Bij Raemon Voor tennisster Kiki Bertenswas 2018 een topjaar, en dus ook voor haar coach Raemon Sluiter. Met geduld, empathie en een flinke dosis relativerings vermogen gaat hij de twijfel en onzekerheid van 'Kiek' te lijf. 20 De vraag die op tafel ligt: wie wint? Als Ber- tens en Sluiter een setje tegen elkaar spelen, redt de 40-ja- rige coach het dan nog tegen zijn dertien jaar jongere pupil? Zo op het eerste oog geef je niet veel voor de kansen van Sluiter. De lunch bestond deze maandag uit vlamtosti's, vertelt hij, en te gen de muur van zijn Rotter damse appartement staan lege pa pieren zakken van McDonald's en de Italiaan. „Ik heb een ander di eet dan Kiek", verklaart de gast heer, die sinds kort brildragend door het leven gaat. „Min ander half. Ik had koppijn de laatste maanden. Ook door de stress mis schien. En ik zit natuurlijk de hele tijd naar dat balletje te staren." De bril geeft hem wat extra se nioriteit, alsof de transformatie van nationale knuffeltennisser- met-lach-aan-zijn-kont naar bloedserieuze tenniscoach nu ook uiterlijk gestalte heeft gekregen. Dat die verandering onder de op pervlakte al lang en breed vol tooid was, bewijst de ranking van Bertens op de wereldranglijst: ze staat negende, voor een Neder landse vrouw tamelijk uniek. De vraag is ook of de verande ring echt zo categorisch is. Slui ters gezellige clownsimago was ook maar een pose, bleek toen hij in 2014 openhartig vertelde over de depressies die hem kwelden. Hij speelde in een 'poppenkast', zei hij. Achter de gulle lach, die er gelukkig nog steeds is, gaat een fijnbesnaard en empathisch mens schuil. Maar goed, dat onderlinge setje dus. „Ik denk dat ik win", zegt Sluiter na enig nadenken. „Als ik een paar dagen train. Ik serveer de ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 GO RIKSPEKENBRINK SANDER VAN MERSBERGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68