Cinema 2.0 Prettige feestdagen! De kerstvakantie is hét moment om in de bioscoop aan de winter te ontsnappen. Maar waar komt een film het best tot leven? Samuel Bom bezoekt vijf ultraluxe bioscopen, op zoek naar een uitzonderlijke kijkervaring. Het is geen straf om Lady Gaga hier te horen zingen lojr. FILM MET BEDIENING TECHNIEK OP MAAT Ga naar pzc.nl/kerst ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 PC Wat? Servicebioscoop CineLounge in Houten Prijs: €10,60 (zaal), €14,60 (balkon) Film: A Star is Born In een servicebioscoop word je op je wenken be diend. Dat zou romantisch moeten zijn, dus maak ik er een date van. Bij aankomst worden we naar onze luxe balkonzitjes gebracht. We zien twee brede stoelen met een tafeltje ertussen, met daarop een welkomst geschenk van prosecco en borrelnootjes. Vanaf het bal kon kijken we uit op de be gane grond, waar zachtrode sfeerlampen de pluchen zit jes met tafelblad verlichten. Beide plekken bieden prima zicht op het doek, maar op ons balkon zijn de stoelen wat breder en is het menu uitgebreider. Eén druk op de knop en het personeel komt discreet onze bestelling op nemen. De vijf kaassticks van bijna 1 euro per stuk zijn niet bijzonder, maar met de whiskey is weinig mis. De afstand tussen ons en het scherm is flink. Bio scoop CineLounge doet meer denken aan een oud Frans theater dan aan een hypermodern futuristisch filmpaleis. De akoestiek is goed, als in: geen keiharde dreunen, maar een schoon en helder geluid. Het is zeker geen straf om Bradley Cooper en Lady Gaga hier te horen zingen. En de ro mantiek? Die tafel maakt flikflooien lastig. Maar als je het niet erg vindt om eikaars handen vast te houden tus sen de borrelnootjes en wijnglazen door, zitje hier goed. Conclusie: De luxe en charme van een oud theater Cocktails en speciaalbier wanneer je er zin in hebt - Drankjes zijn goedkoop, maar de snacks zijn prijzig Wat? Dolby Cinema-bio scoopzaal van Pathé Sche- veningen. Er zijn ook Dolby Cinema-bioscopen in Rot terdam (Pathé De Kuip) en Amsterdam (Pathé De Munt). Prijs: €17 Film: Fantastic Beasts: The Crimes of Grindeiwaid Waar ter wereld je ook bent, achter de blauwe en tree van elke Dolby Ci nema-bioscoop wacht pre cies dezelfde zaal. Van de vullend en de beelden zijn misschien wel de scherpste die ik gezien heb. Als je de poriën op de huid van een acteur kunt tellen, verandert het de filmerva ring. De beelden zijn zo groot en helder, dat ze juist niet levensecht zijn. Iedere keuze van de filmmakers is duidelijk en zichtbaar, van het geluid tot het kleur gebruik, de belichting en de compositie. Cinefielen zullen ervan smullen, al hoef je geen zijn. De 3D-effec- ten doen hun werk en de kleuren blij ven leven dig. Het geluid is kraakhel der, kan niet alleen van links of rechts maar ook van onder of boven komen en doet de stoel trillen. Het grote scherm is vanuit ie dere plek in de zaal beeld- vloerverlichting tot het ge kromde scherm en de stoel- opstel- ling, alles is ontwor pen rondom de technische stokpaardjes van het geluids- bedrijf: de Vision-projector en het Atmos-geluidsy- steem. Het resultaat mag er vanaf Speciaal voor u hebben wij twee unieke acties uit de webwinkel geselecteerd: 3-daagse cruise Noord-Engeland Geniet nu van 20,- extra korting en ga naar York of Leeds! The Addams Family Ga in de kerstvakantie met 50% korting naar The Addams Family in Den Haag! Let op: bestellen kan t/m 17 december 2018. *Prijzen zijn exclusief max. 2,90 transactiekosten. Bekijk de actievoorwaarden online.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 74