Weer even thuis 9 Paula Schot weet nog dat ze in de buurt van het Kaaskenswater in Zierikzee kwam wonen. „Ik was zes. We zijn in 1999 verhuisd. We hadden een van de eerste huizen hier, er was nog niet veel aan deze rand van de stad. Dit is echt mijn thuis." 'Met de scooter, een Vespa, ging er een wereld voor me open, ik kon opeens overal heen' 'Om het weekend kwam ik met de bus naar huis' LIESBETH LABEUR We spreken een hoogzwangere Paula Schot (1993), geboren en getogen in Zierikzee en weer even thuis in de Anna van Egmondlaan. Ze is op 1 januari 2019 uitgerekend. Met duidelijk plezier vertelt ze over haar jeugd in Zierikzee. „Er kwa men vrije kavels beschikbaar. Je kon toen nog zo de polder in lo pen. En naast ons huis was jaren lang een grote zandberg, daar kon ik met mijn fietsje af. Het was hier kaal, er stonden nog geen bomen. Mijn nichtje, ze is twintig dagen ouder dan ik, kwam vlakbij wo nen. Het asfalt was nieuw, we konden hier goed skeeleren." „Daarvoor woonden we in de Lange Nobelstraat, tegenover de Albert Heijn, op nummer 33, een huis uit 1830. Ik herinner me on der andere van dat oude huis dat er een keer een bijennest op mijn kamer zat. Dat was zo rond de avondvierdaagse van Zierikzee. Die avondvierdaagse heb ik, denk ik, twaalf keer gelopen. Met de ba sisschool. Ik zat in 't Vrije op school, op de Johan Louis de Jonge school. En daarna met de atletiek- club. Die heette Deltasport, zoals bijna alle sportverenigingen hier in de buurt. Ik ben pas verhuisd naar Gouda, bij het in- en uitpak ken zijn alle herinneringen weer door mijn handen gegaan." SGP „Vanuit Zierikzee is mijn wereld steeds groter geworden." Paula, nu 25, was het afgelopen jaar lan delijk in het nieuws als vrouwe lijke lijsttrekker van de Staatkun dig Gereformeerde Partij (SGP) in Amsterdam, voor de gemeente raadsverkiezingen. „Op mijn veertiende ben ik al lid geworden van de SGP, in Oosterland. Er was daar een lezing, waarschijnlijk in een zaaltje van een kerk. En Jacques Roosendaal, de toenma lige voorzitter van de jongerenor ganisatie van de SGP, heeft mij lid gemaakt. In ruil voor een pen, of zo. Tot je vijftiende betaalde je niet als jongerenlid. En het was toen makkelijk om lid te worden, dat is met de huidige wet- en re gelgeving lastiger." „We gingen in Sirjansland naar de kerk, hervormd binnen de ge reformeerde bond. En in Goes ging ik naar de middelbare school, naar het Calvijn College. Daar ging ik eerst met de bus naar toe. En toen ik 16 was met de scooter, een Vespa. Er ging een wereld voor me open. Ik kon opeens overal heen. Ik had een viertakt. Met tegenwind bleef mijn snel heid op de Zeelandbrug stabieler dan die van mijn vriendin, die een tweetakt had. Je deed er net zo lang over als de bus, maar kon weg wanneer je wilde. In mijn adolescente jaren was Goes de grote stad. Maar nu zie ik de schoonheid van Zierikzee meer. Ik vind het ook mooi dat het Ha venplein autovrij geworden is." „Ik ging communicatieweten schappen studeren aan de Univer siteit van Amsterdam. Via mijn pianolerares, mijn oude buur vrouw uit de Lange Nobelstraat, Cathy Kotoun, kon ik in Amster dam een kamer vinden. Ik vond politiek jarenlang wel interessant, maar ik deed er niet veel mee. Thuis in Zierikzee kreeg ik het wel mee, hoor. Mijn vader is geïn teresseerd in politiek, mijn moe der minder. Mijn vader is ook een tijdje secretaris van de provinciale SGP geweest. Vrijwilligerswerk. Maar omdat hij door de week op zee zit - hij is mosselvisser - moest mijn moeder steeds vaker een mailtje versturen of een tele foontje beantwoorden voor het secretariaat. Dat werkte niet zo handig en toen is hij gestopt in die functie. Natuurlijk is hij nog wel lid." „In het derde jaar van mijn op leiding communicatieweten schappen kwam er een vacature communicatie vrij in de lande lijke jongerenorganisatie van de SGP. Ik wilde praktijkervaring op doen en solliciteerde. Ik werd aan genomen, maar op een andere functie, Leden Relaties. Dat ben ik gaan doen. En zoals ik al zei, er is veel veranderd qua wet- en re gelgeving. Jongeren werven voor de grootste politieke jongerenor ganisatie was een mooie uitda ging de afgelopen jaren." „Om het weekend kwam ik met de bus naar huis, van Amsterdam naar Zierikzee. Met de Interliner, de 395 als ik het mij het goed her inner. Via Rotterdam Zuidplein langs Oude Tonge en 'Bru' naar Zierikzee. In de spits reed de bus om het half uur, maar meestal was er een keer in het uur een bus. Als mijn college in Amster dam op maandag om 9 uur begon was ik niet op tijd van Zierikzee in Amsterdam." „Helaas hebben we dit jaar tij dens de gemeenteraadsverkiezin gen in Amsterdam geen zetel kunnen veroveren. Ik ben dit jaar niet in Zierikzee met oud en nieuw, zoals je begrijpt. Al een paar jaar niet meer altijd. Maar nu zeker niet. Ik ben op 1 januari uit gerekend. Dan word ik, als alles goed gaat, moeder." Dan wordt de wereld opnieuw groter voor Paula Schot, met nieuw leven. „Ik doe nu een master Onder wijskunde aan de Universiteit van Utrecht en ik werk in het onder wijs en het is natuurlijk mijn am bitie om dat te blijven doen. En voor de SGP blijf ik beschikbaar. Ik ben in de gelukkige omstandig heid dat mijn echtgenoot Bas zijn deel op zich neemt en mijn moe der komt ook een dag oppassen." GO ZATERDAG 15 DECEMBER 2018 Je kon zo de polder in lopen Paula Schot: „Naast ons huis was jarenlang een grote zand berg, daar kon ik met mijn fietsje af." foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57