T Bij Goes is de spoeling ineens heel dun BARRY VAN DER HOOFT Oud-Spartaan is na blessure nu weer topf it 15 Hoek treedt tegen VVOG aan zonder de geschorste Jonathan Constansia. Jelle Klap hoopt weer eens in de basis te kunnen starten. In de eerste maanden van het sei zoen was Jelle Klap een onbetwiste basisspeler bij Hoek. Door een flinke enkelblessure, opgelopen in de topper tegen Quick Boys, stond hij vanaf eind september echter een tijd buitenspel. Nu is de verdediger uit Wemeldinge weer fit en klaar voor een basisplaats. „Ik hoop nog steeds dat dit niet mijn eindstation is", zegt Klap. Nadat hij bij Sparta geen contract kreeg aangeboden en een stage in Duitsland niets had opgeleverd, sloot Jelle Klap afgelopen zomer aan bij Hoek. Hij speelde zich snel in de basis en zorgde als midenvel- der voor balans, mede door zijn werklust, duelkracht en sobere spel. De blessure - hij scheurde zijn en kelband in - was in de zesde wed strijd van het seizoen een flinke streep door de rekening. „Ze gingen er vanuit dat ik pas na de winter stop terug zou zijn, terwijl ik zelf dacht minder tijd nodig te hebben. Voor mijn gevoel verliep het herstel ook wel vrij snel", zegt Klap. Een maand geleden dacht hij wel weer te kunnen spelen. „Maar ei genlijk merk ik pas sinds een week of twee dat ik weer écht fit ben. Ik had toch wat angst in de duels en miste ritme. Nu heb ik geen pijn Bij Willem II moest Frenkie de Jong naar mij luisteren, haha! meer en ook geen angst meer." Te gen Odin'59 (2-0) kreeg hij voor het eerst als invaller weer speelminu ten, zaterdag viel hij tegen Achil- les'29 (4-4) opnieuw in. De droom om de komende jaren weer bij een profclub terecht te ko men, leeft nog steeds bij Klap. „Dat is wel de bedoeling, ja. Voor mezelf heb ik niet het gevoel dat dit mijn eindstation is. Er zit nog steeds rek in, ik kan nog steeds bijleren." Met belangstelling volgt Klap de laatste maanden de hype rond een oud-ploeggenoot van hem. „Bij Willem II was ik in de At aanvoer der. Frenkie de Jong moest toen naar mij luisteren, haha." Zonder stress Klap vindt het 'heel gaaf om te zien hoe de Ajacied zich ontwikkelt en voetbalt. „Hij is een jaar jonger dan ik, maar bij ons stak hij er echt bo venuit. Frenkie was toen écht goed, maar is daarna alleen nog maar be ter geworden. Hij speelde 'op 10' maar had een vrije rol. Soms kwam hij de bal op onze 'zestien' halen en liep dan met de bal aan de voet naar de overkant. Wat hij tijdens trai ningen deed, doet hij ook in wed strijden. Voetballen zonder stress, dat is echt mooi." Met Hoek hoopt Klap vandaag de eerste seizoenshelft winnend af te sluiten, in Harderwijk tegen WOG. „Als we niet verliezen heb ben we voor de winterstop denk ik naar behoren gepresteerd. We heb ben vaak in de slotminuten nog punten gepakt. Ik denk ook dat we het in een aantal wedstrijden heb ben laten liggen, dan hadden we het eerder moeten beslissen. We weten wel dat we met deze selectie altijd veel kansen krijgen. Ik hoop dat dat tegen W OGweerzois.Het zou mooi zijn als ik weer in de basis kan starten, want ik ben fit. We zul len zien waar de trainer tegen VVOG voor kiest." Column loen Michel van Sluijs on langs op een maandagmid dag meekeek tijdens de op names van een nieuwe uitzen ding van CTV Voetbal, wist ik ei genlijk al hoe laat het was. Van Sluijs werkt bij Omroep Zeeland en kwam dus niet zomaar even buurten. Het woord samenwer king viel daarna. Ik vreesde voor de banen van meerdere beken den bij CTV. Gisteren was daar het persbericht waarin stond dat 'de huidige activiteiten van CTV als tv-zender per 1 januari 2019 worden stopgezet'. Het betekent dus dat aan staande maandag de laatste uit zending van CTV Voetbal wordt gemaakt. Dat vind ik best jam mer. De afgelopen jaren schoven wij als verslaggevers van deze krant om de drie weken aan om over het Zeeuwse voetbal te pra ten. Dat ga ik niet echt missen, maar ik betreur het wel dat er wekelijks niet meer bijna een uur over het Zeeuwse voetbal wordt gepraat. Het voetbal in deze pro vincie kreeg bij CTV een extra platform en aan tafel zaten bijna wekelijks oud-profs naast hard werkende vrijwilligers van grote en kleine clubs. In de samenvattingen re gende het vaak doelpunten, we zagen de smerigste overtredin gen voorbij komen en lachten soms om heerlijke missers. Bij het onverwacht ontbreken van wedstrijdbeelden kregen we te horen dat een camera door een windvlaag van een stelling was gedonderd. Dus daarom zat het winnende doelpunt in blessure tijd niet in de samenvatting. Kom maar door met die ideeën Natuurlijk was er ook veel kri tiek op het programma. In Hoek waren ze vorig seizoen niet ge diend van een kritische noot en wilden ze niet meer meewerken aan CTV Voetbal. Bij Goes von den ze dat er zaken werden ver teld die niet klopten. Als er over een programma wordt geluld, ben je lekker bezig. Op sociale media werd er, zeker in de begin periode, veel over CTV Voetbal gediscussieerd. Vooral dankzij presentator Pim van Kampen, die nogal eens een naam verkeerd uitsprak en voor reuring zorgde. Maandag mag Juriën Dam de laatste uitzending presenteren. Een fan van CTV Voetbal kwam gisteren met de suggestie om Pim van Kampen dat te laten doen. Binnenkort krijgen we - als ik het goed heb begrepen - een sportprogramma bij Omroep Zeeland, met meer dan voetbal. Ik ben bang dat wij, de sidekicks en tafelgasten van CTV, in een klein zwart gat zullen vallen. We moeten dus snel met iets nieuws aan de slag. YouTube? Een pod- cast? Kom maar door met die ideeën. Een naam hebben we al dankzij voormalig sidekick Yous- sif Hamzaoui: FC Hosternokke. r De voorbije weken kon Goes geen beroep doen op de zwaargebles- seerden Klaas van Hecke (knie), Daniël Wissel (kruisband) en Rick de Punder (enkel). Jarreau Manu- huwa voegde zich maandag aan het rijtje toe, met een gebroken mid denvoetsbeentje. Manuhuwa: „Ik sprong in de lucht en toen ik landde hoorde ik iets. Ik dacht dat m'n nop scheurde. Bij de landing deed mijn voet pijn. Ik wist direct: dit gaat 'm niet meer worden." De verdediger draagt de komende vier weken gips. Veenstra hoopt over zes of zeven weken weer een beroep te kunnen doen op Ma nuhuwa. Aanhechting Ook Remon de Vlieger kan niet starten tegen UNA, de nummer twee in de derde divisie zondag. Vorige week vrijdag kreeg hij een bal onverwacht en verkeerd op zijn voet. De middenvelder verdraaide daardoor zijn knie. „Heel misschien zit hij op de bank", aldus Veenstra. Al gaat de trainer daar niet vanuit. Ray Kroon heeft al weken last van de aanhechting tussen zijn hiel en achillespees. „Hij heeft wedstrijden gespeeld, terwijl hij niet helemaal fit was", kijkt Veenstra terug. „Hij kan hooguit vijftien of twintig mi nuten meedoen." Vanwege de vele blessures trainde Goes gisteravond niet. „Als er twee jongens op elkaar zouden botsen, kunnen we niet eens spe len", verwees Veenstra naar zijn smalle selectie. Manuhuwa baalt van zijn absentie. „Zeker nu we minder spelers hebben. Gelukkig is het bijna winterstop." Veenstra gaat er vanuit dat de af gelaste wedstrijden tegen Quick en Hercules pas na het winterreces worden ingehaald. Dat zou beteke nen dat de Goesenaren morgen de laatste wedstrijd van dit kalender jaar spelen. „We willen met een uitgedunde selectie nog één keer alles geven." Het mag geen excuus zijn dat we een aantal spelers missen Ruben Besuyen, Hiep Nguyen en Jesse Bank - normaliter wisselspe lers - krijgen wellicht speelminu ten. „Jongens die de afgelopen maanden heel geduldig moesten zijn, krijgen nu de kans. Het plan ligt klaar en er is prima getraind. Het mag geen excuus zijn dat we een aantal spelers missen. We gaan nog één keer volle bak." zaterdag 15 december 2018 GO Bij Klap zit er nog steeds veel rek in Barry van der Hooft Hoek Jelle Klap is weer fit en hoopt op een basisplaats. -Jelle Klap (22) @Barryvdh9 CTV Voet ba Goes-trainer Rogier Veenstra moet flink puzzelen in zijn basis opstelling voorafgaand aan het duel met UNA. Naast drie lang durig geblesseerden vielen er nog drie basiskrachten weg. „Jongens die heel lang geduldig moesten zijn, mogen het nu laten zien", blikt de oefenmees- ter vooruit. Len Wolters Goes Jarreau Manuhuwa schiet op het doel. Door een gebroken mid denvoetsbeentje zal hij dat een tijdje niet doen. foto rené van der vliet -Rogier Veenstra Vermeer Middle East FZCO II HOVENIERSBEDRIJF GOES f 0H3-2'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43