Handbalvereniging Novitas lift mee op het succes van Oranje Kerkhove met dubbelslag in voetsporen van Stöve en Bertens 17 Het laatste woord.. Nieuwkomer brengt veel ervaring mee. Hij wil de Middelburgse ereklasser aan een goed resultaat helpen na de winterstop. Vanwege de vele blessures is de eerste seizoenshelft niet geworden wat ze er bij Oememenoe van ge hoopt hadden. De Middelburgse ereklasser heeft nu als doelstelling om de beste van de onderste zes te worden. Een belangrijke schakel daarin wordt de 31-jarige Australiër Alex Harrod. Dit seizoen heeft de Zeeuwse rugbyclub weer een aantal buiten landers in de ploeg. De Nieuw- Zeelandse trainer Reweti Montgo- mery bracht aan het begin van het seizoen enkele landgenoten en Australiërs met zich mee. Zo ook Harrod. De Australiër woont met een aantal teamgenoten vlak bij sport park De Sprong en probeert ook al een beetje te integreren in de Ne derlandse sport. Zo zat hij vorige week op de tribune bij een thuis wedstrijd van korfbalvereniging Ondo. „Onze aanwezigheid werd door de voorzitter opgemerkt. Hij vroeg ons om nog eens terug te ko men. We zijn heel dankbaar dat we hier mogen rugbyen, dus we wil len ook de cultuur hier een beetje oppikken. We willen van de tijd hier genieten." Op de vraag hoe hij dit seizoen vindt gaan, reageert hij met „uitda gend". De ups en downs zijn zeker aanwezig. Na een wat moeilijkere start pikte het team de draad weer enigszins op. Zaterdag werd er ech ter kansloos verloren van Hilver sum, met 19-81. „We moeten ons steeds proberen te verbeteren en dan kijken waar we terecht komen. De blessures breken ons ook wel op. Zelf heb ik 'alleen' een gebro ken neus gehad. Voor een rugbyer is dat maar iets kleins", vertelde de 'Aussie'. Twee weken geleden moest Harrod daardoor nog vroeg tijdig naar de kant, maar zaterdag speelde hij weer de volle 80 minu ten. Montgomery is wel te spreken over Harrod. Viavia kreeg hij ken nis van hem en na het bekijken van een aantal video's nam hij hem mee naar Middelburg. Na een paar maanden is de Australiër al een van de belangrijkste spelers in het team. Montgomery: „Alex leest het spel echt heel erg goed. Hij heeft in Australië op een hoog niveau ge rugbyd. In de verdediging weet hij precies welke lijnen hij moet lopen en het is een werkpaard. De erva ring die hij meebrengt, is heel be langrijk." Trophy-poule Begin januari mag Oemoemenoe weer aan de bak in de zogeheten 'Trophy-poule'. In die poule strij den de onderste zes ploegen tegen elkaar. Het team dat in die poule bovenaan eindigt, krijgt ook een 'kampioensschaal'. Harrod gaat in de komende peri ode voor een korte tijd terug naar het thuisfront in Australië. „Een goede vriend van me gaat trouwen en er is natuurlijk Kerst", vertelde hij. „Ik mag dus het goede weer daar opzoeken. Het zal wel even wennen worden als ik hier straks in het koude weer terugkom." „Ik denk dat er meer in had ge zeten als ze wat meer geluk ge had zouden hebben. Er vielen een paar speelsters weg, wat ze ker zijn invloed gehad heeft. De handbalsters bij het Nederlands team zijn erg goed ingespeeld op elkaar. Als er een paar van hen wegvallen, merk je dat goed. Daarnaast vind ik dat het speelschema niet altijd in het voordeel van Nederland is ge weest. Bepaalde andere landen hadden bijvoorbeeld veel meer rust tussendoor. Toch ben ik blij dat ze nog wel voor de derde plek hebben geknokt." „Minder dan ik eigenlijk zou willen. Aan de ene kant heeft dat met mijn werk te maken, want mijn werktijden zijn on regelmatig. Wat ook meespeelt, is dat de wedstrijden niet op het open kanaal te zien waren. Dat was voor veel mensen een pro bleem. Ik hoop dan ook dat de NOS in de toekomst de uitzend rechten weer heeft of dat Ziggo Ik denk dat er meer in had gezeten als ze meer geluk gehad zouden hebben de beelden op een openbaar ka naal toont. Desalniettemin heb ik nog wel het een en ander ge zien. Of ik dan fanatiek ben? Ik dacht het wel ja, zowel binnen als buiten het veld ben ik bloed- fanatiek." „Op zich wel positief, al vind ik het wel koffiedik kijken hoor. Van het huidige team zullen er binnen nu en een paar jaar tijd zeker speelsters wegvallen van wege hun leeftijd. Ik heb er wel alle vertrouwen in dat er ook de komende jaren een goed team zal staan. Door de goede presta ties heeft het Nederlands vrou wenhandbal zich ook in de breedte goed ontwikkeld." „Het gaat ontzettend goed met de vereniging. Daar heeft het Nederlands team vast zijn in vloed op gehad. Zes jaar geleden begonnen we met een vrou wenteam. Tegenwoordig heb ben we al negen ploegen, waar van zeven jeugdteams. Ik vind het wel erg jammer dat we geen mannenteam hebben. Handbal wordt vaak vooral als vrouwen- sport gezien. Dat vind ik onte recht, want het gaat er best hard aan toe. Gelukkig komt er bin nenkort waarschijnlijk een mannenploeg aan bij ons." Lesley Kerkhove schaarde zich gis teren in een rijtje met onder ande ren Betty Stöve, Brenda Schultz en Kiki Bertens. De 27-jarige Zierik- zeese verzekerde zich tijdens het Nederlands kampioenschap in Al phen aan den Rijn namelijk van zo wel de enkel- als de dubbeltitel. Sinds 1899 wordt er gestreden om de nationale titels. In de 120 jaren daarna waren er 117 NK's en was er 114 maal de categorie 'vrouwendub- bel'. Liefst 51 keer - in 45 procent van al die toernooien - ging de nummer één in het enkelspel ook met de titel in het dubbelspel aan de haal. Vooral in vroegere tijden gebeurde dat vaak. In deze eeuw is het nu slechts vier keer voorgekomen. Ber tens was in 2010 de voorgangster van Kerkhove. De Zeeuwse, die in 2011 al eens in het enkelspel de eindzege opeiste, kwam wel zeer makkelijk aan beide titels. De finale van het enkelspel hoefde ze zelfs niet eens te spelen. Bibiane Schoofs, zeer zeker een ge duchte tegenstandster, meldde zich kort ervoor ziek af. Daarom speelde ze alleen maar een dubbelpartij met Demi Schuurs. De twee huizenhoge favorieten - ze waren dit jaar in de Fed Cup nog te sterk voor Venus en Serena Williams - klopten Rosalie van der Hoek en Chayenne Ewijk met 6-16-3. maandag 17 december 2018 PM A Alex Harrod (rechts) drukt zijn stempel op het spel van Oemoemenoe. foto lex de meester 'Aussie' Harrod is belangrijke pion bij Oemoemenoe Quincy Hofland Middelburg In het leven van Patricia Bel speelt handbal een promi nente rol. Als actief speelster, supporter van haar kinderen en bestuurslid van de mede door haar opgerichte club No vitas uit Hulst (2012) steekt ze de nodige uurtjes in haar ge liefde sport. Tussendoor vond ze de afgelopen weken ook nog tijd om de verrichtingen van het Nederlands vrouwen team op het WK in Frankrijk te volgen. Gisteren pakte Oranje daar het brons. Bas Dingenouts Hulst Moeten we tevreden zijn met de derde plaats? Heb je veel van de wedstrijden kunnen zien? —Patricia Bel Patricia Bel. foto peter nicolai Hoe zie je de toekomst van het Nederlandse vrouwen handbal? En als we het hebben over No vitas... Hebben jullie baat bij de goede prestaties van het Nederlands team? Roeland van Vliet Alphen aan den Rijn reamNl Lesley Kerk hove (links) en Demi Schuurs pakten samen de Neder landse titel. Ze waren ook de favorieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45