Top 5 Opnieuw leerling lastiggevallen 3 iü gevaarlijke fietspaden kant op te kunnen. Ongelukken vinden er elk jaar wel plaats op het Jaagpad. Alternatief Toch kan Nieuwenhuize het wel begrijpen dat het Jaagpad niet wordt verlicht. „Er is immers een alternatief: de Nieuwe Vlissingse- weg. Vrouwen die zich in het don ker onveilig voelen nemen vaak deze route." Niet alleen het Jaagpad is pikke donker. De verlichting langs fiets paden op 50- en 8o-kilometerwe- 1 z/LkM. Ti, W Jt>', M$f '.vj - gen in heel Zeeland laat te wensen over, tot ergernis van veel fietsers. De Zeeuwse gemeenten scoren re latief laag in vergelijking met an dere gemeenten in Nederland als het gaat om verlichte fietspaden. Dat blijkt uit de verkeersveilig- heidsvergelijker, een initiatief van de Fietsersbond, Veilig Verkeer Nederland en wetenschappelijk instituut SWOV. Noord-Beveland springt er in Zeeland uit. Vrijwel geen enkel fietspad is er verlicht. Ook de an dere Zeeuwse gemeenten zonder grote stad en met veel platteland hebben weinig verlichte fietspa den. Middelburg (net boven de 50%) en Vlissingen (45%) halen het hoogste cijfer. „We hebben hier veel buitengebied, je kunt daar onmogelijk allemaal verlich ting gaan aanbrengen. Goede fietsverlichting is daarom belang rijk. Zorg dat je zichtbaar bent", besluit Nieuwenhuize. Toen deed de man de jongen oneer bare voorstellen, maar daar was donderdag geen sprake van volgens directeur Lizo Koppejan van De Wingerd. „In feite deed de man niet eens iets strafbaars. Het ging eerder om merkwaardig gedrag. Volgen, inhalen en weer afremmen, oog contact maken..." De jongen heeft volgens Koppejan goed gehandeld door af te slaan en thuis te vertellen over het voorval. De ouders en de school hebben er melding van ge maakt bij de politie. De school heeft alle ouders per mail ingelicht. Koppejan zegt niet te weten of het donderdag om dezelfde man ging die twee weken geleden de leerling van de Kloetingseschool lastigviel. Beide incidenten vonden plaats rond Kloetinge. „Natuurlijk ben je geneigd te denken dat het om dezelfde man gaat. Maar zeker we ten doen we het niet." Waar moge lijk probeert de school alert te zijn, al is dat volgens de directeur lastig zodra kinderen naar huis gaan en zich buiten het zicht van de school bevinden. Ouders hebben volgens Koppejan rustig gereageerd. „Ik heb geen enkele reactie gekregen op de mail die we hebben verstuurd." Directeur Ron Meuldijk van de Kloetingseschool laat weten dat er op zijn school niets vervelends Ik had eigenlijk gehooptdat de man zich koest zou houden meer is gebeurd na het incident van twee weken geleden. „Maar nu de leerling van De Wingerd is lastigge vallen, gaan we de ouders toch weer even waarschuwen dat het gevaar nog niet geweken is. Ik had eigenlijk gehoopt dat de man zich koest zou houden, nadat het in de media was geweest. Het is allemaal erg verve lend." Dat vindt de politie ook. Een woordvoerder liet weten dat de zaak de aandacht heeft. „Of de man straf bare feiten heeft gepleegd, moet nog blijken, maar aanspreken kunnen we natuurlijk iedereen. We willen deze man in elk geval graag eens vragen waarom hij dit doet." De po litie zal waar mogelijk de komende tijd extra surveilleren rondom de tijden waarop de school in- en uit gaat. De man die twee weken geleden de leerling van de Kloetingseschool benaderde, was van middelbare leeftijd en reed op een witte fiets. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl DICKENS KERSTMARKT IN VEERE zaterdag 15 december 2018 bloedlink in het donker '7;' V V. r 4 t Koplampen, veel meer is er niet te zien in het donker op het Jaagpad, foto dirk-jan gjeltema Meer dan 150 Zeeuwen reageerden op de oproep van deze krant om onveilige fietspaden door te geven. Het leverde de volgende top vijf op. Jaagpad Vlissingen-Middelburg 2 Fietspad van Wolphaartsdijk naar Goes „Dat daar nog niks aan is gedaan is ongelofelijk", meldt Jozien Kole. En Janine Sinke: „De scholieren rijden iedere dag deze route. Is al vaak aangegeven bij de gemeente Goes om verlichting te plaatsen. Maar helaas in al die twintig jaar en misschien nog wel langer nog steeds niks aan gedaan." 3 Fietspad van Hulst naar Clinge Angela de Block: „Heel Hulst verlicht, maar zodra het bordje buiten de bebouwde kom verschijnt is het pikkedonker. Hoeveel kinderen (maar ook volwassenen) moeten op hun fiets naar school en/of werk in het aardedonker, met maar één lan taarnpaal op een weg van bijna 3 ki lometer?" 4 Fietspad van Goes naar 's-Gra- venpolder Anja Zorge: „Als je op het fietspad rijdt met je fietsje of scootmobiel, word je ver blind door het tegemoetkomende au toverkeer, zodat je midden op het fietspad moet stoppen." 5 De dijk en fietspad van Brou wershaven naar Den Osse „Pik kedonker", meldt Manuela Jon ker. „En zeker het fietspad waarover de werkende jeugd 's avonds na slui tingstijd terug naar huis fietst." I Een leerling van basisschool De Wingerd in Goes is donderdag middag bij het naar huis fietsen lastiggevallen door een man op een fiets. Het gaat wellicht om dezelfde man die twee weken geleden ook al een leerling van De Kloetingseschool benaderde. Rob Paardekam Kloetinge - Ron Meuldijk, Kloetingseschool Vandaag en morgen zat. 15dec. 10.00-20.00u zon.16dec. 11.00-17.00u Gratis toegang en gratis parkeren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31