Ik wil mijn vrijheid terug! m9v Kerkhove in voetsporen Stöve en Bertens Duel SKNWK met Hansweertse Boys ontaardt in vechtpartij Hockeymannen grijpen in shootouts naast de wereldtitel Wapenstok en snijwerende handschoenen zouden niet voldoen Walcheren Jzeêuwse tennisster pakt twee nationale titels op één dag Scheidsrechter staakt wedstrijd in 68e minuut sports Van een massale volksopstand was geen sprake. Het Gele Hesjesprotest leverde zaterdag in Middelburg 75 en gisteren in Vlissingen 25 actievoerders op. ledereen heeft zo zijn eigen redenen mee te doen aan de actie. Dingeman de Visser uit Meliskerke voelt zich vooral een slaaf. „Van de heersende elite, van duistere machten en allerlei regeltjes. Ik wil mijn vrijheid terug, lekker leven!" »pis Een video waarin een docent van de politieacademie de wapenstok houder test, is de afgelopen weken massaal gedeeld onder agenten. De docent grijpt naar de wapenstok van een agent en trekt met één haal het slagwapen los. Daarna ligt de houder in twee stukken. Het filmpje, dat te zien is op de site van deze krant, leidt tot onrust on der met name politiestudenten. Zij zijn als eerste uitgerust met de nieuwe, uitschuifbare wapenstok. Politiebond NPB kreeg diverse klachten en heeft zijn zorgen geuit bij het hoofd van de afdeling poli- tie-uitrusting. In Brabant wordt agenten per mail geadviseerd de wapenstokhouders met tiewraps te verstevigen. Over de politiehandschoen, die in de interne politiewebshop Het is niet ondenkbaardat iemand wapenstok van de riem trekt wordt beschreven als snijwerend, circuleert ook een film. In oefensi tuaties op de politieacademie bleek dat het afweren van een aardappelschilmesje de hand schoen openhaalt. In de video ligt de handschoen op een vlakke on dergrond. Met een haal is een mes er volledig doorheen. De korpsleiding kent de filmpjes en noemt deze niet realistisch. „De operationele handschoen is niet ontworpen om in een mes te grij pen tijdens een gevecht." Volledig snijwerende handschoenen die soepel genoeg zijn om ook een wa pen te kunnen trekken, bestaan niet, zegt de politie. Bovendien zijn agenten erop getraind om te voorkomen dat hun wapens wor den afgepakt, zegt de korpsleiding. „In het filmpje is er geen afwering en wordt met behoorlijke kracht ineens getrokken." NPB-regiobestuurder Leen Spoor spreekt echter wel van ge vaarlijke mankementen aan de uit rusting. „Denk maar aan vechtpar tijen of bezoeken aan horecagele genheden. De wapenstok hangt recht voor de agent. Het is niet on denkbaar dat iemand daarnaar grijpt." Volgens Spoor bestaan er wel soepele en snijwerende hand schoenen. „Daar is kevlar in ver werkt. Ze zijn alleen een stuk duurder. Het lijkt een kostenkwes- tie te zijn." Spoor stelt dat het bij de politie te vaak misgaat bij de aankoop van materialen.P7 Nieuwsmedia SPOR' SPORT6 Uitrusting kopzorg voor agent Agenten hebben zorgen over hun materiaal. Een nieuwe wa penstok kan zomaar van hun riem worden getrokken en hun snijwerende handschoenen gaan al kapot door een aardap pelschilmesje. Advies vanuit de organisatie: doe er zelf wat aan. Koen Voskuil Utrecht —Leen Spoor, politiebond NPB fc maandag 17 december 2018 7°C Vanmiddag en morgen droog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1