niet horen. Dan kan ik ook gewoon genieten van de hele entourage. In Spakenburg wa ren er bijna 2000 toeschouwers, de beleving was prachtig." Hij heeft niet het gevoel dat het aan het begin van dit seizoen alle maal te snel ging voor hem of dat hij inhoud miste. „Nee, zeker niet. Het is wel allemaal een stuk explo siever en intensiever dan ik ge wend was. Je bent in de tweede di visie negentig minuten in bewe ging. Dat was nieuw voor me, ik heb daar wel even aan moeten wennen." De jongeling schoot tegen Jong Sparta fraai een vrije trap binnen en benutte tegen Rijnsburgse Boys een strafschop. Maar Dorst kreeg ook een rode kaart, thuis tegen FC Lienden, de club die deze week be sloot zich terug te trekken uit de tweede divisie. „Ik was eigenlijk verbaasd dat ik rood kreeg, al was het wel een overtreding om een counter van Lienden eruit te halen. Ik heb die beelden zo vaak terugge keken en aan andere mensen laten zien. Dit meen je niet, dacht ik. Het kostte me drie wedstrijden en het Als ik een keer niet speel of een hele wedstrijd op de bank zit, zul je mij niet horen was echt een leermomentje. De trainer vond het wel een slimme, professionele overtreding. Alleen gebruik ik de volgende keer mijn handen en niet mijn voeten. Shirtje trekken of zo, dan kom je met geel weg." Albert van der Dussen Na drie wedstrijden als toeschou wer maakte Yarick Dorst bijna twee weken geleden zijn rentree. Thuis tegen IJsselmeervogels kwam de middenvelder na 73 mi nuten binnen de lijnen, maar kon hij de tiende nederlaag van het sei zoen (1-4) niet voorkomen. Zater dag kreeg hij, opnieuw als invaller, vijf minuten in het cruciale duel met VYSB. Barendrecht won in Noordwijkerhout met 1-3 van de hekkensluiter. „Die overwinning hadden we echt nodig." Het was het eerste duel zonder trainer Al- bert van der Dussen, de trainer die na de nederlaag tegen IJsselmeer vogels was ontslagen. „De laatste tijd ging het slecht", kijkt Dorst terug. „Toch kwam het vertrek van de trainer nog best on verwacht. We hadden met z'n al- len het gevoel: we winnen van VYSB en dan blijft de trainer ge woon. Maar er werd al voor die wedstrijd afscheid van hem geno men." Dorst had een goede ver standhouding met de voormalig trainer van onder meer Jong Ajax en ex-scout van het Engelse Ful- ham en ADO Den Haag. „Ik had niks te klagen over hem", zegt Dorst. „Hij heeft me op mijn twin tigste al in de tweede divisie laten spelen en is een aardige man. Ik had goed contact met hem." Van der Dussen kwam deze zo mer binnen als opvolger van Adrie Poldervaart, die hoofdtrainer werd bij Excelsior. Daarnaast raakte Ba rendrecht ook verschillende sterk- donderdag 20 december 2018 GO VOETBAL DRIEBANDEN ATLETIEK „In het kader van vernieuwing, hebben we ge kozen om niet met Ruud verder te gaan. We willen zien wat we met een nieuw gezicht voor deze talentvolle groep kunnen bereiken." Ron van Nijnatten, technisch manager van Halsteren, over het besluit om vol gend seizoen niet verder te gaan met Ruud Pen- (foto) uit Vlissingen als trainer. S mngs Vlissi 2 De voetballers van Jong Oranje oefenen eind maart in Spanje tegen de Verenigde Staten en Egypte. Voor Rick van Dron- gelen uit Axel is dat een van de spaarzame kansen dat hij tegen landen van buiten Eu ropa speelt. De enige keer was eerder dit jaar tegen Jong Bo livia en Jong Paraguay. 12 Perry Snoep (foto) staat ook volgend sei zoen als hoofd trainer aan het roer bij voetbal vereniging Noad'67. Na twee seizoenen SKNWK sloot Snoep dit sei zoen aan bij de zaterdag-der deklasser uit Sint-Philips- land. Zijn eer ste seizoen smaakt voor beide partijen naar meer. Noad'67 staat nu twaalfde. o. co Misschien zit er nog wel een stap omhoog in Barry van der Hooft Barendrecht -Yarick Dorst (20) A De start van een eerdere Aagtekerke Run. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40