Dionne Stax krijgt eigen 24 M ANGELA KIJKT TV Tijdens het maken van Liefde is..., vanavond voor het eerst op NP01, leerde presentatrice Sophie Hilbrand ook over haar eigen relatie met acteur Waldemar Torenstra. „Frustratie is een standaard ingrediënt van het samenzijn." Quote van de dag Dit raakt me enorm. Jeetje, wat vind ik dit heftig houd ik het op een gemiste kans. Maar als ik mijn hart volg dan schreeuw ik van de daken dat het onbegrijpelijk en zonde is hoe RTL Het Rotterdam Project dinsdagavond liet uitdoven. Voor de duidelijkheid: ik heb het niet over hoe Beau de vijf hoofdrolspelers Patrick, Hilde, Stephany, Yvar en Soufyan achterliet. Want ze zijn er - de hemel is geprezen - zo veel beter aan toe dan zeven maanden geleden. Afge kickte Patrick kende ik bijna niet terug. Niet al leen door de gewonnen kilo's, maar vooral doordat hij eindelijk rust uitstraalde. Ik ben hem afgelopen jaren mogelijk honderd keer voorbij gelopen in de stad zonder hem maar een blik waardig te gunnen, maar nu zat ik de ogen uit mijn kop te janken om die kerel die 'was opgestaan', aldus Beau. De paasgedachte, maar ach, die past ook prima bij kerst. Iets waarmee de zender niet alleen verschil maakt in vijf mensenlevens, maar in heel de samenleving. Kijkers worden bewust gemaakt, bestuurders aan het denken gezet. Er is een groeiend besef dat we misschien anders met onze daklozen moeten omgaan. En dat alle maal door een tv-programma van een com merciële zender. Daar mogen ze verdikkeme trots op zijn. Waarom nutten ze dat dan niet beter uit? Had na de aftiteling een discussie gevoerd met betrokkenen, bestuurders, hulpverleners en ie dereen die iets zinnigs te zeggen heeft. Zijn een pinpas en rood boekje voor elke dakloze de op lossing? Of is het te makkelijk gedacht om de opzet van een tv-programma naar de werke lijkheid te kopieren? Wat zijn de obstakels? Laat burgemeester Aboutaleb, die wekelijks goede sier maakt in de leader, boter bij de vis doen. Als een half uurtje napraten bij Expeditie Robinson en Temptation Island elke week kan, is één keer na Het Rotterdam Project toch niet te veel gevraagd? Dat had het sukkelende programma meteen een boost gegeven. Maar ze willen daar geen kijkers, denk ik inmiddels. Maar RTL had na tuurlijk ook gewoon zendtijd kunnen maken en de promopraatjes over het Sportgala en de Top 2000 bij Twan ietsje kunnen opschuiven. Patrick, Hilde en de anderen hadden dat ver diend. Net als de kijker. Iemand die veelvuldig op televisie verschijnt, slaat onherroepelijk de plank weieens mis. Zo presenteerde BNNVara-coryfee Sophie Hilbrand (43) vorig jaar de geflopte satiri sche zaterdagavondspelshow Dwars Door De Week. „Ik dacht eerst: leuk, een keer iets an ders. Maar er kwam een moment dat ik be sefte hier niet zo goed in te zijn. En dat het me ei genlijk ook niet zo interesseerde. „Ik houd wel van humor, maar ik ben beter in het met humor verlichten van zware gesprekken. Bij satire moet je hard zijn, ik ben veel genuanceer der en vind het leuk om interviews te doen met een open blik, iets te onderzoeken." Hilbrand is beter op haar plaats in het nieuwe tv- programma Liefde is... dat een tijdsbeeld schetst van liefdesrelaties anno nu. Waar lopen we tegen aan en wat hebben we voor elkaar over? De presen tatrice stuitte op bijzondere verhalen: een man die zijn vrouw vlak voor hun 50-jarig huwelijk verlaat voor een ander, een jongen met extreme bindings angst. „Dit is meer mijn afdeling. Ik merk dat mensen soms twijfelen of ze zichzelf zo bloot moeten ge ven op televisie, maar dan denken: als Sophie het doet, vertrouw ik het wel. Ik veroordeel niemand. Ronnie Flex is vader WithLove van start Omroep NTR spreekt van 'in tieme gesprekken' waarin de gasten in huiselijke sfeer een diner voorbereiden om daarna met elkaar aan tafel aan te schui ven. De eerste gasten zijn Paul de Leeuw, Rob Jetten, Glennis Grace, Cécile Narinx, Roxeanne Hazes, Kika van Es en Splinter Chabot. De eerste opnames van de show, die de titel Dionnes Diner krijgt, zitten er inmiddels op. „Mijn dag stond in het teken van koken, eten en praten. En hout hakken, dat ook nog", vertelt Dionne op Instagram kort over haar nieuwe avontuur. Op de eerste foto's is te zien hoe de presentatrice met een grijs schort om bij een keuken blok staat, terwijl De Leeuw de tafel dekt. Het is op dit moment nog niet precies bekend in welke fre quentie dit programma op de buis komt. „De NTR zendt Dionnes Diner, als de gelegenheid zich voordoet, een aantal keer per jaar uit." donderdag 20 december 2018 PC Verschil Als ik het vriendelijk moet formuleren, Het gaat mij erom dat RTL met dit pro gramma een groeibriljant in handen heeft. Het had naadloos in RTL Late Night gepast. Sophie Hilbrand is vanavond met het programma Liefde is... te zien op NP01. FOTO BNNVARA MUZIEK Rapper Ronnie Flex (26) is voor de eerste keer vader gewor den. Zijn doch tertje heet voluit Nori Dua Plasschaert. De moeder is Wafae Kefi, ook wel bekend als de 24-jarige dj Wet. Flex en Kefi zijn geen stel meer. SERIE Onder de naam WithLove is een nieuwe Neder landse strea- mingdienst be schikbaar die louter feelgood- films aanbiedt. De dienst levert zowel Neder landse als bui tenlandse pro ducties en kost 5,95 euro per maand. 'In relaties wordt soms te veel gedoogd Gudo Tienhooven Dionne Stax (33) krijgt een eigen talkshow op NP01. De NOS-nieuwslezeres ontvangt zeven bekende Nederlanders die een bijzonder jaar achter de rug hebben.l Gudo Tienhooven De eerste uitzending is 30 de cember om 22.40 uur. Radio-dj Edwin Evers werd gisterochtend in zijn show op Radio 538 verrast met een voor hem geschreven lied vanwege zijn afscheid morgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24