Kerstboom INHOUD VOORWOORD Kerstboom Kees: 'Bij het onderhandelen ben ik te gemakkelijk' Sjoerd Mossou f J tipt bijzondere voetbaluitjes In het spoor van Nelson Mandela ervaar je de apartheid 04 Goeie zaak Ik zag dat het bejaarde stel bij wie ik jarenlang mijn kerstboom kocht de bloemen- zaak heeft overgedaan aan een vrouw die ik niet ken. Dat ze de bouwkeet op het trottoir - heel veel meer stelt het winkeltje niet voor - heeft omgedoopt en opgehipt, is natuurlijk heel ge zellig, maar een boom kopen wilde ik er niet meer; ik mis mijn vertrouwde mannetje. Ik mis nog een ander mannetje: mijn vader. Nadat hij had gehoord wat ik er in de stad voor moest betalen, verordonneerde hij me voortaan een kerstboom te kopen in mijn ouwe dorp. Ik ging, maar rekende hem wel voor wat die exer citie me aan benzine kostte. Hij hoorde het ge amuseerd aan en laadde zonder iets te zeggen een prachtige boom achter in mijn auto. Tot ver na zijn dood kon ik naalden uit de bekleding van mijn auto trekken. Rond deze tijd mis ik nóg een mannetje. Mijn zoon toen hij 6 jaar was en in huilen uitbarstte omdat ik niet van plan was half november al een kerstboom aan te schaffen, en vervolgens begon te snikken omdat de boom die ik een paar weken later kocht - sorry pap, toch weer in de stad - niet tot aan het plafond reikte. Ik mis ook de tochtjes met mijn zoon toen hij een jaar of 9,10,11 was, en de boom van de bloemenzaak van het bejaarde stel mee naar huis moest helpen dragen; een jongenshand om de kleverige, met naalden bezette stam, om de vijf stappen jammerend dat het te zwaar was, te ver, te koud ook. En hoe hij, eenmaal thuis, keek alsof hij die 500 meter in zijn eentje had overbrugd met de boom nonchalant op één schouder. Hij is 16 nu en zegt dat het hem niet uitmaakt, wel of geen boom. „Lekker belang rijk, mam." Het was mijn dochter die me uit mijn over peinzingen haalde. Een kerstboom? Natuurlijk wel! Jammer van dat mannetje? Welk mannetje? O, was die ouwe zeur piet eindelijk weg? Gelukkig maar. En haar broer? Niets van aantrekken, joh, die is alleen maar bang dat je hem aan het werk zet als hij enthousiast reageert. Een kerstboom dus. Heeft u 'm al staan? 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Edwin Evers 13 Monica 14 BV De Liefde 15 Fijn spul 16 Kerstboom verkopers 22 Voetbaluitstapjes 28 Stille nacht 32 Lezen 36 Reizen 40 Eten 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille, Natasja de Vries Redactie Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Bart Jansen, Janneke Koorevaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Dorien Biersteker, Shody Careman, Suzanne Eijgenraam, Vivian de Gier, Ronald Giphart, Joost Hoving, Annemarie Kleywegt, Sasja Kooistra, Rianne van der Molen, Dingena Mol, Maarten Moll, Sjoerd Mossou, Jette Pellemans, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Desirée Schippers, Peter Sierksma, Loes van Splunter, Studio Ski, Anne Stalinski, Gudo Tienhoven, Pam van der Veen Reageren? magazine@persgroep.nl Instagram lü) @admagazine_ DFacebook @admagazine De foto op de voorkant is gemaakt door Shody Careman Anniek van den Brand BLANKES WHITFg BLANKÈsl -WHITFR ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 91