u Mission to Seafarers deelt kerstpakketten uit aan zeelieden Zeeuwse zorg durft nog niet aan de robot Verhuisdoos De Rembrandt van Rijn had ren bezoek van havenpastor Handschin. Die gaat wekelijks, mens de organisatie Mission to farers, schepen in de havens Vlissingen en Terneuzen af om de bemanning een hart onder de riem te steken. Deze kijken veel zeelui met nog meer plezier uit naar het bezoekje van de pastor, want hij heeft een kerstpakket bij zich. De Vlissingse tak van Mission to Seafarers heeft Dat ik pastor ben, opent wat gemakkelijker de deuren die, met dank aan sponsoren, sa mengesteld. De Rembrandt van Rijn ligt in de Vlissingse buitenha ven, pal naast het hoofdkantoor van eigenaar Oceanwide. Later deze week vertrekt het zeilschip naar Noorwegen, waar het met passa giers tochten richting walvissen en het noorderlicht maakt. Als de pastor arriveert, haalt ka pitein Derk Roelofs, zelfVlissinger, de bemanning bij elkaar. Het is een gemêleerd gezelschap: twee Neder landers, een paar Filipijnen en een handvol Oost-Europea nen. Pastor Handschin spreekt een woordje en overhandigt het kerstpakket. Een doosje chocolaatjes zit erin, doucheschuim, kerstkaarten, een magneet, een T-shirt en een wollen muts. Vooral die laatste valt steevast in de smaak, weet Hand schin. „Het dragen van zo'n muts is een tradi tie onder zeelui. Men sen uit de Filipijnen hebben het hier na tuurlijk koud. Maar sommigen dragen 'm altijd, zelfs als het veertig graden is." Tijdens de kerstdagen is de Rembrandt van Rijn op volle zee, vertelt de kapitein. „Dan maken we er aan boord het beste van, met lekker eten en een klein feestje. Met oud en nieuw liggen we hope lijk al in Tromso. Dan men gen we ons tussen de Noren." Bananenboot Wie tijdens de feestdagen zeker op zee zitten, zijn de Filipijnse bemanningsleden van de Qua lity Star. De 'bananenboot' aan de kade bij Kloosterboer in Vlissingen-Oost is het tweede schip dat Handschin maandag be zoekt. „Rederij Star Reefers onder houdt met vier schepen een vaste lijn tussen hier en Costa Rica. Ze kennen mij langzamerhand wel." Nu is hij meestal toch wel welkom aan boord, vertelt Handschin. „Dat ik pastor ben, opent wat gemakke lijker de deuren. Het logo van Mis sion to Seafarers doet ook veel. Los daarvan: de bemanning waardeert het dat er eens iemand aan boord komt die niks van hén hoeft, zoals de douane of andere controleurs, maar er vóór hen is. Ik vraag ook al tijd: wat kan ik voor jüllie doen?" In de gemeenschapsruimte van de Quality Star is het stilletjes. Het schip blijkt nog maar een paar uur eerder in Vlissingen te zijn aange komen. „Dat kan gebeuren", zegt Hand schin. „De ene keer schuifje aan bij de lunch en ontstaan er hele ge sprekken. De andere keer heeft bijna niemand tijd, omdat er gela den of gelost wordt. Of ze liggen, zoals nu, bijna allemaal te slapen. Dan ben je dus snel klaar." Woelig Handschin babbelt nog even met een officier Gilbert Rivera, maar veel verder dan dat de zee de afge lopen dagen erg woelig was, ko men ze niet. O ja, wat doen ze met kerst aan boord? „Lekker eten en karaoke zingen", grijnst Rivera, die blij is met zijn kerstpakket. De an dere twintig vinden voorlopig een plekje onder het kerstboompje in de hoek. Voor als de anderen straks wakker zijn. dinsdag 18 december 2018 pzc.nl e-maii: walcheren@pzc.nl •ZEELAND5 Karaoke verdrijft de heimweeè) max DRUG ^AK.NINC rvoricF. - Pascal Handschin, havenpastor „Ik neem m'n ukelele mee. Ik oefen nu op Feliz Navidad." Ka pitein Derk Roelofs van de Rem- brandt van Rijn probeert er straks tijdens kerst het beste van te maken. Want ook wie met de feestdagen op zee zit, wil dat niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Martijn de Koning Vlissingen Havenpastor Pascal Handschin overhandigt een pakket aan officier Gilbert Rivera van de Quality Star. fotosjohan van der heijden Pakketten onder de kerstboom op de Quality Star. Havenpastor Pascal Hand schin arriveert met de kerst pakketten op 'bananenboot' Quality Star aan de kade bij Kloosterboer. De bemanningsleden van de Rembrandt van Rijn zijn blij verrast met de kerstpak ketten van Mission to Sea farers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33