rULTUUR 25 Er wordt ook vaak van alles gevonden van ander mans relaties, maar als je een beetje verder kijkt, kan je al vrij snel mee in iemands worsteling, ver driet of wanhoop." In aflevering één vertelt een getrouwde vrouw hoe ze werd overvallen door verliefdheid op een andere man en vervolgens bereid was daar haar gezin voor aan de kant te schuiven. Hilbrand zelf is verloofd met acteur Waldemar Torenstra. Sa men hebben ze twee kinderen: dochter Robin (9) en zoon Ravi (6). Kan dit haar ook gebeuren? Eyeopeners „Ik denk dat het iedereen kan overkomen. Maar deze bewuste mensen geven toe dat ze hun hu welijk een beetje voor lief namen. Ik geloof dat je zoiets voor kunt zijn als je intensiever met elkaar bezig bent. De relatie moet vaak meer prioriteit worden. En zoals een psychiater in het pro gramma zegt: 'Vraag je niet alleen af wat iemand jou te bieden heeft, maar ook wat je eigenlijk zelf te bieden hebt'." Ik geloof dat je het plotseling uit elkaar gaan voor kunt zijn als je intensiever met elkaar bezig bent Of het er in huize Hilbrand en Torenstra we ieens bij inschiet? De presentatrice schudt van nee. „Ook al zijn we allebei druk. 'Wal' deed de nieuwe Baant]er-serie en zag een beetje grijs van al die nachtopnames, voor de zoveelste keer in een gracht vallen en weer vroeg opstaan. Juist omdat het zo pittig is, zijn we veel met elkaar be zig. Snap je?" Over de liefde zijn tal van programma's ge maakt, toch trof ze voldoende eyeopeners. „Dat frustratie een onderdeel is van het samenzijn. Zie het als een standaard ingrediënt. Dat soort in zichten vind ik heel waardevol. Ik vermoed na melijk dat veel mensen het om die reden te snel uitmaken of niet doorpakken na de eerste golf van verliefdheid. „Ook geleerd: mijn normaal is niet jouw nor maal", vervolgt Hilbrand. „Van huis uit denk ik al snel: doe gewoon lekker wat je leuk vindt. De weg van de minste weerstand. 'Wal' heeft vroe ger dingen moeten doen om karakter te kweken. Wij hebben iemand thuis die soms met enige weerzin piano speelt (ze doelt op haar dochter, red.). En die piano staat er nog óm dat karakter te kweken. „Het duurde even voor ik dat accepteerde, om dat je een kind hebt dat in opstand komt. Voor mij was het heel normaal in zo'n situatie voor ge zelligheid te kiezen. Nu is de sfeer soms even be drukt, maar ze is achteraf ook trots eindelijk dat ene liedje te kunnen spelen." Gelooft Hilbrand in eeuwig samenblijven? In gedachte verzonken, staart ze even naar het pla fond. „Ja, al denk ik ook dat het soms niet de be doeling is. Dat in relaties te veel wordt gedoogd. Maar ik vind het een leuk streven om een heel le ven lang samen te zijn. Wij hopen het allebei heel erg en verheugen ons daar enorm op." Verademing Het maken van Liefde Is... werd, zeker na onder meer Sophie in De Kreukels en twee seizoenen Sophie in De Mentale Kreukels (naar aanleiding van haar worsteling met depressie), ervaren als een verademing. „Ik realiseer me dat die pro gramma's veel effect hadden, omdat het deels over mezelf ging. Maar alle privékwesties open baar maken.op een zeker moment ben je daar wel een beetje klaar mee. De kijker kan ook den ken: heb je haar weer..." En wat luchtigs? Voor een amusementstitel als Ruben vs Sophie is bij de publieke omroep tegen woordig nauwelijks ruimte meer. „Maar ik mis het soms wel. Lekker een beetje keten!" 6e^t Bekijk alle uitjes op pzc.nl/winteruitjes Madurodam Winterticket Beleef Nederland in een héél ander licht Van VOOr 12 95 madurodam donderdag 20 december 2018 PC Hilbrand stuitte op bijzondere verhalen: een man die zijn vrouw na bijna vijftig jaar huwelijk verliet, een jongen met extreme bindingsangst, fotobnnvara Liefde is..., 22.20 uur, NPO 1 Met meer dan 60.000 lichtjes, kerstbomen, haardvuren en schaatsende Madurodammertjes verandert Madurodam tijdens de wintermaanden in magische sferen. Perfect vooreen dagje uit voor jongen oud. Beleef Nederland in een heel ander licht tijdens bijzondere avonden van 27 t/m 30 december! VONK18 is een spectaculaire lichtshow met terugblik op het afgelopen jaar. Droom weg bij de kleine, grote en meest bijzondere momenten en laat je inspireren voor een prachtig 2019. Geniet van de magische uitstraling en warm je bij een van de vuurkorven. Ga naar pzc.nl/madurodam Tickets zijn geldig van 22 december 2018 t/m 6 januari 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25