DE JAARWISSELING Geen aanbieding uit Amerika weegt op tegen het leven met mijn geliefden 8 GLENNIS GRACE ZANGERES Glennis Grace domineerde weken het shownieuws met haar zangavonturen in de VS: ze schopte het tot de finale van America's Got Talent. Ook werd ze dit jaar 40. „Sores verdwijnen naar de achtergrond." Wat maakte 2018 memorabel? Een serie verhalen waarin we terugblikken en vooruitkijken aan de hand van de grote en kleine gebeurtenissen. tennis Grace kan er hartelijk om lachen. Opnieuw kan ze een hitnotering op haar cv bijschrij ven, al is het ditmaal een onge bruikelijke: ze eindigde, zo bleek vlak voor dit gesprek, in de top drie van de meest inge tikte zoekopdrachten door Nederlanders op Google. Alleen de overleden Zweedse dj Avicii moet ze voor laten gaan. „Het meest gegoogeld? Toch niet slecht voor een vrouw van 40?" „Nee. Ik voel me veel beter dan tien jaar geleden. Hoe ouder, hoe beter in staat jezelf te leren ken nen. En wie zichzelf een beetje kent, kan veel beter iets moois maken van dit leven. Elk jaar dat je ou der wordt, is een geschenk. Er worden dagelijks mensen uit het leven gerukt. Als je dat beseft, zeur je stukken minder over een rimpeltje hier of daar." „Ik verkeer in een fase van mijn leven waarin de sores wat naar de achtergrond verdwijnen. Ik zoek een huis in Amsterdam, wat natuurlijk een luxe probleem is. Ik woon nu in Almere en wil weer in de stad wonen, het liefst zo dicht mogelijk bij de Jordaan, bij mijn geboortegrond. Ik mis die buurt echt. Het leven ligt ervoor het oprapen." „Nee. Ik was ook niet meteen enthousiast toen ik werd gevraagd om mee te doen aan America's Got Talent. Ik heb hier mijn leven. Mijn zoon woont hier, mijn geliefde en de vader van mijn zoon. Dit is de basis. Daarbij gaat mijn zoon net naar de mid delbare school. Een nieuwe fase van zijn leven. Te belangrijk om zomaar af te breken." „Ik ben met hem gaan zitten, want ik moest enkele keren lang van huis zijn. Hij zei meteen: 'Je gaat het toch wel doen, hè!' De kleine donder. Dat is zo fijn aan kinderen. Die vertrouwen op hun gevoel." „Ik schrok me rot toen ik bij de eerste opnames op die stip stond tegenover de jury. Ik dacht dat het om een auditie ging, maar opeens bevond ik me middenin een grote show. Nu móést het gebeuren. Ik was in tijden niet zo zenuwachtig geweest. Maar het dak ging eraf. Heerlijk. Ik realiseerde me dat ik het best wel kan." „Juist daardoor. Het is natuurlijk fijn dat mensen mijn talent roemen, al sinds ik een puber was, maar misschien wil ik me daarom elke keer weer extra bewijzen. Er zijn vaak momenten waarop ik het niet geloof. Dat ik denk: kan ik het eigenlijk wel echt goed? Dat gevoel gaat nooit helemaal weg." „Dat is ook zo en dat koester ik. Tegelijkertijd heb ik de Amerikanen leren kennen en geleerd hoe zij te werk gaan. Dat is niet zo warm als hier. Ze zijn puur gericht op winnaars. Ik gedij best goed in dat klimaat. Mijn motto: geen gezeik of bullshit, maar gaan." „Dat had ik me nooit gerealiseerd. Wij zijn door gaans lekker nuchter. Maar nu kwam plotseling het Oranjegevoel. Toen ik terugkwam, was er echt iets gebeurd. Mensen die ik al lang ken, benader den me opeens anders. Dat hoefde voor mij ook weer niet. Ik ben dezelfde Glenn uit de Jordaan als altijd. Ik wil geen chauffeur die de deur open houdt, terwijl ik genoeg collega's ken die dat heer lijk vinden. Ik ben en voel me een zangeres. Be kendheid komt erbij en dat vind ik prima. Het moet alleen geen komedie worden. Adoratie is aan mij niet besteed. Het is vaak ook niet echt." „Geweldig toch? Ik vond het heerlijk om weer thuis te zijn, met mijn trouwe fans. Het waren bij zondere avonden. Die nummers van Whitney Houston horen voor veel mensen bij de sound track van hun leven." „Ik wilde mijn dingen in Nederland blijven doen. Zij wilden het liefst alles openbreken. Gelukkig ben ik niet meer zo naïef, dus ik ging de discussie aan. Dan noemen ze je meteen een lastig persoon. Ik kan en wil er niet te veel over zeggen. Maar een voorbeeld: zij stonden niet toe dat mijn advocaten naar de contracten keken. Dan weet ik genoeg. Het is waar: mijn vertrouwen in mensen staat op een laag pitje. Ik heb te veel meegemaakt om mezelf meteen over te geven." „De basis ligt in mijn jeugd. Ik kan daar nu met mijn ouders over praten. Dat is niet altijd zo ge weest. Ik bereikte een leeftijd waarop ik met een afstand naar mijn kinderjaren kon kijken. Daar kreeg ik het alsnog benauwd van. Ik moest het conflict aangaan om te begrijpen wat er was ge beurd. Ik ben in therapie gegaan." „Niets is zwart-wit. Als kind was ik altijd op straat. Met mijn zussen. Ravotten, keten, rondhangen. Heerlijk. Thuis was het gecompliceerder. Mijn ou ders waren gescheiden, maar gingen niet uit el kaar. Dat zorgde voor spanning. Ik heb nu nog we ieens moeite om naar mijn ouderlijk huis te gaaan. Soms word ik overvallen door het gevoel van die tijd." zaterdag 15 december 2018 GO 'Geen gezeik of bullshit, maar gaan' Ronald Ockhuysen U begint over leeftijd. Slaat de midlifecrisis toe? Waar maakt u zich wel zorgen over? U zou niet naar Amerika willen verhuizen? Hij was het die u stimuleerde om mee te doen. Wist u wat u te wachten stond? Hoezo? U brak toch al door op uw vijftiende? Terwijl juryleden als Simon Cowell en Mei B. u de hemel in prezen... Ten tijde van de uitzendingen ontstond in Ne derland een hype. Hoe vond u dat? Toen u terugkwam, gaf u twee grote Whitney Houston-tributeconcerten in Nederland. Was dat een moeilijke omschakeling? U brak met uw Amerikaanse managers. Wat is er gebeurd? Vanwaar uw gebrek aan vertrouwen? Wat was er gebeurd? Glennis Grace foto OOF VERSCHUU- REN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8