Edwin Evers Nog een week en dan stopt Edwin Evers (47) met zijn dagelijkse ochtendshow op Radio 538. De vrolijkste, populairste en volgens velen beste dj van Neder land over afscheid nemen, worstelen met de liefde, bescheidenheid en de band met zijn moeder. Hij valt stil en veegt de tranen van zijn wangen. De emoties komen als Edwin Evers spreekt over zijn 82-jarige moeder en het briefje van haar hand dat hij onlangs vond op de keukentafel. „Dit gebeurt bijna nooit", zegt hij haast excuserend over de plotselinge ontroering. Even eerder klonk nog die o zo bekende bulderende lach, als inleiding op zijn ant woord op de vraag of een nukkige Evers eigenlijk wel bestaat. Die lach van jewelste kleeft aan de nummer ï-dj van Nederland. Hij klinkt ook na minder makkelijke vra gen, al is het in die gevallen vooral een te ken van ongemak. Het gesprek gaat name lijk over hem en 'dat hoeft eigenlijk niet zo'. „Natuurlijk ben ik weieens nukkig. Nooit lang hoor, hooguit een dag." Het belang rijkste verschil na 21 december, als de laatste Evers Staat Op een feit is: hij kan eindelijk eens ongegeneerd een hele ochtend mok ken. Dat mocht de afgelopen 21 jaar niet. Althans, niet van hemzelf. In tegenstelling tot bijvoorbeeld collega Giel Beelen, die de luisteraar juist geregeld deelgenoot maakt van zijn grilligheid. „Ik geloof daar niet in", zegt Evers. „Als je naar een concert gaat van je favoriete artiest en die zegt er even geen zin in te hebben en daarom bepaalde liedjes niet te zingen... Daar heb je toch geen kaartje voor gekocht? De luisteraar verwacht dat het knalt, dus moet je dat doen. Ook al ben ik strontcha grijnig." De koning van Radio 538 uit het Overijs selse Hardenberg haalt het desnoods uit zijn tenen. Het gaat soms zo ver dat na een meningsverschil in de studio ('laatst nog over het boerkaverbod') niemand een woord met elkaar wisselt tijdens het draai en van een plaatje. Bozig staart het kwartet - met naast Evers zijn vaste sidekicks Rick Romijn, Niels van Baarlen en Jelte van der Goot - dan wat voor zich uit. Tot de schui ven opnieuw opengaan. 'En ja hoor, daar zijn we weerrrr!' „Vaak bewaren we verhalen ook bewust. Ik kom bijvoorbeeld terug van vakantie, loop even voor 6 uur de studio binnen en dan vraagt niemand me hoe het was. Tot die microfoon aangaat. 'Edwin man, hoe was je vakantie?!' Zo gaat dat. Omdat we weten: alles moet echt en spontaan zijn. Het gebeurt nooit dat je ons een anekdote hoort vertellen die we stiekem al kennen. Je hoort ook nooit een gemaakte lach. Authenticiteit is ons belangrijkste wapen." Evers komt uit een hecht, traditioneel arbeidersgezin. Zijn vader, die in 2014 op 82-jarige leeftijd plotseling overleed aan een hersenbloeding, was elektricien en speelde trompet bij een amusementsorkest. Evers' broers zijn zes en tien jaar ouder en leven, als medewerker van een salarisadmi nistratie en directeur van een accountants organisatie, in een compleet andere wereld. In eerdere interviews vertelde Evers door 'Ik werd een beetje moe van het moeten' TEKST GUDO TIENHOOVEN FOTO'S SHODY CAREMAN ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 97