'Ik weet niet of ik mijn leven in dienst zou willen stellen van een kind. Van mij hoeft het niet per se' te gaan met zijn show zolang hij hetzelfde energieniveau behoudt. Is dat nu dan toch afgenomen? Hij valt even stil. „Weet je, het is geen lichamelijke vermoeidheid. Ik werd wel een beetje moe van al dat móeten. Dat je naar bed moet terwijl je zó graag die voetbalwedstrijd nog wilt zien." Het is een van de redenen dat de vrijge zelle Evers straks niet langer soms nog vóór het Achtuurjournaal onder de dekens kruipt om zich elke werkdag om 4 uur wakker te laten rinkelen. Dik twee decennia lang. Een periode waarin de torenhoge luistercijfers toch eens moesten zakken, maar wat nooit gebeurde. Sterker, Evers verstevigde zijn positie door de jaren heen alleen maar - het afgelopen jaar luisterden er gemiddeld 420.000 luisteraars per uitzending. „Ik heb me altijd gerealiseerd dat het suc ces zomaar over kon zijn. Dat luisteraars merken dat je die energie niet meer hebt en roepen dat het sneu begint te worden. Het zou een smet zijn op al die jaren en dat gun ik mezelf niet." „Ik ben er een beetje naartoe gegroeid. De afgelopen jaren ontdekte ik tijdens vakan ties steeds meer hoe heerlijk dat even niks doen is. Ik voelde dat ik klaar was voor een ander leven. Dat programma is er altijd, dat is allang niet zwaar of moeilijk meer. Maar ik wil niet meer dat stramien van elke dag weer, dat harnas... Zo voelde het wel een beetje. Ik stop liever drie jaar te vroeg dan een halfjaar te laat." „Je zit toch met iemand in huis die elke dag om 8 uur naar bed gaat. Dat is natuurlijk hartstikke ongezellig. Ik merk ook dat je er een beetje egoïstisch van wordt. Je moet op tijd naar bed, je moet die rust hebben, je moet dat programma maken. Je moet van alles. Op de momenten dat ik vrij was, wilde ik in extreme mate niks meer. Alleen maar doen waar ik zin in heb. En dat werkt niet in een relatie, want dan moet je altijd wat. Dat kost me moeite. Ik wil trouwens niet dat mensen denken dat ik nou zo'n achterlijk zwaar leven leidt. Rick en Niels hebben ook gezinnen." „Zo denk ik niet. Het is een kwestie van organisatie. Het is net als met een huisdier. 10 Microfoons open Evers in de studio van Radio 538 met op de achtergrond sidekicks Jelte van der Goot (links) en Rick Romijn. Babbeltje Als Edwin Evers kort voor 6 uur arriveert is de receptie nog onbemand; er is dan alleen een beveiliger. Na de show is dat anders. Hoe lang ben je dat levensritme al beu? Hoe lastig is dat ritme voor relaties? Een bekende van jou zei: Edwin zou de beste vader zijn die een kind zich kan wensen. Maar volgens hem zou je dat een kind niet willen aandoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 98