Yerseke wil graag tweede supermarkt 18 Woonboulevard mist sfeer en smoel Sfeerverlichting, kerstbomen en skihutten. De Goese binnenstad heeft het allemaal. Maar op de woonboulevard ontbreekt iedere vorm van gezelligheid. mmmm Dennis Stouthandel van woonwin kel Jysk in Goes legt de vinger op de zere plek. „Goes moet een voor beeld nemen aan de Mortiere in Middelburg. Daar loop je met ple zier een dagje rond." Naar winkelend publiek is het za terdagmiddag zoeken op de woon boulevard. Wie er komt, doet dat doelgericht. Zoals Anita en Sanne Buimer uit Hansweert. „Even langs de Jysk en dan snel de stad in", ver klaart dochter Sanne het bezoek. „Nee, voor de gezelligheid moet je hier niet zijn." Haar moeder weet een oplossing. „Zorg voor een kof- fietentje, dan blijven mensen lan ger hangen." De leegstand maakt een verpau perde indruk. „Voor een woonbou levard is het aanbod aan de magere kant", zegt John van den Broek. „Het mist een aantal belangrijke publiekstrekkers, zoals een Gamma. Wat dat betreft ben ik blij dat in het voormalige pand van die winkel straks een Lidl komt. Die gaat het vast goed doen." De bouw daarvan start halverwege volgend jaar. Filiaalmanager Stouthandel van Jysk merkt dat het sinds het vertrek van de bouwmarkt een stuk rusti ger is geworden op de woonboule vard. „Veel winkels profiteerden van de Gamma. Zo'n trekker heb je nodig." Naast de leegstand, baalt hij van het betaald parkeren. „Dat komt onvriendelijk over richting je klanten. Maak er een parkeerschijf- zone van." Bij de Kwantum is Willie van den Boogaart haar auto aan het volladen met laminaat. „Het is hier trooste loos", zegt ze. „Iedere vorm van sfeer ontbreekt. Een paar bloem bakken en je bent een heel eind." Chris Simonse, die bij de Kwantum werkt, beaamt dat. En ook in zijn winkel is het de laatste weken min der druk. Minirotondes Als het aan Van den Boogaart ligt moet er ook wat gedaan worden aan de verkeersveiligheid. „Als au tomobilist zijn die minirotondes erg onoverzichtelijk. Je moet heel goed opletten op fietsers." Simonse vult aan dat de op- en afritten naar de winkels onduidelijk zijn. Hij is benieuwd hoe de gemeente het parkeren gaat oplossen als straks de Lidl op de boulevard neerstrijkt. Een ruimte meerderheid van de Goese gemeenteraad deelt de zor gen over de woonboulevard. Wet houder Loes Meeuwisse liet vorige maand weten dat wordt nagedacht over de toekomst van het gebied, onder meer vanwege uitbreidings plannen van Jumbo en de vestiging van Lidl. Een voorstel van SP en PvG voor verplaatsing naar een plek langs de snelweg kon toen op wei nig enthousiasme rekenen. De Albert Heijn aan de Oude To renstraat gaat dit voorjaar verbou wen. De supermarkt wilde eigen lijk uitbreiden of een grotere win kel op een andere plek, zoals de Mo lenpolder, bouwen. Manager Jos van Moolenbroek vertelde afgelo pen week in de PZC dat Albert Heijn echter niet tot overeenstem ming kon komen met de gemeente Reimerswaal. Voor de dorpsraad van Yerseke was dat aanleiding om nog eens duidelijk de wens voor een tweede supermarkt kenbaar te maken aan de Reimerswaalse politiek. „Wij als dorpsraad Yerseke hebben al meer dere keren aangegeven dat Yerseke met 6841 inwoners en veel toe- risme veel te weinig supermarkt heeft", zegt secretaris Wim Corne- lisse. „Het gevolg hiervan is dat ruim vijftig procent van de inwoners hun boodschappen moet doen in nabu rige gemeenten." Centenkwestie Sinke zegt de wens van de dorps raad 'zeer serieus' te nemen. Tege lijk geeft hij ook aan dat het niet eenvoudig is. „In het verleden zijn geïnteresseerde partijen afgehaakt. Vaak was het een centenkwestie: het moet wel rendabel zijn." Het rapport, dat begin volgend jaar wordt afgerond, gaat overigens niet in op mogelijke locaties. Overigens is de dorpsraad wel blij dat de Albert Heijn in het centrum blijft. „Dat is voor alle partijen een prima plaats en houdt de midden stand in leven", stelt Cornelisse, wijzend op de toenemende leeg stand in het centrum. IN DE REGIO Zangavond Kerstcantate in Grote Kerk Lezing Peter Toonen MIJN DORP, MIJN STAD maandag 17 december 2018 BE 'Even langs Jysk en dan de stad in' Timo van de Kasteele Goes De woonboulevard in Goes ontbeert elke sfeer. FOTO TIMO VAN DE KASTEELE Is het rendabel voor een super marktketen om een nieuw filiaal in Yerseke te openen? Die vraag laat de gemeente Reimerswaal onderzoeken. „Wij weten dat de wens voor een tweede super markt leeft in Yerseke. Nu duide lijk is dat de Albert Heijn op de huidige plek blijft, schept dat duidelijkheid voor geïnteres seerde partijen", zegt wethou der Jaap Sinke. Joeri Wisse Yerseke k De Albert Heijn blijft in het centrum van Yerseke. KAPELLE Woensdag wordt in de Petrakerk in Ka- pelle een kerst zangavond gehou den. Medewerking aan deze avond wordt verleend door het Chr. Sa mengesteld Man nenkoor Zeeland onder leiding van Ron van Ommen en het Sebanja Koor onder leiding van Wilma Kraaijeveld. Naast koorzang is er ook veel samen zang in het pro gramma opgeno men. De avond be gint om 19.30 uur, toegang is vrij en er wordt gecollec teerd voor Hel pende Handen Zee land. GOES Het Groot Zeeuws Jongerenkoor zingt woensdag de kerst cantate tijdens de grote kerstzang avond in de Grote kerk in Goes. Jong Dameskoor Shira, Jong Mannenkoor Solomo en een kin derkoor verlenen medewerking aan de avond. Het con cert vindt plaats op donderdag 20 de cember om 19.30 uur. Reserveren kan via peterwildeman.nl. KLOETINGE Peter Toonen geeft woensdag een le zing in Dorpshuis 'AMACITA' in Kloe- tinge. De lezing gaat over hoe 13.000 jaar misleiding en mani pulatie ons wist te ketenen en hoe daaraan te ont snappen. De lezing begint om 20.00 uur. De zaal opent om 19.30 uur. Voor do nateurs is de en tree vijf euro, voor overige belangstel lenden negen euro. LINTJE BRANDWEER OVEZANDE Peter Rentmeester uit Ovezande is zaterdag middag bij zijn afscheid van de brandweer benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De Borselse burgemeester Ger- ben Dijksterhuis reikte de koninklijke onderscheiding uit tij dens een receptie in de kazerne van Ovezande. Rentmeester is 35 jaar brandweervrijwilliger geweest. Hij heeft zijn kennis overgedragen aan zijn nieuwe, jongere collega's zodat de er varing niet helemaal verloren gaat. foto johan van der heijden GOES Ter Weel, Joannaplant- soen 1, 08.00-17.00 uur: Expo sitie Goese fotograaf Andre Joosse; Stadskantoor, 08.30- 17.00 uur: Beeldenexpositie van boetseerclub UKG; Inloop huis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activiteiten voor se nioren, waaronder handwer ken, bridge, tafeltennis en schilderen; Markt, 14.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45-14.45 uur: Gratis sporten in de beweeg- tuin HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00- 17.00 uur: Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Hoefblad straat 1,13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder professio nele begeleiding '-S HEER ARENDSKERKE Poelwijck, 10.00-12.00 uur: Di gitaal café KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandel groep 'Elke stap telt'; Dorpshuis de Meiboom, Kerk- polder 30,14.00-16.00 uur: Sjoelen en Biljarten voor seni oren KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41,13.30-15.30 uur: Creatieve middag waarbij ge handwerkt kan worden, o.a. breien en haken RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00-16.30 uur: Kaarten voor senioren WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.30-10.30 uur: Al- levo Lessen 'Yoga-gym voor 55+' WOLPHAARTSDIJK SVRZ Meuleweie, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30- 15.00 uur: Open middag Grand Café met wekelijks een leuke activiteit; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewegingsuur voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53