Virgil van Dijk was toen nog niet zo goed als nu cKGSGero feSÈto-TD 13 Ik zat er ook dicht had iets meer bij NAC en voor ze en wilden ze mijn con tract toch wel ontbinden. Van wat ik nog tegoed had, heb ik niet alles meegekregen. Maar ik was er klaar mee en was blij dat ik weg kon." Het was medio augustus en toen er niets nieuws kwam, vloog hij een paar weken later met zijn ge zin terug naar Nederland. Bouw man dacht er serieus over om te stoppen met voetballen. Na een tijdje begon het wel weer te krie belen. „Via Emmerik de Vriese, een Belgische vriend van me met wie ik op Cyprus heb gespeeld, ben ik bij Cappellen terecht geko men. Ik train daar nu twee maan den mee. In het begin was het zwaar, ik had een paar maanden helemaal niks gedaan. Bart de Roover, de trainer, is international van België geweest. Hij heeft me echt geholpen. Toen ik mee ging trainen zei hij dat ik het rustig op moest bouwen. Nu gaat het al veel beter. Ik word steeds fitter en kom weer in mijn ritme. Straks wil ik weer lekker wedstrijden spelen, dat is het toch het leukste dat er is." Met Cappellen heeft hij de af spraak gemaakt dat hij vanaf ja nuari voor de club gaat spelen. Of er moet nog een profavontuur op zijn pad komen, dan is Bouwman vrij om te vertrekken. „Weet je wat ik wel graag zou willen? In Azië voetballen. Dat lijkt me een mooi avontuur. Ik heb nu wel wat contacten daar. Het begint deze maand allemaal een beetje te spe len, dus ik ben benieuwd." Versnelling Tijdens een training op een koude avond in Kapellen laat Bouwman (1.85 meter) zien nog steeds een technisch vaardige en fysiek sterke speler te zijn. Het gaat hem op het eerste oog allemaal heel gemakke- KAPELLEN Het is bijna tien jaar ge leden dat Pim Bouwman twee in terlands voor Oranje onder 19 speelde. In die tijd was hij hét talent van NAC en speelde hij in september 2009 een vierlan- dentoernooi in Ier land. Hij speelde met onder anderen Jordy Clasie, Davy Pröpper, doelman Jeroen Zoet, Ri- cardo van Rhijn en Rajivvan la Parra. „Het grappige is dat Virgil van Dijk toen niet verder kwam dan de voorselec tie", vertelt Bouw man. „Hij was toen nog niet zo goed als nu, haha!" Van Dijk is nu aanvoerder van Liverpool en Oranje en de duur ste verdediger ter wereld. Als jeugdspeler kreeg Bouwman de kans om de over stap te maken naar Ajax, Feyenoord en PSV, terwijl er ook interesse was van Schalke 04 en Bo- russia Dortmund. „Ik weet nog dat we een gesprek bij Fey enoord hadden. Op de terugweg zat ik huilend in de auto. Ik wilde dat echt niet. Als ik naar Ajax ging, zou ik bij Danny Blind gaan wonen. Dat zag ik ook niet zitten. Daar heb ik nu wel spijt van." Tijdens jeugd toer nooien won hij vaak de prijs voor de beste speler. „Maar ik had niet de mentaliteit om door te zetten, om vol voor je sport te leven. Ik vond meisjes en uitgaan op een gegeven mo ment veel interes santer. Nu denk ik: had ik het toen maar anders aange pakt. Wie weet waar ik nu dan had gestaan." lijk af. De aannames, een versnel ling, de soepele passing, een te genstander passeren; het voorma lig talent van NAC zou zonder twijfel een aanwinst zijn voor Cappellen, dat het lastig heeft in de T\veede Klasse Amateur in Bel gië. Een nieuw profavontuur gaat de Souburger niet zomaar weer aan. „Dan moet het echt wel een fatsoenlijk aanbod zijn. Ik heb nu een gezin, dat ik niet zomaar overal mee naartoe ga nemen." Hij wordt eind januari 28, een leeftijd waarop spelers vaak in de bloei van hun voetballeven zijn. Pim Bouwman is benieuwd wat er nog op zijn pad komt, maar zal er waarschijnlijk niet wakker van lig gen als er niks komt. De zoon van Geert Bouwman, oud-speler van onder meer RBC, Vlissingen, Hal steren en Middelburg, is een type dat zich niet snel druk maakt. Dat heeft hij eigenlijk nooit gedaan. „Dat heb ik denk ik van mijn moe der. Misschien had ik als voetballer iets meer van mijn vader moeten hebben." Iets meer geduld Hoe kijkt hij nu terug op de afgelo pen jaren? „Hoewel ik in Finland een prima tijd heb gehad, had ik er achteraf gezien niet naartoe moe ten gaan", zegt Bouwman. „Ik had langer bij NAC moeten blijven. Nadat ik was vertrokken stopte een aantal oudgedienden en kre gen veel jongens van mijn lichting ineens wel een kans. Nemanja Gu- delj, Ömer Bayram, Alex Schalk; ze kwamen allemaal aan spelen toe. Ik zat er ook dicht tegenaan en had toen iets meer geduld moeten hebben." Bij NAC was hij altijd een num mer tien, de laatste jaren speelt hij het liefst 'op zes', voor de verdedi ging. „Als controleur heb je tegen woordig meer ruimte dan een paar jaar geleden. Ik ben nu ook wel ie mand die in de duels overeind blijft, waar ik vroeger een beetje flegmatiek was. Misschien had ik het in het verleden wat serieuzer aan moeten pakken. Maar soms denk ik ook: misschien was het voetballen dan ook veel minder leuk geweest." zaterdag 15 december 2018 Pim Bouwman in actie tijdens de training van Cappellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41