Ben Sellam wil nog wat sleutelen machteloos winterstop in Bouzambou en El Hattach gaan weer op avontuur 11 Trainer Salim Ben Sellam was na afloop van het duel duidelijk: ge lijkspelen tegen Voab is geen schande. „Het was een goede ploeg, misschien wel één van de betere waar we tegen gespeeld hebben. Technisch en individueel was het misschien niet super, maar op de vierkante meter waren ze sterk", becomplimenteerde hij de huidige nummer zes uit Goirle. Toch voelde het punt dat werd gepakt niet als de juiste beloning. Niels Luteijn maakte al snel de t- o, maar in de slotfase ging het mis. „We zagen het al aankomen", zei Ben Sellam. „Wij hadden de 2-0 al moeten maken, maar lieten dat na. Kort voor tijd maakten zij toen nog gelijk. Zuur, als je na 85 minu ten met 1-0 voorstaat, moet je hem eigenlijk helemaal over de streep trekken." Zo kreeg Ben Sellams eerste halfjaar bij Zeelandia Middelburg niet het einde waarop hij had ge hoopt. Toch was de trainer van de i Zeelandia Middelburg sluit het jaar af als de nummer vijf nummer vijf tevreden. „Dit half jaar was vooral een hele leerzame periode. Er zijn genoeg dingen waar we nog aan moeten sleute len", aldus de voormalig coach van Zeeland Sport, waar hij zijn loopbaan begon. „Daar heb ik met veel plezier gewerkt. Maar bij Zee landia merk je dat het niveau ho ger ligt en mag je meer eisen." VLISSINGEN Zaalvoetballers Saïd Bouzambou (foto) en Khalid El Hattach vertrekken opnieuw naar Indonesië. De twee sterkhouders van Groene Ster Vlissingen stappen in ja nuari voor de vierde keer op het vliegtuig richting het Aziatische land, waar ze voor SKNFC Kebu- men zullen uitkomen. Een overgang van het Zeeuwse tweetal naar SKN FC Kebumen zat er al even aan te komen, vertelt Bouzambou. „Bij die club hebben we vorig jaar ook gespeeld, in het tweede club- toernooi van Azië. Zeg maar wat bij ons de Europa League is", begint de Nederlands zaal voetbalinternational te vertel- I U len. „Ze hebben toen al gezegd dat ze ons zouden blijven vol gen. En nu keren we dus te rug." Dat betekent wel dat het tweetal Groene Ster Vlissin gen achter zich moet laten. Dat blijft lastig, ook al worden er altijd goede afspraken gemaakt voordat het seizoen begint. Je speelt er toch met je vrienden." Zor gen om zijn Zeeuwse club maakt Bouzambou zich echter niet. „Ik denk dat ze vo rig jaar hebben laten zien dat ook veel punten kunnen pak ken als ik er niet bij ben." Bouzambou en El Hattach vertrekken begin januari naar Indonesië. had Hoek het niet makkelijk, maar misschien kwam dat ook wel door de afwezigheid van Jonathan Con- stansia (geschorst) en de zieke Rik Impens. „Dat zijn twee belangrijke spelers voor ons", zei De Nooijer. „Ik vind dat we het fantastisch heb ben gedaan hier." Of de overwin ning verdiend was, dat vond de trainer niet zo belangrijk. „We speelden vandaag weer tegen een prima elftal. Dit is geen Bal op het Dak 4 hè." Eigenlijk was hij al blij met een punt. „Dat we alsnog win nen, vind ik ook weer niet onver diend. We scoorden in de negentig ste minuut. Mensen roepen dan snel dat het geluk is. Maar wij heb ben dat nu zo vaak gedaan, dan is het geen geluk meer." Zijn spelers zijn fit, weet De Nooijer. „We hebben ook weinig blessures. We kunnen blijven gaan, ondanks dat een aantal mensen vindt dat we anders of korter trai nen dan mijn voorgangers. Kijk, deze week hebben we ook maar twee keer een uurtje getraind. Om dat ik mijn spelers fit wil houden." Hij heeft met zijn elftal 32 punten verzameld, net zoveel als DVS'33. Alleen Quick Boys (36) en koploper Noordwijk (38) hebben er meer. Nieuwe kansen Toch geven de resultaten van de af gelopen maanden geen garanties voor de toekomst, zegt de trainer. „We beginnen in januari eigenlijk weer opnieuw, met als het goed is twintig fitte spelers. We moeten nog achttien wedstrijden spelen. Nieuwe ronde, nieuwe kansen. In de competitie, maar ook binnen de selectie." De Nooijer gaat nu de eer ste competitiehelft voor zichzelf analyseren. „Ik denk dat ieder tac tisch plan dat we hebben bedacht, goed heeft uitgepakt. We hebben een ploeg die zich op alles in kan stellen. De uitvoering is heel be langrijk, dat hebben de jongens prima gedaan. Met deze overwin ning sluiten we de eerste seizoens helft fantastisch af." Nu is er zeker ook tijd om over zijn toekomst te praten. De Nooijer heeft een contract tot het eind van het seizoen bij Hoek. „Wanneer ik een gesprek heb? Dat weet ik dus echt niet. Ik heb nog niks gehoord." doet, krijg je dit", vertelde hij. „Ie dereen laat elkaar in de steek, dat is duidelijk. Duels werden niet ge wonnen, er werd niet meegelopen, iedereen verdedigde op twee meter afstand. Nergens zat eens een keer een poot tussen. Niet iedereen geeft honderd procent, dat is een kwa lijke zaak." Nuenen-thuis was de laatste wedstrijd voor de winter stop. Karelse zat vrijwel negentig Niet iedereen geeft honderd procent, dat is een kwalijke zaak minuten lang op zijn stoel. Na af loop ging hij niet naar de spelers. Heeft de oefenmeester het nog wel naar zijn zin? „Als je veel verliest, wordt het wel minder, ja", erkende Karelse. Verder hulde hij zich in ne velen. „Er zal in de winterstop wel wat ge beuren, denk ik." „Dat zul je wel zien." Waar doelde Karelse op? Het staat in ieder geval vast dat het na de on derbreking anders moet bij de nummer veertien van de hoofd klasse B. „Het zijn allemaal open deuren, maar als je voorlaatste staat, moeten er dingen anders. Zo sim pel is het." Ben Sellam gaf aan ach ter Karelse te staan. „En ik denk dat heel de groep zo denkt", sprak de 25-jarige keeper. „Het ligt niet aan de trainer, hoor. Dat kan ik je verze keren. Het ligt aan onszelf." Wat ook opviel, was de onderlinge frus tratie. Saïd Bouzambou kibbelde met Quincy Gooding, Ben Sellam verweet zijn defensie niet in te grij pen in het eigen zestienmeterge bied. „Ze mogen alles doen", schreeuwde hij na de 0-2. „Dat is zo", bevestigde Ben Sellam na af loop van de wedstrijd. „Er is ook veel frustratie. Omdat het gewoon niet loopt en we weten dat we veel beter kunnen. Na de winterstop moeten we uit een ander vaatje gaan tappen." Tcciimek Kufltum Capita. Ui ti'U/.TOY',TA-DEK S®253HRW maandag 17 december 2018 Na de honderdste remise, vo rige week tegen Beek Vooruit, volgde gisteren ook nummer 101 voor Zeelandia Middelburg. De enige Zeeuwse zondag tweedeklasser speelde met 1-1 gelijk tegen Voab en dat had misschien niet gehoeven. Daniël Vervelde Middelburg ap «r'< A Fabian Wilson (links) wordt gehinderd door Harrie Kersten, middenvelder van VVOG. fotos TIBOR FIRITYASZKI /ORANGE PICTURES - John Karelse Hoe nu verder? Hoe bedoelt u? 1PI AflFM 7£55FÖ A Vlissingen-doelman Karim Ben Sellam en verdediger Shannon Braaf hart balen na weer een tegendoelpunt, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39