betaalbare rode wijnen Ik was mijn handen graag, maar mijn dochter niet o O Lekker makkelijk Op zoek naar een mooie, stevige rode wijn waarmee je tijdens de feestdagen goede sier kunt maken? Wijnkenners en -schrijvers Harold Hamersma en Nicolaas Klei delen hun favoriete wijnen onder de 12 euro. Het huishouden doen met kinderen om je heen: het is of je een harnas draagt 11 TOCH MAAR WIT? Toch zal Hema, €7 Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Alex leest honderd oefeningen in geduld en probeert ze in de praktijk te brengen. De jongste dochter balanceert op één been. In ons halletje telt ze de stenen in de muur. Ze strekt haar armen uit om beide muren aan te raken. Ik sta vijf minuten tegen de deurpost geleund, het voelt als een halfuur. De net zindelijke 3-jarige vindt zelf plassen nog leuk. Daar na haar handen wassen weigert ze. Nu ook weer. Achter me roept de oudste dochter (7) of ik kan helpen met de puzzel. Ik heb zojuist hon derd tips (voor ouders én kinde ren) gelezen om geduld te oefe nen. Tot tien tellen (ik ben al bij drie honderd), je in het kind verplaat sen (we staan in dezelfde gang, ik was graag mijn handen), een steentje van de ene zak naar de andere verplaatsen (huh?): die tips zullen niet helpen. 'Geduldiger worden? Lees een boek!' is ook een van de tips. Ik zou dolgraag een boek lezen, alleen storen die on geduldige kinderen me telkens. Ondertussen loopt de Once Upon A Time In The West-scène in het halletje op zijn einde. „Ik doe even de deur dicht en als jij je handen hebt gewassen, kom je de woon kamer weer in", zeg ik. Dat had ik eerder kunnen bedenken. Geduld is een dagelijkse oefe ning voor kinderen. Als hun ou ders praten, mogen ze er niet doorheen tetteren. Ze mogen niet halverwege de maaltijd om het toetje zeuren en op weg naar de vakantiebestemming na vijf mi nuten vragen of we er al zijn. Geduld is ook een dagelijkse oe fening voor ouders. De tijd dat een kind een luier volkakt op het mo ment dat ik de deur wil uitlopen, is hier inmiddels voorbij. Maar nog steeds sta je als ouder de hele dag te wachten. Tot ze zich hebben aangekleed, tot ze hun ontbijt op hebben, tot ze hun tan den hebben gepoetst. En als we dan kunnen gaan, is er altijd weer iets. Het huishouden doen met kin deren om je heen, voelt als de was ophangen terwijl je een metalen ridderkostuum draagt. Is leven met kinderen niet de beste oefe ning in geduld? Vol engelengeduld zit de jongste tien minuten lang in het halletje. Ze geeft geen kik en wast haar handen niet. Vader leest geduldig een boek. Bij de Vanderhulstjes heeft koppigheid voorrang op on geduld. Van boven roept haar moeder dat de jongste haar handen moet wassen als ze straks bij de pasge boren baby uit de straat op bezoek wil. Binnen de kortste keren zijn de handen gewassen. Geduld hangt af van wat er in het verschiet ligt. KOKEN •iOeteu CHEVAL GO ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 Weingut Knab, endinger engels berg, baden, spatburgunder trocken 2015 (Duitsland) ®[l*c;i rlvNA Geurt zwoel doch geens zins ordinair naar de be tere nacht club, waar de beau monde zich stijlvol vermaakt. Biedt een fluwelen smaak, zijde zachte afdronk met een olala- bouquet. Menig prestigi euze bourgogne mocht willen dat hij deze fijne combinatie van dartelheid en intellect kon bieden. Henri Bloem, €10,95 ENMNCER ENCELSBERC SPATBURGUNDER ROT**1 TROCKEN Chateau de l'Horte, réserve spéciale, corbières 2015 (Frankrijk) Wijnboer Jean- Pierre Briard maakt hier al heel wat eeuwen wijn. Echtgenote Johanna van der Spek en mede-eigena ren vader en zoon Den Toom krijgen het ook al aardig in de vingers. Samen maken ze diverse corbières, waar van dit het vlaggenschip is. Statig met voorname tannines en een gastvrije landelijke geur vol deftig fruit, f Plus, €8,99 «Rohl Lust je echt geen rood? Als toegift twee witte geheimtips van Hamersma en Klei. Hamersma: Weingut Gröhl 2017, Riesling trocken, Rhein- hessen, Duits land Weingut kwam ik tot op heden alleen tegen in speciaal zaken, zo gut is het. Thans verbannen naar/liefdevol omarmd door Dirck (doorhalen wat niet gewenst is). Minder van kwaliteit geworden dan? Nee, ik denk dat Dirck zijn am bities naar boven heeft bijgesteld. Uitstekende riesling. Rijpe appel, kleine perzik, iets tro pisch, niet beendroog, fijne vulling, pakt gul uit. Voor dit geld zou ik meteen drie flessen kopen. Dircklll, €7,99. Cijfer in De Grote Hamersma 2019: 8,5 Klei: Clairette de Die tradition, Frankrijk Champagne en oesters, dat is het olala-recept voor intieme soupertjes in slaapka mers waar het hemel bed al opengesla gen ligt. 1 ni ;i ■rw.iiim.iv menig minnaar deze friszoete belletjes stiekem net zo lekker vinden als zo'n strak- droge champagne met strenge zuren die enge glibberige oesters be geleidt. De lekkerste omfiets- wijnen 2019 van Nico laas Klei verscheen bij uitgeverij Podium (€19). Komend voor jaar verschijnt Harold Hamersma's De Grote Hamersma 2019 (reser veren bij Fontaine Uit gevers, €27). Tot die tijd staan op de Face- book-site van De Grote Hamersma 2019 'sneak previews'. -Alex van der Hulst Nynke de Jong (33), Hanneke Hendrix (38) en Alex van der Hulst (41) hebben kinderen in de leeftijd van 0 tot 7 jaar. Ze hebben de opvoed-podcast Ik Ken Iemand Die en schreven het gelijknamige boek. De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, BesteProduct.nl, Hardwarelnfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank en Tweakers. ohfltaJS DE KATARZYNA Cheval de Katar- zyna 2016, Mavrud, Thracian Valley, Bulgarije Het uiterlijk van de fles geeft al een voor proefje: git zwart. De wijn zelf hult zich ook in het duis ter. Een ver ademing tus sen al die vro- lij k-fruit-zoetig- heid-lachebek- jes die kwispe lend en kopjes gevend op schoot sprin gen. Cheval blijkt overigens een raspaardje. Volbloed ma vrud, Bulgarije's eigen druif met fiks wat tannines, ausdauer, een karrenvracht donker fruit en nog zowat stevigheden, f Jumbo, €8,49 Cijfer De Grote Hamersma 2019: 8,5 MonTirius 2015, La Muse de Papilles, Cötes du Rhöne, Frankrijk (biologisch- dynamisch) Heerlijk bij mijn lieve lingskostje (gehaktbal len, bij voorkeur de onover troffen ballen van mevrouw Hamers ma). Wat mij betreft is deze Cötes du Rhöne de officiële gehaktballenwijn. En een bio logische bovendien. Ga// Galt, €9,99 Cijfer De Grote Hamersma 2019: 8,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83