Ste Bouw torens op plek Ter Schorre mogelijk vertraagd Racoon blijft Blof nipt voor in de Top2000 mm® 2 WILLEM VAN DAM Column Ik kookte een eitje en dacht aan al die nagelbijtende chef-koks. Zouden ze een ster krijgen, zou den ze een tweede of wellicht zelfs een derde krijgen, of zouden ze uit de eredivisie van het vaderlandse kookwezen tuimelen en hun Mi- chelinster kwijtraken? Op de radio noemde de presen tator van het Radio t Journaal een Michelinster een 'kers op de taart' Een kers op de taart? Een me vrouw van een restaurant in Over ijssel denkt daar iets genuanceer der over. Achtentwintig jaar was ze in het bezit van zo'n ster. En dat valt, vertelde ze, om de dooie dood niet mee. Een Michelinster geeft status, zeker. Maar ze heeft ook schaduwkanten: altijd maar die druk van het moeten presteren; al tijd maar de angst om haar te ver liezen; altijd maar die stress. Een jaar geleden raakte ze de ster kwijt. Tot haar verdriet? Welnee, tot haar opluchting. Eindelijk kon er weer eens lekker ontspannen worden gekookt. Franse autobandenfabriek, u weet wel, van dat Michelinmannetje. De gebroeders Michelin begonnen rond 1900 met het uitgeven van een gids, die vooral was bedoeld als wegwijzer voor de vrachtwa genchauffeur; in welk wegrestau rant serveren ze een mooie uit smijter, in welk hotel zetten ze een goede biefstuk op tafel? In de loop der tijd groeide de Michelingids uit tot een kompas voor gastrono mische kringen. Inmiddels weten we welke res taurants dit jaar met een culinaire onderscheiding zijn bekroond. Meer dan honderd sterrenrestau rants hebben we binnen onze landsgrenzen, Zeeland telt er acht. De sterrenregen bereikte ons dorp niet, terwijl we daar eerlijk gezegd wel een beetje op hadden gere kend. Al een paar jaar wordt dat restaurant bij ons aan de haven tot een serieuze kanshebber gere kend, maar ook dit keer kon de vlag binnen blijven. Jammer. En dat eitje van mij was ook al te hard. Eindelijk kon er weer eens ontspannen worden gekookt Vandaag: Eten kopen bij de boer: dat zouden meer mensen moeten doen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Rick Treffers in De Piek Politie onderzoekt steekincident Gewonde bij aanrijding Volgens het hoogste bestuurscol lege had extra windonderzoek moeten plaatsvinden. Ook had er een milieu-effectrapportage moe ten worden uitgevoerd vanwege de ligging van de bouwlocatie aan het beschermde Natura 2000-gebied Westerschelde. Uitzicht De bezwaarmakers (een echtpaar uit het nabijgelegen appartemen tencomplex Maxima) voerden ook aan dat hun uitzicht door de torens zou worden belemmerd en dat het plan massiever zou zijn geworden. Dat laatste erkent de Raad van State, maar het argument 'verlies aan uitzicht' is verworpen: recht op uitzicht bestaat niet, stelt de Raad. Het bouwplan is een initiatief van aannemersbedrijf Van der Poel in Terneuzen, de Oosterbaan In- vestment Group en Bax Van Kra nenburg Beheer. De kopers staan in de rij. Zeventien appartementen zijn al verkocht, op tien andere is een optie genomen. Kees de Regt van het aannemersbedrijf laat we ten dat de uitspraak niet veel veran dert aan het tijdpad: „We denken nog steeds eind 2019 met de bouw te kunnen beginnen. Er lag al een goedgekeurd bestemmingsplan voor drie bouwtorens. Daar is een onderzoek naar windhinder en een Natura 2000-onderzoek voor uitge voerd. Dat oorspronkelijke bouw plan hebben we enigszins aange past: de torens zijn verlaagd, in de breedte is er een paar meter bij ge komen. Heel kleine verschillen. We veronderstelden dat het daarom niet nodig was die onderzoeken op nieuw te doen. Op dit moment ge beurt dat alsnog. Dat kost extra geld en extra werk, maar het hoeft geen extra tijd te kosten." Onzeker De Regt houdt een slag om de arm: „De procedure moet opnieuw wor den doorlopen. Vanzelfsprekend kunnen mensen dan weer reageren. Inspraak blijft een onzekere factor." Zoutelande, uitgegroeid tot de grootste Nederlandstalige hit ooit, maakte zoals verwacht wel een reu zensprong. Vorig jaar kwam het duet met Geike Arnaert binnen op de 889ste plaats. Nu stijgt het naar 31. Nog niet eerder reikte Blof zo hoog in de lijst. De hoogste positie tot nu toe was de 55ste plaats voor Liefs uit Londen, zowel in 2001 als in 2004. Toch was de opvallende opmars van Zoutelande net niet voldoende om Oceaan te passeren. Dat num- ste'éös pan J) hoteldeal mer staat al sinds 2013 in de aller hoogste regionen van de Top 2000, schommelend tussen de plaatsen 21 (in 2014 en 2015) en 33 (in 2013). Blof had zelf de ambitie uitge sproken dit jaar met twintig num mers in de Top 2000 te komen, maar bleef steken op negentien. Daarmee is de band wel opnieuw Nederlands 'hofleverancier'. Bo vendien evenaart Blof daarmee haar eigen record. Ook in 2014 en 2015 werden negentien noteringen behaald. Vorig jaar waren dat er achttien. Nieuwkomer ten opzichte van vorig jaar is Later als ik groter ben, dat na twee jaar afwezigheid terugkeert op plaats 1654. Naast Zoutelande staan Omarm (210), Holiday in Spain (271), Zo stil (293), Harder dan ik hebben kan (297), Liefs uit Londen (382), Aan de kust (384) en Dansen aan zee (411) in de top-500. Racoon staat, net als vorig jaar, zeven keer in de lijst. Het topjaar voor de band was 2014, met elf no teringen. 3 dagen luxe 4*-landgoed bij Haarlem en nabij het strand donderdag 20 december 2018 Y~ De Ster werd geboren in een Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik stap over naar een andere ener gieleverancier 470 reacties VEEL WERKNEMERS ONZEKER OVER EISEN SITUATIE VLISSINGEN Muzikant-performer Rick Treffers is zondag te gast in poppodium De Piek in Vlissingen. Hij presen teert dan zijn boek Ik wou dat ik jouw leven had. Te vens verzorgt hij een concert met de Vlissinger Jaime Quite Friends. Er worden nummers ge speeld van Mist, de band waarmee Treffers over de wereld toerde. Hij bracht vele platen uit, was (muziek)journalist en werkte mee aan enkele theatervoorstellingen. In het boek beschrijft Tref fers ervaringen uit zijn muzikale tournees. De zaal gaat open om 14.30 uur. VLISSINGEN De politie doet onder zoek naar een steekinci dent in Vlissingen. Hierbij werd een man gistermid dag in zijn hand gesto ken. Het slachtoffer belde rond 17.30 uur de politie met de medede ling dat hij in zijn hand was gestoken in een wo ning in de Bloemenlaan in Vlissingen. Agenten be keken de situatie in de Bloemenlaan. Het letsel van de man viel mee; er was geen ambulance nodig. Na een halfuur vertrokken de agenten weer. THOLEN Bij een aanrijding op de kruising Oud-Vosse- meersedijk/Welgelegen in Tholen is gisteroch tend een persoon ge wond geraakt. Twee auto's botsten even voor 08.00 uur tegen elkaar. Eén per soon werd per ambu lance naar een zieken huis gebracht. De bouw van drie woontorens op de plek van het vroegere ver pleeghuis Ter Schorre in Terneu- zen loopt mogelijk vertraging op. De Raad van State in Den Haag heeft bezwaren van een omwonende gegrond verklaard. Ondine van der Vleuten Terneuzen Het was een nek-aan-nekrace dit jaar. Welke Zeeuwse band zou dit jaar het hoogst eindigen in de Top 2000: Blof met Zoute- lande of Racoon met Oceaan Racoon bleef Blof uiteindelijk nipt voor, zo bleek gisteren bij de presentatie van de lijst. Oce aan staat op de 28ste plaats en Zoutelande op de 31ste plaats. Rolf Bosboom Vlissingen NOS OP OE KERST BORREL? Een nieuw plafond in één dag! ©EEN FLAUW IPEE... Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Landgoed Duin Kruidberg 2 overnachtingen in de hotelvleugel 2 x ontbijtbuffet t.w.v. 42,00 p.p. Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel Verblijf in monumentaal landhuis Nabij Amsterdam en Zandvoort dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2