'Ent kinderen in tegen gevaarlijke meningokok' tot 300?p k korting Wordt dit prachtige natuur of een slibdepot? (O Type W in vaccinatieprogram Migratiepact van Marrakesh en begroting worden Belgisch kabinet fataal Walcheren Oud-materiaalman Feyenoord verdachte in zaak dode man Kloosterzande »ph Een deel van de tieners tussen 14 en 18 jaar kreeg dit jaar al een oproep om zich te laten vaccineren tegen meningokokken type C en W, maar de Gezondheidsraad vindt dat die prik nu in het Rijksvaccinatiepro gramma moet worden opgenomen. Niet alleen voor alle 14-jarigen, maar ook voor alle baby's. Hiermee wordt de prik standaard, net zoals inentingen tegen mazelen, rode hond en kinkhoest. Type W is een relatief agressieve bacterie. Dat was aanleiding voor noodvaccinaties Het hoogste adviesorgaan van de re gering op het gebied van volksge zondheid brengt dit advies vandaag naar buiten. Voorzitter van de Ge zondheidsraad Pim van Gooi: „lype W is een relatief agressieve bacterie. Dat was aanleiding voor noodvacci naties. Maar we nemen dit serieus genoeg om daar nu structureel te gen te willen vaccineren." De prik tegen type W is volgens de raad 'effectief, 'geeft weinig bij werkingen' en 'zorgt voor groeps- bescherming'. Dit betekent dat als veel kinderen zich laten inenten, de ziekte minder vaak voorkomt. Dit jaar werden zo'n honderd mensen ernstig ziek door type W. De meningokokkenbacterie kan hersenvliesontsteking en bloedver giftiging veroorzaken, waardoor ar men en benen kunnen afsterven. In Nederland zijn jaarlijks ongeveer tweehonderd ziektegevallen. Van de ziekte bestaan verschillende ty pen: A, B, C, W en Y. Type W is de dodelijkste variant en juist die is in opmars. De ziekte wordt vooral jonge mensen fataal. Van de ongeveer vijftig 14- tot 24- jarigen die sinds 2025 besmet zijn geraakt, overleed bijna 30 procent. Van de bijna zeventig 45- tot 64-ja rige zieken stierf 18 procent. Door heftige diarree kan de ziek te worden verward met buikgriep. Type W leidt vaak tot bloedvergif tiging, te herkennen aan rode, niet wegdrukbare puntjes op de huid. De Gezondheidsraad vindt het niet nodig om een vaccinatie tegen meningokokken type B op te ne men in het Rijksvaccinatiepro gramma. Deze soort is minder do delijk en niet in opmars in Neder land. Het is nog onvoldoende be kend hoe goed dat vaccin werkt. Wel staat vast dat die prik relatief veel bijwerkingen geeft. Het kan hoge koorts veroorzaken, waardoor baby's in het ziekenhuis kunnen belanden. Zo maak je kinderen geldwijs P20 Nieuwsmedia 1-2AQPP De Hedwigepolder ligt er verlaten bij. Een voorbode voor het water dat nog moet komen. Vandaag wordt een rapport gepresenteerd over hoe de natuur eruit zal komen te zien als dat water er is. Volgens onderzoekers prachtig, maar volgens advocaat Hans Mieras wordt het eigenlijk een vergaarbak voor slib uit de Westerschelde. „De Belgen hebben de Hedwige gewoon geannexeerd!" Meer weten? Bel 070 3 0 76 700 oF kijk snel op nrv.nl Alle baby's en alle 14-jarigen moeten worden ingeënt tegen meningokokken type W. Dat ad viseert de Gezondheidsraad. De levensgevaarlijke bacterie eiste dit jaar al 21 levens in Nederland. Marcia Nieuwenhuis Den Haag -Pim van Gooi, Gezondheidsraad »P5 woensdag 19 december 2018 9°C Voorlopig zacht pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTOAÖIEI 1, rondreizen al vanaf Inspiring new ways »P4 en ZEELAND 2 Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Boek nu Zuid-Afrika met extra korting De korting geldt voor al onze groeps- en privéreizen naar Zuid-AFrika. Boek nu uw rondreis en proFiteer tot €300 per persoon korting. Vertrekken t/m oktober 2019.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1