h IFtt ai 2-3 Duel in kelderklasse eindigt in vechtpartij O O) CD O 9 Goes geeft 2-O-voorsprong weg tegen titelkandidaat: 2-3 Blessure Geplaatst - 35 estBsi Bank maakte de negentig minuten vol. „De trainer vertelde woensdag dat ik zou spelen." De verdediger kwam vorig seizoen over van Kloetinge JO19-1. „De trainer was eerlijk toen ik de overstap maakte. Hij vertelde dat de concurren tie moordend was. Ik begrijp dat ik wei nig speel, maar het liefste kom elk duel in actie." Tegen UNA viel de lange linkspoot alles behalve uit de toom. In de begin fase moest hij even wennen. „Ik ben ge sloopt", pufte hij na afloop. „Dit is even iets anders dan een oefenpotje." Trainer Rogier Veenstra was tevreden over zijn pupil. Ook over Hiep Nguyen (19), die eveneens z'n basisdebuut maakte, was hij content. „Het enige wat ontbrak was een resultaat." Want Goes, dat 4-4-2 speelde, verloor van titelkandidaat UNA. Via Erwin Franse (de doelman liet een dieptepass los) en Tim de Winter kwam Goes nog op een 2-o-voorsprong. „Dat derde doelpunt moest vallen", keek Nguyen terug. Hoek-trainer Dennis de Nooijer en Art van der Staal, voorzitter van de Zeeuws-Vlamingen, zagen dat de thuisploeg de nodige kansen creëerde. Een derde treffer bleef uit. Een minuut na de 2-0 maakten de be zoekers 2-1. Sherief Tawfik maaide naast een verre vrije trap, waardoor doelman Brian Meulmeester verrast werd. De goal bleek bepalend, want in het tweede bedrijf kwam Goes minder aan voetballen toe. Via een hoekschop en opnieuw een vrije trap (die licht ge toucheerd werd) werd het 2-3. Veenstra baalde: „Je doet jezelf tekort." Ook Nguyen - die de assist gaf voor de 2-0 - had na afloop een knoop in z'n maag. Vooral omdat hij voor z'n gevoel goed speelde. „Ik wilde me laten gel den", zei hij. „Hopelijk heb ik aan Ro gier laten zien wat ik kan. Als je telkens niet speelt, ben je natuurlijk boos. Men- lk wil me laten gelden. Hopelijk heb ik aan Rogier laten zien wat ik kan taal gezien was het een zwaar eerste halfjaar bij Goes." De twee jongelingen hopen na de jaarwisseling op meer minuten. „Ik wil meer spelen en een bassispeler wor den", aldus Nguyen. Bank stelt dat hij de aansluiting met de groep heeft. „In het begin was ik minder dan de rest. Ik merk dat ik stappen maak." Goes mag na gisteren gaan genieten van de winterstop. Veenstra rekent niet op tussentijdse versterkingen. Hij was dan ook blij dat de reserves zich lieten gelden. „Ze gaven me geen enkel mo ment het idee dat ze voor het eerst in de basis stonden of dat ze erg jong zijn. Voor het jaar 2019 lieten ze zien: trainer, hier ben ik." Ondanks de nederlaag houdt de Mid delburger geen vervelende nasmaak over aan 2018. „Dit jaar hadden we twee doelen: punten pakken en voetballen zoals we willen. We hebben weliswaar van de top drie verloren, maar ook in die wedstrijden zijn we niet wegge speeld." Goes, dat vanwege afgelastingen nog twee wedstrijden tegoed heeft, sluit de eerste competitiehelft als nummer acht van de derde divisie zondag. - w [una] 1 /q5? Een incident tussen de assis tent-scheidsrechtervan de be zoekers en een speler van de thuisploeg leidde tot een com plete chaos. Na die massale vechtpartij besloot leidsman Michael Wiskerke om de wed strijd te staken. Volgens Ralph Zegers, de trainer van de bezoekers, ge beurde er het volgende: „De assistent-scheidsrechter vlagde voor buitenspel en dat signaal werd genegeerd door de scheidsrechter. Er volgde een woordenwisseling met een speler van Hansweertse Boys en na enkele seconden lag mijn assistent-scheidsrechter gestrekt op de grond na een vuistslag. Hierna ontstond een grote vechtpartij, waar het overzicht helemaal weg was. Dit heb ik nog nooit meege maakt en het is absoluut schandalig dat dit gebeurd is. Mijn spelersgroep is enorm ge schrokken en zat na het staken van de wedstrijd verslagen in de kleedkamer." Schandalig Elftalleider Jim Paauwe van de thuisploeg stond erop te kijken en had na afloop deze lezing: „De speler van Hansweertse Boys werd racistisch bejegend door de assistent-scheidsrech ter van SKNWK. Hij liep het veld in en greep onze speler bij de keel. Die deelde een klap uit en toen ontstond er dus een schandalige vechtpartij. Het liep compleet uit de hand. Het was één grote zooi. Je moet niet slaan en je zeker niet laten provoceren, maar we moeten het ook niet groter maken dan het is. De club Hansweertse Boys wordt zo wel weer in een kwaad daglicht gezet." Scheidsrechter Michael Wis kerke heeft aan de KNVB door gegeven wat hij heeft gezien en wilde inhoudelijk verder niet reageren. Bij de politie heeft zich naar aanleiding van het gebeurde in Hansweert één persoon gemeld die in de loop van de week aangifte wil doen. maandag 17 december 2018 PM Voetballer Tho mas van den Houten (foto) moet het duel in de achtste fina les van de KNVB-beker van zijn club AFC met het Willem II van trainer Adrie Koster aan zich voorbij laten gaan. De uit Goes afkom stige verdediger liep zaterdag een hamstring blessure op. KI De talenten van NAC Breda onder 19 heb ben zich ge plaatst voor de kampioen spoule. De ploeg, waarin de Zeeuwen Jan Paul van Hecke, Yassin Azzagari, Gianni Vande- pitte en Rico van Nielen zaterdag meededen, plaatste zich nota bene via een nederlaag. Feyenoord bleek zaterdag met 1-3 te sterk, maar door gun stige resultaten is NAC onder 19 toch door. Jonkies laten zich zien tijdens verloren slotstuk simac u Hiep Nguyen (met bal) was één van de jonkies die zich gisteren op een positieve manier liet zijn bij Goes. FOTO ERNESTA VERBURG In de voorbije dertien competitiedu els kwam Jesse Bank (19) slechts zes minuten in actie voor Goes. Gis teren tegen UNA kreeg hij de kans in het hart van de defensie. Daniël Wissel (kruisband), Klaas van Hecke (knie), Rick de Punder (enkel), Jarreau Manuhuwa (gebro ken middenvoetsbeentje) en Remon de Vlieger (knieklachten) ontbraken vanwege blessureleed. Ray Kroon (achillespees) kon eveneens niet starten. Len Wolters Goes -Hiep Nguyen Goes-Una ll 24. Franse 1-0 25. De Winter 2-0 2-1 26. Tielemans 2-2 57. Anpong 2-3 77. Van Dijk Opstellingen Meulmeester Derix Dekker Anpong Tawfik Paridaans Bank Scheerlinck James Scheepers Hollemans Van Dijk Nguyen Bogaerts 86. Kroon 67. Jagt De Winter Boogers De Kroo Sebregts 74. Besuyen 86. Tieben Franse Tielemans Schalkwijk Schijvenaars 89. Van Herwijnen Scheidsrechter: Roel van der Werff Toeschouwers: 275 In de vierde klasse B liep de voetbalwedstrijd tussen Hansweertse Boys en SKNWK bij een 0-2-tussen- stand in de 68ste minuut volledig uit de hand. Robin Hamelink Hansweert Ralph Zegers a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37