u Met balderman.nl naar Italië bolderman, nl 4 NICKY VERSTAPPEN GERALD ROETHOF Gerald Roethof, advocaat van Jos Brech, kan op weinig sympathie rekenen van het publiek. Zelfs bij de rechter wekt hij wrevel op, zo leek het. Hoe komt dat? En helpt het zijn cliënt? „Het is niet een handige advocaat." Je moeide stemming van de zaal aanvoelen zaterdag 15 december 2018 Niels Klaassen Maastricht Het was een vergelijking die verkeerd viel, woens dagochtend in de rechts zaal van Maastricht. Twintig jaar na de dood van Nicky Verstappen stond er voor het eerst een verdachte voor de rech ter: Jos Brech. Achter hem, op slechts een paar meter afstand, zaten de ou ders en zus van Nicky. Direct links van Brech stond advocaat Gerald Roethof, de lange Amsterdamse strafpleiter, in toga, gemillimeterd haar, vooral bekend geworden toen hij nabestaanden van Mitch Henri- quez bijstond. „Ik wil er geen flauw grapje van maken, maar wat zegt een onder broek die omgekeerd zit?" vraagt Roethof tijdens de zitting als het gaat het over de onderbroek van Nicky, die binnenstebuiten zat. Volgens ve len een aanwijzing voor een misdrijf. Roethof veegt dat van tafel: „Toen ik een keer laat thuiskwam van over werk, kreeg ik de grootste ruzie met mijn vrouw, omdat mijn onderbroek omgekeerd zat. Zij had daar een be paald idee bij En ik zal ook niet verwijzen naar de in de jaren 90 po pulaire formatie Kris Kross, zij had den hun broek ook andersom." Kris Kross? Suggesties van over- spel? Het voorbeeld lijkt niet aan te slaan in de volle zittingzaal. De ou ders en zus van Nicky reageren die ochtend wel vaker geïrriteerd, bij voorbeeld als Roethof bepleit dat de kerngezonde 11-jarige jongen heus op natuurlijke wijze overleden kan zijn en dat dna heel makkelijk overdraag baar is. Verwensingen Op sociale media regent het onder tussen verwensingen aan het adres van de strafpleiter, aan de talkshow tafel van Pauw verwoordt voetbal trainer Hans Kraay jr. het sentiment: „Is het niet heel moeilijk om een smeerlap te verdedigen?" Roethof laat het een spoedcollege Neder landse rechtsstaat - het feit dat ieder een recht heeft op een goede verdedi ging - achterwege en zegt tegen Kraay: „We praten over een ver dachte, de vraag is óf er een delict ge pleegd is." Tegen presentator Jeroen Pauw, na een kritische vraag: „U weet kennelijk niet hoe het werkt, hè, meneer Pauw?!" Roethofs retorische stijl is te omschrijven als assertief, fel, op het aanvallende af. Uiteraard herhaalt hij woensdag in de zaal meermaals dat het een pijnlijke zaak is voor de ouders en de zus van Nicky, dat hij het betreurt dat hij de voor nabestaan- -Theo Hiddema, Kamerlid en advocaat 10 dagen Istrië en Slovenië, Umagall-inclusive 12 dagen Hoogtepunten van Toscane 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra en de Cöte d'Azur 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! w boekingen: www.bolderman.nl 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust I Assertieve advocaat wekt ergernis op Diverse vertrekdata 2019 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4