Koudeluchteffecten en druppels geven het idee dat je meevliegt Kalenders van Pirelli worden weer bloot Eet 's avonds een lichte maaltijd Bewaar kentekenbewijs deel III niet in de auto Plasticvanger vangt geen plastic SPEKTAKEL MET 4DX OP EEN LIGSTOEL IN DE BIOSCOOP GROOT, GROTER, GROOTST Leuk om te weten Handig om te weten Noodzakelijk om te weten Wil je niet weten PC ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 -4 Bioscoopverslaafde Samuel Bom nestelt zich in 4DX-bioscoop van Pathé voor een opwindende belevenis, foto joost hoving kleuren dof, waardoor details verloren gaan en alles zich schijnbaar in de schemer afspeelt. Jammer, want een film fysiek ervaren is een bijzondere ervaring. We worden doodgegooid met spektakelfilms en vervelen ons kapot bij dure special effects, maar hier zat ik steeds opnieuw met mijn hart in mijn keel. De con stante opwinding maakt zelfs een matige film een bijzondere kijk ervaring. Conclusie: Trekt je daadwerke lijk diep het spektakel in Adrenalinekick leidt af van slechte scènes - Matige 3D-effecten doen af aan de ervaring Geen rust om na te denken over wat je ziet Wat? DeLuxe Seating in Vue Den Bosch. Iets vergelijkbaars hebben de Vue-bioscopen in Alkmaar, Doetinchem, Amersfoort en Purmerend. Prijs: €10,90 Film: Overlord Geen zin om te kiezen tussen een groot bio scoopscherm en je luie bank? Dan ben je hier aan het goede adres, want een Vue DeLuxe- kaartje belooft luie lig stoelen. Geen overvolle zalen, maar 28 brede fauteuils in een ruime op stelling. Ik loop naar de eerste rij en ga zitten. De leren stoel is breed, zacht en met een druk op de knop vliegen mijn voeten omhoog en gaat mijn rug naar achteren. Op het scherm schieten Duitse strijdkrachten een Amerikaans vliegtuig uit de lucht, en ik voel de knallen van het lucht afweergeschut in mijn maag. Het geluid en het beeld zijn van dezelfde kwaliteit als in een nor male bioscoop. Zo'n nor male bioscoop kost evenveel, maar dan zit je in een krappe stoel op een overvolle rij. Hier zit ik lekker ontspannen, misschien zelfs wat té. Een vuistgevecht tussen Amerikaanse paratroo- pers en een ondode nazi-sergeant hoort niet slaapverwekkend te zijn, maar onvrijwillig doezel ik langzaam weg. In de pauze haal ik extra pop corn om wakker te blij ven. Op het moment van schrijven herinner ik me de film amper, maar die stoel staat nog scherp in mijn geheugen gegrift. Mag ik die onder de kerstboom? Conclusie: De meest ontspannen filmervaring Veel luxe voor een lage prijs Sommige mensen vallen nóg makkelijker in slaap... Wat? 4DX-bioscoop- zaal in Pathé De Kuip. Dit systeem is ook te vinden in Pathé Sche- veningen, Pathé De Munt in Amsterdam en Pathé Eindhoven Prijs: €18 Film: Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald In een 4DX-zaal be weegt je stoel met de film mee en vullen spe cial effects de zaal. Op het scherm vliegen to venaars door een re genachtige nacht, en dan beginnen stoelen te schudden en te kan telen en lampen te flit sen. Ook trekt er een geurige damp door de zaal. Koudeluchteffec ten en waterdruppels op je hoofd geven het idee datje meevliegt door het koude lucht ruim. Misschien is het een opzichtige truken- doos vol goedkope kicks, maar binnen een minuut zit je met een gelukzalige grijns op je gezicht. Het is alleen dood zonde dat de 3D-ef- fecten zo teleurstellen. De grijze bril maakt de expert te zijn om hier te genieten. Dit is de Ferrari onder de filmzalen: een prachtig uiterlijk, geluid om verliefd op te worden - en veel duurder dan de an dere filmzalen. Conclusie: De absolute winnaar op technisch gebied De meest 'pure' filmervaring Fors prijskaartje Geen breed filmaanbod Wat? De Laser Ultra-bioscoop- zaal in Kinepolis Jaarbeurs Utrecht. Kine- polis-vestigin- gen in Breda en Dordrecht hebben het zelfde systeem. Prijs: €13,40 (nor maal) of €15,90 (Cosy) Film: Bohemian Rhapsody Kinepolis is, in één woord, groot. De entree is groot, de snoepwinkel is groot en het scherm (26 k bij 10,9 vierkante meter) is gigantisch. Bij dat enorme scherm hoort een enorme zaal en de trap naar mijn zitplaats voelt als de Mount Everest. Ik heb gekozen voor de duurdere 'Cosy- kaartjes'. Volgens Kinepolis zijn deze bredere 'love- seats' (dubbele stoeltjes) met eigen tafel en kapstok de beste plekken, maar daar twijfel ik aan. De stoe len liggen in de achterste helft van die enorme zaal. Door die grote afstand is de grootte van het doek opeens minder indrukwek kend. De technische specificaties liegen er niet om. De laser projectie belooft haar scherp beeld en heldere kleuren. Die belofte wordt ingelost. Hoewel het scherm van monster formaat is, blijft het beeld messcherp met levendige kleuren en vloeiende bewe gingen. Denk aan een dure flatscreen-tv, opgeblazen tot de omvang van een klein appartementencomplex. Net als in de Dolby Cinema komt het geluid ook hier uit een Atmos-geluidsinstalla- tie. Tijdens rustige scènes valt die technische stoer- doenerij amper op, maar zodra de film bij Queens legendarische optreden in het Wembley Stadion aan komt, begint het spektakel. Scherp geluid komt van alle kanten en het beeldscherm geeft je het gevoel dat je recht naast Freddy Mercury staat. Conclusie: Gigantisch beeld en goed geluid Niet al te dure tickets Forse zaal is niet het gezelligst; maakt dat grote scherm een stukje kleiner De beroemdste kalender ter wereld, van Pirelli, gaat na enkele zediger edities weer voor meer naakt. De bandenfabrikant zet vier vrouwen in de spotlights: Julia Garner, Laetitia Casta, Misty Copeland en Gigi Hadid. De Pirelli is een exclusieve kalender die sinds 1964 jaarlijks wordt uitgebracht. De kalender wordt niet verkocht, maar door Pirelli uitgedeeld aan belangrijke klanten en beroemde mensen. Mensen die het grootste deel van hun calorieën 's avonds binnen krijgen, hebben een slechter bloedsuikermetabolisme. Dit kan leiden tot insulineresistentie en gewichtstoename, ontdekte de University of Illinois. De lichtste maaltijd van de dag eet je het best als je het minst actief bent. Meestal is dat net voor bedtijd. Kentekenbewijs deel III in de auto bewaren? Slecht plan. Een verzekeraar hoeft niet uit te keren als de verzekerde deel III van het ken tekenbewijs (het overschrijvingsbewijs) niet meer heeft. Dat blijkt uit een uitspraak van de ge- schillencommissie van klachteninstituut Kifid. Het overschrijvings- •- bewijs van de vrouw lag in haar auto toen deze werd gestolen. - Verwacht mag worden dat een autobezitter de papieren niet kwijt raakt. De consument kan niet in hoger bc- roep. De operatie van de Nederlandse uitvinder Boyan Slat om het plasticafval in de Grote Oceaan op te ruimen, heeft te kampen met tegenslag. Het schoonmaak- systeem beweegt te traag en houdt verzameld plastic niet vast, zodat dit niet kan worden opgevist. Het team probeert de hapering op te lossen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 75