rrfl Bouwman heeft haar ticket binnen Arbiter gebeten hond bij Delta Sport/EOC TOP blijft overeind in fysiek duel met koploper Gespannen De Kok maakt mooi debuut bij Dallinga 15 „Ik had nog één punt nodig voor een ticket voor het ZK. En die heb ik vandaag gepakt. Hier ben ik echt blij mee", vertelde Bouw man. „De druk is er nu ook af en dus kunnen we rustig naar het kampioenschap toewerken. Dat is ook nodig. Hensie is best een pit tige tante." Mieke Evertse uit Heinkens zand stuurde de merrie Cassandra in het ZZ-Licht met de score van 64,14 procent naar een overtui gende overwinning. De Kroo Iris Verreijt uit Aagtekerke diri geerde gisteren in de selectiewed strijd voor het ZK bij De Kroo in de klasse Mi de merrie Febe naar de overwinning (62,50). Zij was goed te spreken over de Decor De- latio-dochter. „Febe is door een peesblessure lange tijd niet op wedstrijd geweest. Een tijdje gele den heb ik de draad weer opge pakt. Febe liep fijn ontspannen door de proef en maakt progres sie." Maaike Zeeveld uit Driewegen plaatste zich met de merrie Indira van de Kwaplas voor het ZK. Zij eiste met de veel afdruk door de piste dravende Don Frederico- dochter in de klasse Z2 de zege op (66,17). Danisha de Visser uit Vrouwenpolder stuurde in het Zi de imponerende ruin Giorgio met 68,08 procent naar de overwin ning. SLUISKIL De driebanders van eredivisionist Dallinga.com wonnen in een bijzondere sa menstelling onverwacht en buitengewoon royaal van hek kensluiter Burgmans Biljarts. Het werd 8-0. De bezoekers dachten een kans te maken vanwege het ontbreken van Jean Paul de Bruijn (Duitse competitie) en Frédé- ric Caudron (in Bor deaux actief voor het Eu ropateam). Daardoor kwamen plaatsen vrij voor Jeffrey van Nijnatten en Joey de Kok. Van Nijnatten won van de we reldkampioen bij de vrouwen, Thérèse Klompenhouwer, met 40-27 in 39 beurten. De Kok (foto) debuteerde in de ploeg met een fraaie overwinning op Bart Ceulemans, oud-speler van Dallinga.com. De drieban- der uit Lewedorp speelde een uitstekende wedstrijd en won met 40-37 in 34. Hij had dus een moyenne van 1.176. Ik was wel heel erg ze nuwachtig voor aan vang van de wedstrijd en aan het einde weer", vertelde hij. „Ik stond op 39 en miste een paar kansen om het uit te maken en dat maakte me wel onzeker. Gelukkig kon ik het toch nog afmaken. Ik ben er heel blij mee. Ik hoefde niet per se te winnen in mijn eerste wedstrijd, maar wilde natuur lijk ook niet afgaan voor eigen publiek." Het stoom kwam kort na afloop bijna uit zijn oren. John Jansen stond met zijn ploeg opnieuw met lege handen. „Ik ben zwaar teleurgesteld dat de beide scheids rechters ons in de beginfase niet in bescherming namen tegen het fysieke spel van Helius", foeterde de Middelburger, die terecht aan haalde dat zijn spelers voor iden tieke overtredingen wel tijdstraf- fen kregen. Toch moest de oefen- meester toegeven dat de bezoe kers uit Hellevoetsluis vooral in de breedte over meer mogelijkheden beschikten, terwijl Delta Sport/ EOC in de huidige krappe bezet ting het vooral moet hebben van Brendan Meulmeester, Sebastiaan Hoftijzer en Bart Koetje. Nadat de thuisploeg in het be gin van de tweede helft stilviel, liep Helius meteen uit naar 16-23. Op wilskracht en met een uitste kend keepende Mateo Jezovnik sloop Delta Sport/EOC nog wel heel dichtbij. maandag 17 december 2018 PM ARNEMUIDEN Door een knappe 23-21-overwin- ning op Avanti heeft TOP Arnemuiden zich boven in de hoofdklasse A ge handhaafd. Tot in de laat ste minuut was het zater dag spannend. De Walcherse ploeg had de overwinning hard nodig. Na het gelijkspel bij Groen Geel en de neder laag bij Nieuwerkerk wilde TOP niet nog eens pun ten verspelen. Maar Avanti, één van de vier koplopers, was een zeer lastige tegenstander. De teams gaven elkaar aanvankelijk geen kans om uit te lopen. Na twaalf minuten was het 5-5, na 22 minuten 10-10 en na 32 minuten 15-15. Pas daarna slaagde TOP erin het verschil te maken. Via 21-16 en 21-20 (toen was het dus weer billenknij- pen) eindigde het duel in 23-21. De thuisploeg had veel moeite met het fysieke spel van Avanti. Anita de Ridder viel daardoor ge blesseerd uit na een harde val op haar rug. Later kwam ze er toch weer in, om het einde van het duel nog mee te kun nen maken. TOP bleef overwegend rustig in alle tumult en hield het hoofd erbij. Komende zaterdag treft het team van coach Kees-Jan Oppe een waarschijnlijk nog lasti gere tegenstander: Tempo. Dat is de laatste wedstrijd voor de winter stop. Het eerste duel in 2019 is weer tegen die ploeg uit Alphen aan den Rijn, die één plek en één punt boven TOP staat. Oppe: „Dat een team nu aan de leiding gaat, zegt me niet zoveel, ledereen is erg aan elkaar ge waagd. Ik denk dat je pas na acht of negen speel rondes iets kunt zeggen over wie er hoog gaat eindigen." In totaal kwamen zater dag drie Zeeuwse korfbal ploegen uit boven de 30 doelpunten. Zoiets ge beurt maar zelden. Naast Swift (36-29) waren dat eersteklasser Ondo (18-31 tegen Ten Donck) en der deklasser KVK (31-11 tegen Klimop). Dressuuramazone Jeske Bouwman uit Schuddebeurs was zaterdag in de selectie wedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap van De Paar debloem, samen met de merrie Hensie Ballerina TC, in de klasse Z2 een klasse apart. Ze stuurde in Stal Vermue in Hein- kenszand de zesjarige Blue Hors Zack-dochter naar een score van 65,58 procent. Lucien Roelandt Heinkenszand De handballers van Delta Sport/EOC blijven onder in de tweede divisie. De Zierikzeese ploeg leed thuis opnieuw een nederlaag. Helius nam met 23-24 de punten mee naar huis. Ron de Waal Zierikzee Jurgen Janse (rechts) vocht pittige duels uit met de forse, geroutineerde Rick van den Blink. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43