10 iï Brug/man korting 10 ZE Bibliotheek in Middelburg profiteert van sluiting Rotterdams museum op alles! De lading van circa vierhonderd kunstboeken uit de periode 1500 tot 1850 arriveerde afgelopen week. ZB-conservator Marinus Bierens is blij met de tijdelijke collectie. Op één exemplaar in het bijzonder heeft hij zijn oog laten vallen: 'Al de werken van Jacob Cats' uit 1658. De Zeeuwse staatsman-dichter was in zijn tijd één van de best verkopende schrijvers van de Republiek. Bie rens: „Cats heeft dit exemplaar zelf gesigneerd. We hebben in Middel burg vele werken van hem, maar tot nu toe geen enkel handschrift. Ik ben blij dat we nu zijn handteke ning kunnen laten zien." Boymans laat de boeken restau reren door de Middelburgse boe- kenrestaurator Marijn de Valk. Zij had onvoldoende opslagruimte voor vierhonderd exemplaren. ZB I Bibliotheek van Zeeland bleek voor het Rotterdamse museum de goed koopste opslagmogelijkheid te zijn. Als de eerste exemplaren geres taureerd zijn wil Bierens ze expose ren in de bibliotheek. Hij verwacht dat hij in maart of april de eerste vi trines kan inrichten. Hij zegt: „De Het is echt bijzonder: Boymans is dicht en juist nu kunnen we hier een mooi deel van hun boekencollectie laten zien collectie is kunstzinnig van aard, van handleidingen schilderen tot rijk geïllustreerde kunstboeken. Het is echt bijzonder: Boymans is dicht en juist nu kunnen we hier een mooi deel van hun boekencol lectie laten zien." keuze uit cadeaus ïjbCjpjllI Brugman keuken Mirall t/m zondag 23 december Brugman badkamer New Andria Ga naar brugman.nl voor de dichtsbijzijnde vestiging. Profiteer nog van de prijzen van 2018 donderdag 20 december 2018 GO Boeken van Boymans in de ZB Kunstmuseum Boymans van Beuningen in Rotterdam sluit per 1 januari 2019 de deuren. Er wordt zeven jaar lang verbouwd. Voor Zeeland levert de sluiting een meevaller op. De historische collectie uit de Rot terdamse museumbibliotheek wordt tijdens de verbouwing in Middelburg opgeslagen in het depot van ZB Bibliotheek van Zeeland. Jan van Damme Middelburg - Marinus Bierens, conservator ZB Bibliotheek van Zeeland 10 ;daagse Stijlvolle eilandkeuken met bar Kookeiland met hoogglans witte deuren tot op de grond en houtlook elementen Compleet met zwarte AEG apparatuur en zwarte greeplijsten Strakke, overzichtelijke badkamer Ruime inloopdouche met spiegelgedeelte Spiegel voorzien van twee lichtelementen O Eén plaats voor keuken en badkamer O Altijd een winkel bij je in de buurt O Al meer dan 45 jaar keukens badkamers Druk- en zetfouten voorbehouden. Vraag onze adviseurs in de showroom naar de voorwaarden. Boekenrestaurator Marijn de Valk (links) en conservator Marinus Bierens tonen boeken uit de histori sche collectie van Boymans van Beuningen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38