Rustig aan Kerstbomen gejat en in de fik Nog één keer dansen met Gare Du Nord. Toch? 2 MARLEEN BLOMMAERT Column De meesten van ons zijn be zig met de laatste etappe richting kerst. Nog even. Alles net niet afkrijgen wat je je had voorgenomen. Ik geniet nog even van de stilte voor de kerst storm en maak tijd voor een wan deling. Een ineengedoken kraai zit in een kale boom. Even verderop krast een soortgenoot, alsof hij klaaglijk commentaar geeft op de toestand in de wereld. Op één van de laatste ochtenden van het jaar is het een grijze kleine wereld in de polder, een enkele wandelaar en een fietser daargelaten heb ik het rijk alleen. Ik ga een stukje de ak ker op. Dat is meer werk dan ge dacht. Ik glibber over de klei en het duurt niet lang of mijn wandel schoenen krijgen aan alle kanten hun eigen kerstversiering van vette kleiklonten. ik mannen met honden lopen. Ge huld in jagersgroen laat het zich makkelijk raden wat ze doen. Mannen op jacht naar hun kerstdi ner. Een viertal reeën rent opge schrikt over een akker. Ze bewe gen zich uit het zicht van de jagers. In gedachten spreek ik de vurige wens uit dat ze uit hun schoots veld blijven. Hypocriet is dat zeker, want reerug vind ik erg smakelijk op mijn bord. Maar de schoonheid van de ranke rennende reeën is betoverend. Als ik de jagers tijde lijk het zicht zou kunnen ontne men, zou ik het doen. zou gaan, zouden de fazanten nooit geschoten worden. In de grijze schemerdagen vormen ze een explosie van schitterende kleuren. Als ze zich onverwacht laten zien, duwt dat beeld even alle zorgen naar achter. De buizerd die op een paaltje zit, houdt me in de gaten en zal pas op het allerlaat ste moment opvliegen, zo zijn krachten sparend voor later. al uitzochten, is gehaald. Meneer B. is bezig met het tuien van de boom want ook dit jaar is hij weer te groot. Inmiddels is ook dat een traditie. Nog een paar daagjes wer ken en dan kan de voorbereiding op het kerstfeest echt losbarsten. Tot die tijd geniet ik nog even van de stilte en de rust. Ook dit jaar is de kerstboom weer te groot, dat is traditie DESTELLING Vandaag: Ik sta achter de Gele Hesjes Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters KNMi: GEEN WITTE KERST R0ÊTVEE(3KEftST Politiehond Barry laat kluif niet lopen Gewonde bij ongeluk op N59 Kerstmis op de oceaan voor Pieter Jan Hagens Het is voor het derde jaar dat de winkeliers in Souburg kerstbomen neerzetten in de winkelstraten. Dat ging tot nu toe goed. Binnen een week waren vijftien van de 65 bo men verdwenen. Op de camera beelden is te zien hoe iemand op een scooter komt aanrijden en de tiewraps waarmee de bomen wa ren vastgemaakt aan een lantaarn paal doorknipt. Vier van de bomen zijn later in brand gestoken. De ondernemersvereniging is voor 250 euro gedupeerd. „Het is niet leuk als er mensen zijn die denken hier even een gratis kerst boom te komen halen. Sommige winkeliers hadden de boom ook aangekleed. Je gaat je ook afvragen, moeten we dit volgend jaar nog wel doen? Dat is jammer, want de bo men zorgen voor een gezellig sfeertje." Ruim tien jaar geleden zag het album Seks 'N' Jazz van de Nederlandse jazzband Gare Du Nord het licht. Met ruim 125.000 verkochte exemplaren is het één van de succesvolste jazzal- bums. Zaterdagavond was deze delegatie te gast in het Middel burgse poppodium De Spot om nog één keer iedereen te laten dansen. Voordat Gare Du Nord aan treedt, verschijnt eerst Inge van Calkar op de bühne, die we nog kennen uit het tv-programma De Beste Singer Songwriter van Neder land. Na een stijlverandering krijgt het voornamelijk oudere publiek een elektronische set voorgeschoteld. Het contrast tus sen beide acts is aanzienlijk, al maakt Van Calkar er het beste van. De stijl is soms wat duister en mysterieus, anderzijds right in yourface. Het publiek heeft er he laas weinig oor voor, op een enke ling na. Hoofdact Gare Du Nord geeft er na 12,5 jaar onafgebroken optreden volgende week voorlopig de brui aan. De band heeft inmiddels vrij wel alle Nederlandse zalen, jazz festivals en evenementen al ge zien en het buitenland werd ook niet vergeten. Het album Seks 'N' Jazz werd ruim tien jaar geleden uitgebracht en daar draaide het za terdagavond om. Zangeres Dorona Alberti schittert in een rode off- shoulder jurk, omringd door haar bandleden die stuk voor stuk in het zwart gehuld zijn. De bandle den spelen allen op uiterst hoog niveau. Een minutenlange solo ge- De interactie met het publiek is minimaal en de show komt niet verder dan de bühne ven is voor hen een kunstje van niets, maar is op technisch gebied een muzikaal wonder. Om nog maar te zwijgen over de stem van Alberti. Maar ergens wringt het. De interactie met het publiek is minimaal en de show komt niet verder dan de bühne. Het publiek danst voorzichtig mee met de mu ziek, want wie kent de hits You're My Medicine (in samenwerking met Marvin Gaye) en Beautiful Day nu niet? Het allermooiste ju weeltje schittert tijdens de toegift. We Still Grow is dat juweeltje en omvat alles wat de band kan en za terdagavond liet zien. 8 of 15 dagen op Ibiza incl. vlucht en huurauto maandag 17 december 2018 In de verte hoor ik geblaf en zie Als het alleen om schoonheid De kerstboom, die we vorig jaar Reageer op pzc.nl Zaterdag: Ik fiets liever niet in het donker 1954 reacties HANSWEERT De politie heeft in de nacht naar zondag twee mannen aangehouden op de A58 bij Goes op ver denking van een poging tot inbraak. De mannen, een 26-jarige Tilburger en een 29-jarige Belg, worden er van verdacht dat ze probeerden in te breken bij een bedrijf aan de Tramperweg in Hans- weert. De eigenaar van het bedrijf merkte dat er werd ingebroken en belde de politie. Ook hij ging achter de inbrekers aan. Even later sprong één van de mannen uit de auto en rende weg. Later kon politiehond Barry hem vinden in een ven. De tweede man werd op de A58 aangehouden. OOSTERLAND Op de N59 bij Oosterland is gistermorgen een ge wonde gevallen bij een botsing. Een van de auto's belandde op zijn kop in de berm. De chauffeur ervan raakte gewond. Hij werd met de ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Het ongeluk vond plaats rond 05.55 uur bij de kruising met de Bredeweg. De personenauto kwam in botsing met een bestel bus van een bakkerij. De brandweer bedekte het motorcompartiment van de bestelbus met blus- schuim. Beide voertuigen zijn rond 07.10 uur weg getakeld. Kaapverdië Pieter Jan Hagens, pre sentator van onder meer het televisiepro gramma Buitenhof, en zijn vrouw Renske zijn bezig met een zeilreis van een jaar. Afgelopen weekeinde zijn ze vanuit Mindeloo op het Kaapverdische eiland Sao Vicente be gonnen aan hun over steek van de Atlantische Oceaan, naar Suriname. „Kerst op de Atlantische Oceaan, hoe bijzonder is dat? We vergeten dat nooit." Meer over hun wereldreis van een jaar op: P22-23 Dieven zijn er in Oost-Souburg met vijftien kerstbomen vandoor gegaan die in de winkelstraten stonden. Een deel ervan is in de fik gestoken op het Oranjeplein. Ondernemersvereniging Actief Ondernemend Souburg is niet blij met de diefstal. „We hebben camerabeelden. Die gaan we delen met de wijkagent als de daders zich niet bij ons melden", laat Chris Hanraads van de on dernemersvereniging weten. Maurice Steketee Oost-Souburg Joris van Moort RECENSIE hoteldeal.nl/K12171 Invisa Hotel Es Pla 7 of 14 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Vlucht v.a. Amsterdam/Charleroi/Eindhoven Huurauto tijdens gehele verblijf Haven en strand op loopafstand Tip: Hippy markt Las Dalias hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2