Wantrouwen bij actiegroep Nollebos M Aldi in Vlissingen tijdelijk gesloten voor verbouwing 7 RUZIE WONINGMARKT Na jaren van ruzie hebben de Walcherse gemeenten toch nieuwe afspraken gemaakt over het aantal woningen dat ze bouwen. Tot en met 2025 komen er 4720 nieuwe huizen bij. Flexibiliteit is een be langrijk uitgangspunt voor de nieuwe wo ningbouwafspraken die Middelburg, Veere en Vlissingen voor de jaren tot 2025 hebben gemaakt. Ze geven elkaar meer vrijheid om precies die hui zen te bouwen waar mensen be hoefte aan hebben. „De markt vraagt ruimte om in te spelen op nieuwe ontwikkelingen en die ruimte geven we", verklaart wet houder Sem Stroosnijder van Vlis singen. „We gaan twee keer per jaar be kijken waar mensen behoefte aan hebben en voor wie we dus moe ten bouwen", zegt de Middel burgse wethouder Johan Aalberts. „Bovendien laten we elkaar vrij om binnen onze plannen te schui ven met het aantal huizen." Ook de verwachte groei van het aantal huishoudens tot 2030 speelt een rol, stelt Stroosnijder. „We gaan bouwen voor de vraag die er is." Door elkaar vrijer te laten, werd het gemakkelijker de ruzie bij te leggen. Volgens de Veerse wet houder Arie Schot was er zelfs De gemeente wil met bewoners en belanghebbenden bespreken wat het ideaalbeeld moet zijn voor de recreatie en natuur in het Nollebos- Westduinpark. Maar de actiegroep is niet tevreden over de procedure die de gemeente wil volgen. De groep vindt dat burgemeester en wethouders ten onrechte de indruk wekken dat de actiegroep wel ach ter deze aanpak staat. Die indruk zou worden gewekt in een brief waarin de gemeenteraad wordt geïnformeerd en in een antwoord van B en W op vragen van het CDA. De groep noemt dat schade lijk voor haar reputatie. „Wij hebben in de gesprekken ook onze bedenkingen geuit omdat wij van mening zijn dat het aanwij zen van een groot zoekgebied voor de sauna een manier is om een drei gende schadeclaim te ontlopen." De actiegroep citeert uit de brief van de advocaat van Ecoparks aan de gemeente uit maart 2017. Daarin stelt Ecoparks de gemeente aan sprakelijk voor alle schade die de ontwikkelaar lijdt als de gemeente niet meewerkt aan haar plannen voor het gebied. De actiegroep koestert het 'diepe wantrouwen' dat het streefbeeld een voorwendsel is om op termijn het alternatieve plan van Ecoparks alsnog goed te keuren. „Temeer omdat er vanuit het bestuur nooit een officiële afwijzing van deze brief richting advocaat van de te genpartij is gegaan", stelt de actie groep. De actiegroep wil dat de ge meente verklaart dat het voorko men van een claim niet het doel is van de burgerinspraak. De datum en plaats van de start bijeenkomst voor burgerdeelname aan de nieuwe visie op het Nolle bos zijn veranderd: van 14 naar 23 januari en van het stadhuis naar de Lasloods. Dat vergroot het wan trouwen van de actievoerders. Zij willen dat de gemeente de verplaat sing terugdraait. VLISSINGEN Aldi aan de Glacisstraat/Spuikomweg in Vlissingen wordt het eerste fi liaal dat de supermarktketen vernieuwt. De supermarkt sluit op Oudjaarsdag om 18.00 uur. Vrijdag 11 januari om 08.00 uur opent de winkel weer. In de nieuwe gedaante gaat Aldi de eveneens vernieu wende concurrerende super markten achterna, met uitge breide buffetten met luxe broodjes, kant-en-klaarmaaltij- den, salades, smoothies en een grotere versafdeling. Er is meer biologisch en fairtrade aanbod. En er komen nieuwe winkel karretjes en -mandjes. De heropening gaat gepaard met diverse klantenacties. De nieuwe Aldi's gaan los van het aardgas. De warmte die vrijkomt bij het koelen van pro ducten wordt weer gebruikt om de winkel te verwarmen. Ettelijke winkels worden uitge rust met zonnepanelen. Nog niet bekend is of de win kel in Vlissingen die ook krijgt. Het is ook niet bekend wanneer en óf de twee winkels in Mid delburg en het filiaal in Oost- Souburg vernieuwd zullen worden. sprake van chemie. Stroosnijder: „We zijn de afgelopen maanden vijf tot tien keer bij elkaar geweest, en de ambtenaren nog vaker. We hebben elkaar gevonden in de uit dagingen en oplossingen." De drie gemeenten zetten zwaar in op inbreiding. Dat is vooral voor Vlissingen belangrijk. Daar ligt het grootste plan voor een nieuwe wijk binnen bebouwd gebied: het Scheldekwartier. Verduurzaming is een andere opgave. Daarom worden niet alleen nieuwe huizen gebouwd, maar worden ook ver ouderde woningen gesloopt. Er is te weinig gekeken naar arbeidsmigratie. Wij houden daar nu wel rekening mee De totale nieuwbouw op Walche ren wordt groter dan de provincie eerder toestond. Een onafhanke lijk onderzoek waarschuwde dit jaar zelfs dat er gebouwd zou wor den voor leegstand. „Maar de wo ningmarkt raakte overspannen. Er is echt meer ruimte nodig dan de provincie tot nu toe gaf', stelt Aal berts. „En wij gaan er juist voor zorgen dat er ook voldoende huizen ko men voor buitenlanders die hier willen komen werken", belooft Stroosnijder. „Er is te weinig geke ken naar arbeidsmigratie. Wij houden daar wel rekening mee." Walcheren wil voor deze groep mensen duizend woningen bou wen. De drie wethouders hebben de afspraken gistermiddag onderte kend. Om dit volgens Stroosnijder 'heuglijke moment' te vieren, had Aalberts aan cadeautje voor zijn collega's meegenomen. Stroosnij der had een heel ander presentje: Vlissingen heeft de rechtszaak te gen de Middelburgse wijk Essen- velt ingetrokken. „Essenvelt zit binnen de afspraken, dus dit con flict is uit de wereld." Of gedeputeerde Carla Schön- knecht haar zegen geeft aan de Walcherse afspraken, moet nog blijken. donderdag 20 december 2018 WA Strijdbijl begraven, Walcheren bouwt Maurits Sep Vlissingen De procedure met burgerin spraak voor het Nollebos is slechts een dekmantel om scha declaims van projectontwikke laar Ecoparks af te weren. Dat zegt actiegroep Red Nollebos Westduin in een open brief aan de gemeenteraad van Vlissin gen. Claudia Sondervan Vlissingen woningen worden er in dezelfde periode gesloopt. Wethouders Sem Stroosnijder, Arie Schot en Johan Aalberts (vlnr) in -Sem Stroosnijder, wethouder Vlissingen 1 het Scheldekwartier in Vlissingen I. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35