blijft toch het leukste dat er is O O) CD O 12 ZEELANI Zeeuwse Eagles berusten in 0-0 Jade haalt veel geld op bij de Kanjerloop Lesley Kerkhove op één zege van finale Goals Bouzambou toch niet genoeg Na zijn vertrek bij Ermis Aradippou overwoog Pim Bouwman te stoppen. Nu traint de middenvelder uit Oost- Souburg mee bij de Belgische club Cappellen. „Ik zou wel in Azië willen voetballen." k INTERVIEW PIM BOUWMAN Go Ahead Eagles onttroonde gisteravond kop loper FC Den Bosch in de Keuken Kampioen Divisie. Maar de Deventer ploeg van Istvan Bakx (Vlissingen) en Julius Bliek (Burgh- Haamstede) kwam niet zelf op de troon te zit ten. Door het o-o-gelijkspel kon Sparta de lei ding nemen door een 5-0-zege op AZ. Tom Boere (Terneuzen) boekte met FC Twente een zwaarbevochten zege bij SC Cam- buur (0-1). Cantalapiedra werd na rust de matchwinnaar. Twente staat vierde op drie punten van Sparta. Daartussen staan FC Den Bosch en Go Ahead. Siebe Schets (Vlissingen) maakte zijn eerste treffer voor FC Dordrecht, bij een 3-0-achterstand bij Jong FC Utrecht. Honderden lopers en belangstellenden be volkten gisteravond de atletiekbaan van AV'56 in Goes. Zij waren op de been gebracht door Jade de Lange. Het 10-jarige meisje uit Goes, sinds haar zevende lid van AV'56, mocht het goede doel uitkiezen voor de jaarlijkse decem- berloop. Zij koos voor Café des Artistes van Eliane Asselberghs. Met extra geld kan zij va ker naar zieke kinderen. Jade weet hoe fijn dat is vanwege haar tijd in het ziekenhuis waar ze behandeld werd aan leukemie. Ze is nu aan de betere hand en deed gisteravond mee aan de Kanjerloop. Aan het begin van de avond was er al 1920 euro opgehaald en toen moesten de loop en zijn festiviteiten nog beginnen. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee heeft zich zonder problemen geplaatst voor de halve finale van het Nederlands kampioen schap in Alphen aan den Rijn. In de kwartfi nale maakte ze gisteren korte metten met Daevenia Achong. In iets meer dan een uur was de klus geklaard met 6-2 en 6-4. In de halve finale speelt Kerkhove, als derde ge plaatst, vandaag tegen qualifier Suzan La- mens. In de andere halve finale treft de als tweede geplaatste Bibiane Schoofs Arianne Hartono. In het enkelspel werd Kerkhove in 2011 kampioen, in het dubbelspel kan ze dat met Demi Schuurs voor het eerst worden. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen wilden gisteravond aanhaken bij de topvier in de eredivisie. Op bezoek bij Hovocubo had de Zeeuwse nummer vijf het lastig. Halverwege de tweede helft keek de ploeg van trainer Sa- mir Yaqoobi tegen een 3-0-achterstand aan door goals van Mats Velseboer, Lahcen Bouy- ouzan en Kevin Tromp. Maar toen was daar Said Bouzambou. Hij scoorde in het laatste kwart drie keer (3-3). Met luttele tellen op de klok voorkwam Velseboer met een doeltref fende uithaal een punt voor Groene Ster. HSV Tieleman Dallinga Nadat hij zijn contract bij Ermis Aradippou deze zomer had laten ontbinden, werd het stil rond Pim Bouw man. De middenvelder keerde met zijn vriendin en dochtertje terug naar Nederland en raakte zijn voetbalschoenen een paar maanden niet aan. Nu heeft hij de draad weer opgepakt. De oud speler van NAC traint mee bij de Belgische club Cappellen, dat hem vanaf januari hoopt op te kunnen stellen. „Straks weer lek ker wedstrijden spelen. Dat is het toch het leukste dat er is." Pim Bouwman is niet meer de jonge levensgenieter die gek was op voetballen en ook geen hekel had aan uitgaan. Ja, voetballen zorgt er nog altijd voor dat zijn bloed sneller gaat stromen, maar tegenwoordig is de Souburger ook de serieuze partner van Olana en de vader van hun vijf tien maanden oude dochter Livia. Wie de kleine meid voor het eerst ziet, heeft maar een paar minuten nodig om te constateren dat zij het zonnetje in huis is. „Dat ik va der ben geworden, is het beste wat me is overkomen", bekent Bouwman. „Het is een heerlijk kind. Ze lacht altijd." Hij glimt een beetje als hij over zijn gezin praat. Maar als het over zijn laatste maanden op Cyprus gaat, is daar geen sprake van. Goed, Bouwman moet af en toe wel grijnzen en lachen als hij te rugdenkt aan wat hij allemaal heeft meegemaakt. „Ik heb best een mooie tijd gehad op Cyprus. Maar het probleem was dat ik vo rig seizoen mijn salaris niet In die periode raakte ik geblesseerd aan mijn knie. Die blessure kwam echt op het verkeerde moment kreeg", legt hij uit. „Iedere dag vroeg ik erom. Dan kreeg ik te ho ren dat het morgen zou komen. Maar de volgende dag kwam het niet. Liegen, bedriegen, noem maar op. De president bij zo'n club bepaalt alles. Aan het eind van het seizoen had ik nog een paar maanden salaris tegoed. Ze probeerden het zo lang mogelijk te rekken, zodat ik uiteindelijk met één maand salaris akkoord zou gaan. Omdat je het dan hele maal zat was en naar huis wilde." Pim Bouwman verruilde NAC Breda begin 2012 voor het Finse Inter Turku. „In Finland was alles perfect geregeld." Tweeënhalf jaar later streek hij neer op Cyprus, bij Enosis Neon Paralimni. Na twee seizoenen bij die club volgde de overstap naar Ermis Aradippou. „Daar speelde ik, net als bij Para limni, in mijn eerste seizoen echt goed. Ik leek toen de overstap te kunnen maken naar één van de topclubs op Cyprus", kijkt hij te rug. „En ik kon naar Asteris Tri polis in Griekenland. Die club speelde toen Europees voetbal en was ook bereid om een transfer som te betalen. Maar precies in die periode raakte ik geblesseerd aan mijn knie. Die blessure kwam echt op het verkeerde moment." Topclubs Hij scheurde aan het eind van het seizoen 2016-2017 zijn voorste kruisband af en liep schade aan zijn meniscus op. „De president van Ermis heeft toen mijn opera tie betaald. Hij liet zich echt van zijn goede kant zien, na dat eerste seizoen. Toen ik weer fit was en pas twee weken had getraind, moest ik in januari van dit jaar meteen weer spelen. Dat kan niet, zei ik, want ik ben nog niet fit. Maar mijn naam stond gewoon op het bord hoor. In de rust ben ik eruit gegaan, ik was kapot. Daarna kwamen de wedstrijd te gen de topclubs. Dat ik toen ei genlijk te vroeg weer ben begon nen, dat heb ik nog wel een tijdje gevoeld." In de eerste maanden van dit jaar begon het gesteggel over geld. In juni vroeg Bouwman om zijn contract te ontbinden, maar daar ging de club niet mee akkoord. „In de zomer begon ik daarom weer aan de voorbereiding, maar ik moest dus nog geld krijgen van vorig seizoen", legt hij uit. „Iedere dag vroeg ik wanneer ik mijn geld zou krijgen. Ja, je krijgt het, je krijgt het, zeiden ze. Na een tijdje werd me dan verteld dat het toch niet ging lukken. Het potje was leeg. In de volgende wedstrijd die we speelden, deed ik helemaal niks. Toen was het wel duidelijk zaterdag 15 december 2018 VOETBAL ATLETIEK Vader Marcel de Lange speldt dochter Jade nummer 1 op. foto johan van der heijden TENNIS ZAALVOETBAL GO 12 Voetballer Rick van Drongelen uit Axel bleef gisteravond met Hamburger SV koploper in de Tweede Bundesliga. De verdediger won met 1-2 bij MSV Duisburg. Voor het twaalfde duel op rij ver loor HSV niet. 2-3 Vanaf de bank zag voetbalster Sharona Tiele man uit Terneu zen 'haar' ADO Den Haag in de eredivisie met 2-3 winnen bij Alkmaar. Na 10 minuten leidde Alkmaar met 2- 0. ADO maakte de winnende treffer in de 90ste minuut. I Driebander Meerten Dal linga uit Sluiskil drong gisteren door tot de voorlaatste kwalificatie ronde van de Grand Prix in Den Haag. Hij won zowel in de eerste als tweede ronde zijn beide par tijen. Wedstrijden spelen Barry van der Hooft Kapellen -Pim Bouwman (27) Voor de training in gesprek met enkele spelers van Cappellen. o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40