Een vleugje Dickens tijdens de kerstmarkt van Ter Weel ILEN 19 ZANGFESTIJN SINT-MAARTENSBRUG Een lichtjestocht is er niet, maar vier kerken uit Goes-Oost trakteren wel op een ander evenement. Komende zaterdag wordt er gezongen bij de Maartensbrug. Het evenement 'Samen zingen over kerst' is als het ware een ver volg op 'Zingen bij de Stenen Brug' dat de Vrije Evangelische Gemeente twee jaar geleden nog alleen orga niseerde op het pleintje bij de Ste nen Brug in de binnenstad. „Dat was een onverwacht groot succes", blikt dominee Gerard van de We tering terug. „Stonden daar ineens een paar honderd mensen te zin gen." Voor het muzikale evenement bij de Sint-Maartensbrug werkt de Vrije Evangelische Gemeente sa men met drie andere kerken uit Goes-Oost, namelijk de Christelijk Gereformeerde Kerk, de Protes tantse Gemeente en de Evangeli sche Gemeente Rafaël. Deze com binatie tekende vorig jaar ook al voor de organisatie van de vierde editie van de populaire lichtjes- tocht door Goes-Oost. Daarbij ma ken deelnemers, al wandelend langs een paar duizend brandende kaarsjes, kennis met het kerstver haal. Die lichtjestocht vindt om het andere jaar plaats, maar de kerken vonden het jammer om dit jaar niets te doen. Met het succesvolle zangfestijn bij de Stenen Brug nog in het achterhoofd, opperde ie mand het idee om iets bij de haven te doen. „Een van de mooiste plek jes van Goes", vindt Van de Wete ring. Het idee is werkelijkheid ge worden. Komende zaterdag ligt er een boot in de haven waarop Gos pelkoor Testimony en gospelzan ger Rijk Stouwdam het publiek zullen vermaken. Muziekkorps Euphonia zorgt voor de muzikale begeleiding. Voor de presentatie van het eve nement hebben de kerken de Goese troubadour Theo van Teij- lingen weten te strikken. Een bij zondere rol is ook weggelegd voor burgemeester Margo Mulder. Zij leest het kerstverhaal voor. Een groep kinderen zal het vredeslicht uit Bethlehem uitdelen aan de Het vredeslicht kun je doorgeven aan iemand die wel wat licht in zijn leven kan gebruiken mensen in het publiek. „Het idee daarachter is dat het aan iemand kan worden doorgegeven die wel wat licht in zijn leven kan gebrui ken", legt de dominee van de Vrije Evangelische Gemeente uit. Van de Wetering is in zijn nop jes met het nieuwe evenement. Het past in zijn visie dat kerken veel meer naar buiten moeten tre den. Met die gedachte werd de lichtjestocht - waarvan de eerste editie nog door de Vrije Evangeli sche Gemeente alleen werd geor ganiseerd - in 2011 ook geboren. Van de Wetering opperde toen het idee om de traditionele kerst nachtdienst te vervangen door een kerstfeest op straat. Uiteindelijk vond het allebei plaats. De boot ligt zaterdag aan de oostzijde van de Sint-Maartens brug, pakweg voor de voormalige strafgevangenis. Het publiek kan het festijn aanschouwen vanaf on der meer het pleintje aan de J.A. van der Goeskade of het bruggetje. Nu is het duimen voor goed weer. Maar er is een 'plan b'. Als het te slecht is, verhuist het evenement naar de Grote Kerk. De kerstmarkt is opgezet tussen de binnentuin van zorginstelling Ter Weel en woonzorgcentrum Sint Maarten In de Groe aan de Beuken straat. Op de sfeervolle, overdekte markt staan diverse regionale standhouders, zoals boekwinkel Paard van Troje, Agrimarkt, Leuk Zeeuws, Wienkeltje van Wullem- pje en een kraampje met tweede- handskleding. „We treffen het", zegt organisator Wendy Kiezenberg van zorggroep Ter Weel. „Het is weliswaar koud, maar droog. Dat zorgt ervoor dat Ondanks de kou genieten bezoekers van oliebollen en het Dickenskoor heel wat van onze bewoners toch een kijkje komen nemen op de markt." De zorginstelling heeft ex tra mankrachten ingezet om met alle ouderen een frisse neus te ha len. Die genieten in de rolstoel, met een kleedje over de benen van het Dickenskoor. Willem van Zweeden en zijn vrouw, die in Goes-Zuid wonen, hebben net een rondje over de markt gemaakt. „Gezellig sfeertje hoor", zegt Willem. „Goed initia tief ook, om de buurt erbij te be trekken." Kiezenberg is blij dat de markt steeds meer bekendheid krijgt in de wijk. Was de kerstmarkt vorig jaar nog van elf tot acht uur, dit jaar is gekozen voor een iets kor tere openstelling. Bezoekers genieten buiten bij de vuurkorven van lekkernijen die de kerstman uitdeelt. Ook zijn er vers gebakken oliebollen, die je van ver ruikt. Warme chocomelk, glühwein en erwtensoep ontbre ken niet. Bewoners kregen in het restaurant gratis een hapje eten. maandag 17 december 2018 BE 'De kerk moet met kerst naar buiten' Rob Paardekam Goes -Gerard van de Wetering 'Samen zingen over Kerst' vindt plaats op zaterdag 22 december en is gratis toegankelijk. Aan vang: 19.00 uur. Na afloop is er chocolademelk voor iedereen. Met kleedjes over de benen be zoeken de bewoners van zorg groep Ter Weel de kerstmarkt aan het Joannaplantsoen in Goes. Daar is het zaterdagmid dag ondanks de lage temperatu ren genieten van oliebollen en een optreden van een Dickens- koor. Timo van de Kasteele Goes Dominee Gerard van de Wetering van de Vrije Evangelische Gemeente bij de Sint-Maartensbrug in Goes. foto johan van der hemden Een Dickenskoor treedt op tijdens de kerstmarkt bij zorggroep Ter Weel in Goes. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54