Naturistencamping op nieuwe stek in Ritthem is bijna af 18 WALC Meer inzet moet incidenten voorkomen Er is weer extra politiemankracht op de been tijdens oudejaarsnacht in Vlissingen. Vorig jaar kreeg de stad extra aandacht en dat heeft gewerkt: met name in het Middengebied bleven grote incidenten uit. Twee jaar geleden waren er nog on geregeldheden waarbij auto's in brand gingen, vernielingen werden gepleegd, hulpverleners werden belaagd en mensen zich bedreigd voelden. De relatieve kalmte van af gelopen jaar is niet meteen reden de politie-inzet af te schalen, blijkt uit een brief van het college van Vlis singen aan de gemeenteraad. De politie houdt rekening met inzet en capaciteit voor de gemeente Vlis singen. Ook de straatcoaches van opbouwwerkinstelling ROAT zijn op straat in gebieden met een hoog risico op overlast, zoals het Midden gebied. De burgemeester kan ook (tijdelijke) gebiedsverboden en sa menscholingsverboden uitvaardi gen. Vorig jaar was het in de oud- jaarsnacht verboden op straat met meer dan drie mensen te zijn in het Middengebied. Overlast door vuur- Er blijven vuurwerkvrije zones in Vlissingen, maar die uitbreiden heeft geen zin werk wordt tegengegaan met onder meer informatie uit de meldpunten van de politie en het gemeentelijke meldpunt. Uit die bronnen wordt dagelijks doorgegeven waar de meldingen vandaan komen. Die kennis vergroot de kans om over lastgevers met vuurwerk op heter daad te betrappen. Het vuurwerk team van de politie richt zich vooral op het achterhalen van illegaal vuurwerk. De buitengewone op sporingsambtenaren (boa's) van de gemeente hebben een aanwijzing gehad van het openbaar ministerie om het afsteken van vuurwerk bui ten de toegestane tijden te kunnen bekeuren of om jonge overtreders naar Bureau Halt te verwijzen. In de laatste week van het jaar zijn van 08.00 tot 21.30 steeds zes boa's in dienst in Vlissingen. Op oudjaars dag zijn vier gemeentelijke hand havers op pad van 10.00 uur tot 18.00 uur, als vuurwerk afsteken ook echt mag. Vuurwerk taboe Er blijven vuurwerkvrije zones in Vlissingen, maar die uitbreiden heeft geen zin. De gemeenteraad wil dat graag, maar dat kan de po litie niet bolwerken. Net als vorig jaar is vuurwerk taboe in het over kapte deel van de binnenstad, de Lange Zelke, de Sint Jacobsstraat en de passage tussen de Aagje De kenstraat en de Walstraat (ABC- complex), de Walstraat zelf, in alle fiets- en voetgangerstunnels, rondom xoo meter van het zieken huis, alle parken, plantsoenen, speelweiden, bossen, duinen, stranden en natuurterreinen, de stations Vlissingen en Vlissingen- Souburg, de winkelcentra Pape gaaienburg en Paauwenburg en alle schoolpleinen. De horeca in de binnenstad van Vlissingen mag in de kerstnacht, van maandag 24 op dinsdag 25 de cember, en de nacht van oud op nieuw tot 05.00 uur 's ochtends open blijven. De naturistencamping moest deze winter gedwongen verhuizen van de stek aan de Oostelijke Bermweg, bij de monding van de Buitenha ven. Hun grond ging ook over naar Defensie voor de bouw van de ma rinierskazerne. Met moeite werd voor Zeelandia bij Staatsbosbeheer een nieuwe stek gevonden, bij De Schone Waardin. Het oude terrein, hemelsbreed een kilometer ver derop, is helemaal leeg en twee we ken geleden opgeleverd. „Met pijn in ons hart", zegt Wouter Verwoert van de vereniging. Defensie heeft er een nieuw hek laten plaatsen. „Maar goed ook, anders gebeuren er gekke dingen." De plek ligt immers helemaal afgeschermd van nieuws gierige blikken. Dat is bij de Kortensweg nog lang niet het geval. Diepe sloten en nieuwe hekken omheinen het ter rein, dat in september nog vol bo men en struiken stond. De schel penpaden zijn aangelegd, de ver harde parkeerplaats en camper plaatsen ook, dankzij het warme najaar is het gras zelfs al groen. Staatsbosbeheer moet nog begin nen met de aanplant van bomen en hagen. Het poedelbadje bij de speelhoek en het terras liggen klaar, het badhuis staat en het clubhuis is net overgekomen van het oude ter rein. In vier weken tijd afgebouwd en opgebouwd. IN DE REGIO Lezing Didi van Trijp Poëzie in Ter Reede Kerstcantate in Grote kerk MIJN DORP, MIJN STAD maandag 17 december 2018 WA Weer extra politie met jaarwisseling Claudia Sondervan Vlissingen In de schrille zuidoostenwind wordt het bord Camping Zeelan- dia op de nieuwe poort ge- schroeft. In drie maanden tijd veranderde het overhoekje bos aan het Kortenswegje onderaan de Westerscheldedijk bij Ritt hem in een gloednieuw cam pingterrein. In april gaat het open. Claudia Sondervan Ritthem Het naambord hangt op zijn plek. foto wouter verwoert MIDDELBURG Drs. Didi van Trijp van de Universiteit Leiden geeft woensdag een le zing in het Zeeuws Museum in Middel burg. De lezing plaatst het werk van enkele natuurvorsers in een cultuurhistori sche context. De le zing duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Deel name aan de lezing is gratis. Alleen de entree voor het Zeeuws Museum van 9,50 euro per persoon moet be taald worden. Reserveren via rondleidingen@ zeeuwsmuseum.nl of 0118 653000. VLISSINGEN In Ter Reede Vlis singen wordt van daag een poëzie- workshop gegeven voor 55-plussers. Deelnemers maken kennis met een sonnet, haiku, elfje, rondeel en limerick. Ook gaan ze zelf aan de slag. De workshop duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Aanmelden kan bij docent Ans Leek via 0118-641767, 06-25427639 en ansleek@ zeelandnet.nl. GOES Het Groot Zeeuws Jongerenkoor zingt woensdag de kerstcantate tijdens de grote kerstzang avond in de Grote kerk in Goes. Jong Dameskoor Shira, Jong Man nenkoor Solomo en een kinderkoor ver lenen medewerking aan de avond. Het concert vindt plaats op donder dag 20 december om 19.30 uur. Reserveren kan via peterwildeman.nl. KATJES VOORLEZEN ■VLISSINGEN De kittens doen hun speelse kittendingen terwijl Doortje Ossewaarde (links) en Sanne Akkermans voorlezen uit hun favoriete boek. Of de katjes het voorlezen plezierig vonden is de vraag, gezellig vonden ze het wel, al die belangstelling in Huize Ondeugd, de kittenkamer van Dierenasiel Walcheren in Vlissingen. Daar was zaterdag een open dag in kerstsfeer, met verkooptafels vol kerstballen en -versieringen, honden- en kattenmanden. Maar de hoofdat tractie van de dag waren de voorleessessies. foto lex de meester DOMBURG Galerie Het Noor derlicht, 12.00-17.00 uur: Kersttentoonstelling KOUDEKERKE Sporthal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Acti viteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Adelaars traat 26,13.30-14.30 uur: Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos MIDDELBURG Padma, 09.00- 17.00 uur: Expositie Thea van Soelen; Vergulde Baars, 13.30- 15.00 uur: Volksdansen; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Las Herederas'; Markt, 15.00-22.00 uur: Open stelling schaatsbaan; Klove niersdoelen, vanaf 18.30 uur: Kerstdiner voor Maatjes van Humanitas Zeeland OOSTKAPELLE Zionskerk, 19.30 uur: Volkskerstzang m.m.v. Brassband Crescendo, Grootkoor Soli Deo Gloria en een jeugdmuziekgroep OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuter- dans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naere- boutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, 09.00 uur: Gym nastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 perso nen WESTKAPELLE Achterweg, 19.30-20.30 uur: Wandelboot- camp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18