Nog één keer het duister in EKELHOFF Militair wil voor de rechter, en wel meteen 15 V i MIMM www.ekelhoff.de Volgens de man is hij onschuldig, maar zolang de zaak loopt mag hij niet op missie. Militair T. L. is één van vijf ver dachten van de Luchtmobiele Bri gade die afgelopen maanden in het nieuws kwamen omdat ze drie col lega's op de Oranjekazerne in Schaarsbergen ernstig zouden heb ben gepest. L. kreeg het verwijt dat hij een van hen had bedreigd. Hij zou een doorgeladen wapen op het hoofd van de jongen hebben gezet. Maar volgens L. is het totale onzin. „Het is onbegrijpelijk dat het OM dit verhaal gelooft. Het is niet ge beurd en het kan feitelijk ook hele maal niet. En dat ga ik aantonen tij dens de rechtszaak." L. heeft liever vandaag dan mor gen dat de rechter zich buigt over zijn zaak, want elke dag dat het lan ger duurt heeft voor hem grote ge volgen. Acht jaar zit hij nu bij de eenheid. Komende januari zou hij voor het eerst op uitzending gaan naar Irak, maar die missie moet hij laten schieten omdat hij nog steeds verdachte is. Onduidelijkheid Zijn commandant wil hem graag in mei alsnog meenemen, maar dan moet er wel een uitkomst zijn in zijn strafzaak. Na vier maanden wachten is er echter nog steeds geen datum. En dus dreigt ook die missie in het water te vallen. „Ik weet zeker dat ik word vrijgespro ken, dus er moet gewoon heel snel duidelijkheid komen." Volgens ad vocaat Michael Ruperti die de jon gen bijstaat, is de gang van zaken uitermate frustrerend. „Er wordt herhaaldelijk geschoven met data, maar het is onduidelijk wie de be sluiten neemt en op basis van wat." "OTMPfl-l ^,2112.18ji KOLENMIJN SLUITING KERSTKOEKJES BAKKEN MIJN'DROOMKEUKEN nextl25 COIltUr SIEMENS Miele GAGGENAU ©Valcucine SieMatic donderdag 20 december 2018 GO Een militair die verdacht wordt van bedreiging, is het wachten op zijn strafzaak zo beu dat hij zelf naar de rechter stapt. Met een kort geding wil hij snel een datum voor de rechtszaak af dwingen. Raymond Boere Schaarsbergen FOTO'S REUTERS Voor de laatste keer daalden de mannen van de Prosper Haniel-mijn - wangen onder de modder - gisteren af in het donker. Nog één keer klopten ze het stof van hun schou ders. En nog één keer haalden ze herinnerin gen op aan een lang werkzaam leven in deze steenkoolmijn in Bottrop, in het Duitse Roergebied. Vandaag gaat Prosper Haniel, de laatste nog produc tieve steenkoolmijn in Duitsland, definitief dicht. De overheid heeft de jaarlijkse subsidie van een miljard euro inge trokken en Rusland, de VS en Colombia le veren inmiddels veel goedkoper spul voor de Duitse energiecen trales aan. De steen koolproductie was tij dens de industriële re volutie en de wederop bouw nog cruciaal voor de economische ont wikkeling van Duits land. Op het hoogte punt, in de jaren 50 van de vorige eeuw, werk ten er zelfs meer dan 600.000 mensen in de industrie. Nu krijgt RAG, de exploitant van de mijn, alleen nog een eenmalige overheids bijdrage voor de slui ting en het opruim- werk. De mijnwerkers haal den gisteren, bij wijze van afscheid, de laat ste stukken 'zwart goud' naar boven en overhandigden die plechtig aan president Frank-Walter Stein- meier. Tot slot zongen ze nog één keer uit volle borst hét mijn werkerslied Glück auf, der Steiger kommt. Küchenhaus Ekelhoff Hauptstrasse 14-16 48529 Nordhorn, D tel. +49 5921-80480 info@ekelhoff.de Küchenland Ekelhoff Bentheimer Strasse 259 48529 Nordhorn, D tel. +49 5921-80210 kuechenland@ekelhoff.de Bel of mail ons a.u.b. voor een afspraak, zodat we ruim de tijd voor u hebben. ma-vr: 9-18 uur, zaterdag: 9-17 uur beoordeeld 200 complete showroomkeukens op 10.000 m2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15