Als je daarvoor kiest, moet je er ook voor zorgen. Het is meer de vraag of ik mijn leven in dienst zou willen stellen van een kind. Ik vind het waarschijnlijk fantastisch, dat hoor ik van iedereen tenminste. Maar van mij hoeft het niet per se. Het was ook nooit een serieuze optie." „Ik word inderdaad niet snel boos. Ik ben iemand die het allemaal opkropt. Dat is ge vaarlijk, want als ik boos word, ben ik soms onevenredig hard. De laatste keer was toen ik een verandering in het programma wilde doorvoeren. Rick en Niels waren het er niet mee eens dat ik Jelte er als sidekick bij wilde halen (oktober 2016, red.). Hij deed al veel op locatie en was invaller. Niets per soonlijks, maar zij waren bang dat het ten koste zou gaan van de drive. Dat risico be stond, maar ik wilde hem er toch bij heb ben. Ik ben iemand van het harmoniemo del, maar soms moet je iets doordrukken." „Ooit klaagde hij over een liedje dat ik draaide: U2 met Johnny Cash of zo. Dat vond hij niet passen op dat moment. Prima dat je dat vindt, maar dat ben ik dus niet met jou eens. Verder heeft hij me behoorlijk met rust gelaten. Ik ben blij dat ik ooit con tractueel liet vastleggen dat ik 100 procent creatieve vrijheid heb. Ik heb daar genoeg gedonder mee gehad bij andere stations." „Heel eenvoudig: ik zal nooit iets doen om iemand de ogen uit te steken. Ik hou trou wens óók niet van 'hij is zo lekker gewoon gebleven'. Ik bén niet gewoon gebleven. Ik kan allemaal dingen doen waar de meeste mensen geen geld voor hebben. Maar er zijn er veel wier gedrag wordt bepaald door hun bankrekening en daar heb ik toch zo ver schrikkelijk de schurft aan. Ik heb mezelf altijd voorgenomen niet zo te worden. En dat kost me geen enkele moeite. Ik heb al die dingen die jij noemt hè? Dat zwembad, drie auto's... Maar ik ben niet het type dat met de Porsche aankomt en dat ding voor de kroeg zet. Ik fiets lekker. Komt ook door het nest waar ik uit kom. Ik zou er de kans niet voor krijgen. Dan is er altijd wel ie mand die zegt: doe eens even normaal!" „Ik vind het echt niet leuk. Als je het nou over gedoe hebt: tv, dat is gedoe. Je krijgt echt geen betere luistercijfers door mee te doen aan Expeditie Robinson. Te veel men sen denken dat dat wel zo is. En je hóeft ook niet naar een rode loper. Ik vind het verschrikkelijk. Ik ga op zaterdagavond liever met vrienden naar een bioscoop dan tussen allemaal andere mensen in een pinguïnpak naar een première. Dat doe je alleen maar om gezien te worden. Ik ben geen patser. Ik heb het niet zo op patsers." „Ik geef het vooral uit aan vakanties. Juist omdat ik veel dingen gedoe vind, zoek ik comfort. Met een heel goed hotel bijvoor beeld. In de zomer huur ik soms ergens in het buitenland een huis voor een paar we ken en dan zeg ik: joh, als jullie willen ko men? En dan komen ze allemaal, ook mijn neefjes en vrienden. Ik ben echt niet altijd de grote financier van alles, maar het is leuk om te delen met anderen. Of ik weieens wat voor goede doelen doe? Ja, maar ik heb altijd moeite met bekende Nederlanders die er prat op gaan dat ze van alles doen voor lief dadigheidsinstellingen. Doe dat gewoon en hou er verder je smoel over." De band met zijn moeder-veel bekenden noemen hem een moederskindje, een stempel waarmee hij het hartgrondig eens is - is de laatste jaren nog intensiever ge worden. „Mijn vrije tijd speelt zich af op het moment dat bijna iedereen die ik ken Vooruit zien Met producer Jeroen van Doorn neemt hij de show van morgen door. Exit Evers Staat Op zit erop, hij kan naar huis. Je zegt ook heus weieens chagrijnig te zijn, maar je hebt de reputatie van een bescheiden en eeuwig vrolijke snuiter. Krijgt iemand als Edwin Evers nog wei eens kritiek van een meerdere? Radio 538 is in handen van John de Mol, die de reputatie heeft overal bovenop te zitten. Op je bankrekening staat zo'n 13 miljoen euro, wordt gefluisterd. Toch ziet nie mand in jou 'die jongen met een kast van een huis plus zwembad en dikke bolides onder zijn kont'. Hoe doe je dat? Je lijkt haast bang dat mensen je een patser vinden. We zien je ook weinig op tv. Heeft dat er ook mee te maken, of ben je cameraschuw? Wat doe je eigenlijk met al dat geld? ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 99