'Als je veel verdient, ben je ook altijd weg' 19 Hoeveel verdien je? WAS: KOZIJNZETTER 'De krapte werkte in mijn voordeel, ik werd al snel uitgenodigd' NAAR ETHICAL HACKEN VAN SECRETARESSE NAAR SAP-EXPERT 'Mijn salaris verdubbelde binnen een jaar' „Ongeveer 4500 per maand. Precies weet ik het niet. Ik kijk er niet zo vaak naar. Er komt elke maand genoeg binnen." „Ja hoor. Ik heb een goede balans tussen werk en privé. Voor mij is het belangrijker om mijn kin deren uit school te kunnen halen, dan een spec taculair carrière te hebben waarbij ik 30.000 euro meer kan opstrijken." „We kunnen vrij ons werk indelen. Ik kan zelf beslissen of ik een uur later begin of niks doe vandaag. Als het werk uiteindelijk maar af is. Ik krijg 144 uur vakantie, het wettelijk minimum. En iets van 14 uur erbij voor dagen zoals kerst. We hebben een keuzebudget waarmee je vrije uren kunt bij kopen. Je kunt maximaal dezelfde hoeveelheid uren bijkopen als je vakantie-uren, en dat doe ik. Ook heb ik ouderschapsverlof van drie uur in de week. Ik ben één dag in de week vrij om voor de kinderen te zorgen. Heel prettig." „We krijgen niet direct reiskostenvergoeding, maar tot en met 19 cent per kilometer is de kilo metervergoeding fiscaal onbelast. Dat bedrag krijg je dus netto terug." „Ik werk bij de overheid, dus veel onderhandelen zit er niet in. Toen ik werd gevraagd om iets erbij te doen, heb ik gezegd: prima, maar dan wil ik wel wat extra verdienen. Ik heb een periodiek erbij gekregen, een paar tientjes in de maand." „In het verleden vond ik het wel jammer. Maar als je veel verdient ben je ook altijd weg. Soms krijgen we een teambeloning. Dat is dan een eenmalig bedrag van 50 euro. Leuk, maar je wordt er niet rijk van. Het gaat meer om de waar dering die het uitspreekt. Ik ben echt tevreden." Verdient André genoeg? donderdag 20 december 2018 GO Wie: Ricardo Borgs (23) Was: Kozijnzetter Is: Support Specialist bij PEAK-IT „Na dertig of veertig keer solli citeren was ik er wel klaar mee. Dan maar geen baan in de ICT, ondanks mijn programmeursdi ploma. Ik had een gezin te on derhouden, dus moest snel een baan hebben. Via een vriend kon ik aan de slag als kozijnzet ter. Dat heb ik drie jaar volge houden. Waar ben ik mee bezig, dacht ik toen ik een half jaar terug met een acute knie-ontsteking in het ziekenhuis lag. Ik miste compu ters en het samenwerken met -RICARDO BORGS mensen. Ik solliciteerde tussen de operaties door. De toegeno men vraag naar ICT'ers werkte in mijn voordeel, ondanks het gat in mijn cv. Al snel nodigde PEAK-IT mij uit. Ik liep nog op krukken, maar gooide ze voor mijn gesprek aan de kant. Zo graag wilde ik dit. Ik implementeer nu een nieuw belsysteem bij de klant. Dat is complexer dan je denkt: uitein delijk draait het om mensen meekrijgen in veranderingen. Zeker 40-plussers raken snel gestrest door veranderingen, die stel ik graag gerust. Fulltime programmeren wil ik allang niet meer, daarvoor vind ik mensen werk te leuk." installeren, de helpdesk be mannen, dat soort werk. In middels werk ik voornamelijk met antivirus- en anti-mal ware software en doe ik aan ethical hacken (met toestem ming inbreken in systemen om beveiligingszwaktes bloot te leggen, red.). In dit vak heb ik het beste van beide werelden: veel contact met mensen en bovenop de techniek. Ook leuk: mijn sala ris verdubbelde binnen een jaar na mijn carrièreswitch." omdat ik middenin mijn hbo-opleiding zat. Sinds acht weken ben ik of ficieel Technisch Consul tant. Het is zo'n leuk vak. Een dag kan heel rustig verlopen waarin je upgra- des uitvoert, met sales of fertes voorbereidt en de systemen monitort, of we zetten alle zeilen bij om een storing te verhelpen. Ik hoop over een paar jaar SAP-expert te zijn. Dat col lega's naar mij toekomen met 'Wendy, ken jij dit probleem?"' ik dit echt? Hoe ga ik het red den zonder ervaring? Ik be sloot het toch te doen, ik had de verpleegkunde altijd nog als terugvalbasis. Ik begon als systeembeheer der. Computers en software -PAUL SMIT Wie: Wendy Langenberg (35) Was: Officemanager bij softwarebedrijven Is: SAP (Systemen, Appli caties en Producten) Con sultant bij myBrand „Misschien wist mijn omge ving het eerder dan ik. 'Wendy kan je even naar mijn computer kijken?' Dat hoorde ik heel vaak toen ik nog officemanager was. Ik was zo'n meisje dat vroeger de handleiding van de tv doorspitte en mensen met hun website hielp. Na mijn studie Marketing en Communicatie heb ik bij meerdere softwarebedrij ven gewerkt, maar nooit in een technische functie. Een jaar of twee terug heb ik al wat gesprekken ge voerd met mijn leidingge vende en mijn collega's van technisch beheer, ledereen was positief, maar ik durfde de overstap nog niet aan André van der Beek (44), advi seur bedrijfsvoering bij een kleine gemeente in Gelderland. André doet dit werk nu zo'n negen jaar. Hij studeerde af als piloot, maar daar was op dat moment geen werk in te vinden Wat verdien je? Blij mee? Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? Reiskostenvergoeding? Heb je ooit met succes over je salaris onderhandeld? Jammer dat er weinig onderhandelings ruimte is? BABETTE RIJKHOFF Opleidingsniveau: HBO Functie: Controller Branche: Gemeentelijke overheid Werkervaring: 16 jaar Volgens het Salariskompas is het gemiddelde sa laris voor André's functie 5.195 euro bruto voor fulltime. „Dat lijkt me stug. Ik kan het me niet goed voorstellen. Niet in gemeenteland. Het zou kunnen bij grotere gemeenten - meer dan 100.000 inwo ners. Maar als gemiddelde lijkt het mij hoog." Hoe zit het met jouw salaris? ©intermediair.nl/salariskompas Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@persgroep.nl Ricardo Borgs miste als kozijnzetter de computers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19