Dit moet élk kind een keer gedaan hebben M f GEZOND Pure C in Cadzand krijgt tweede ster, Chinees restaurant de eerste m Akkoord: verhoging in sociale sector mag niet boven de inflatie uitkomen Walcheren Hoe sterk is de lijm van Rutte? Wat als je lijdt onverklaarbare klachten? - jaflL Jay Oudshoorn, Sits Willekes, Lars Maat, Niels Cijsouw, Marit Pikaar en Lisa de Leeuw zijn goed bezig. Ze onderzoeken wat er allemaal leeft onder zo'n tegel op het school plein. De leerlingen van basisschool De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen gaan met hun meesters of juffen al regelmatig naar buiten. Maar het kan beter. Meer kinderen moeten de natuur in. En daarom hebben natuurorganisaties een 'bucketlist' opgesteld. Vijftig leuke dingen in de Zeeuwse natuur die je vóór je twaalfde jaar gedaan moet hebben. Dat is de uitkomst van maanden lange onderhandelingen tussen de woningcorporaties - vertegen woordigd in koepel Aedes - en de Woonbond. Die partijen maken vandaag bekend dat zij het eens zijn geworden over een sociaal huurak- koord. De leden van Aedes en de Woonbond moeten binnenkort nog stemmen over dit akkoord. Als het aan de corporaties en de Woonbond ligt, mogen de huren vanaf juli volgend jaar met niet meer dan de inflatie stijgen. Inflatie is de gemiddelde stijging van con sumentenprijzen. Vorig jaar be droeg die 1,4 procent. De afgelopen jaren mocht de huurstijging nog 1 procent bóven de inflatie liggen. Dat procent gaat er af, wat huurders zo'n 8o euro per jaar kan schelen. „Veel huurders hebben het al moeilijk genoeg om de eindjes aan elkaar te knopen. Daarom nemen we onze verantwoordelijkheid en matigen we de huurprijzen nog verder", zegt Aedes-voorzitter Veel huurders hebben het al moeilijk genoeg om de eindjes aan elkaar te knopen Marnix Norder. In het akkoord wordt ook opgenomen dat de huur niet wordt verhoogd bij huurders die veel betalen in vergelijking met hun inkomen. Verder kunnen mensen die met hun huur boven de sociale huurgrens van 710 euro zitten en die minder zijn gaan ver dienen, rekenen op huurverlaging. „Er zijn nog steeds te veel huur ders die maandelijks moeite heb ben de huur te betalen", zegt Woonbond-directeur Paulus Jan sen. „De trend moet worden ge keerd dat de huren harder stijgen dan de inflatie. Dat doen we door de huurstijgingen te beperken en in te zetten op het verlagen van woonlasten bij verduurzaming van huurwoningen én door de huur prijzen voor sommige huurders met een laag inkomen te bevriezen of te verlagen." Gas Nederland telt 2,2 miljoen corpora tiewoningen. Om al die huizen van het gas af te kunnen halen, spreken de corporaties en de Woonbond af dat de besparing van huurders op de energierekening hoger moet zijn dan de stijging in huur of ser vicekosten, nadat een pand is gere noveerd. P10 Nieuwsmedia Premieren VVD mikken met open brief op de doeners' van Nederland FOTO ERNESTA VERBURG ZEELAND 2 Huurstijging wordt beperkt De komende drie jaar mogen de huren in de sociale huursector gemiddeld met niet meer dan de inflatie worden verhoogd. Dat betekent voor veel huurders dat hun huurstijging lager zal zijn dan de laatste jaren. Sommige huren worden zelfs bevroren of verlaagd. Peter Winterman Den Haag - Marnix Norder, woonkoepel Aedes dinsdag 18 december 2018 Wisselvallig, niet koud pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws 8°C Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 P4 P20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1