Henneokwekeri Ei Mogelijk geld over na sanering 'Beheerder dorpshuis onmiddellijk ontslaan' 2 MAIKEL HARTE Column len hennepkwekerij onder het podium van een dorps- Ihuis, het moet niet gekker worden. Het werd deze week ont dekt in Krabbendijke. Onder het podium van de grote zaal, waar wekelijks kerkdiensten en andere activiteiten werden gehouden, be vonden zich ruim vijfhonderd hennepplantjes. Het dorpshuis is notabene eigendom van de ge meente. Een burgemeester heeft tegen woordig de bevoegdheid om een pand na het aantreffen van een handelshoeveelheid drugs (en dit is er één) een pand te sluiten. De burgemeester weet nog niet of hij van deze bevoegdheid gebruik gaat maken. Dat zou een unicum zijn denk ik: de burgemeester die een pand van de gemeente sluit vanwege een drugsvondst. geen verdachten opgepakt, maar daar ben ik dan wel benieuwd naar. Hoe haal je het in je hoofd? Hennepkwekerijen worden toch vooral aangetroffen op zolders van woningen, in afgelegen loodsen op bedrijventerreinen en soms wei eens in de polders tussen andere gewassen, maar onder een podium van een dorpshuis verwacht je het nooit. eng idee zo'n hennepkwekerij. Nog niet eens zozeer omdat het om verdovende middelen gaat en de keiharde handel die daarom plaatsvindt, maar vooral vanwege het significante brandgevaar dat het oplevert. Je zal er maar naast wonen. Ook nu loopt het goed af. Je had er toch niet aan moeten denken dat er tijdens een activiteit onder het podium brand was ont staan. Je kan veeJ van degene zeg gen die het gedaan heeft, maar niet dat hij of zij geen lef heeft. Die heeft natuurlijk gedacht daar zoe ken ze nooit. Ik mag het misschien niet zeggen, maar het is bijna een format voor een televisiepro gramma: verzin een plek waar je nooit een hennepkwekerij zou verwachten. De naam is snel ge vonden: ontdek je stekje. Die heeft natuurlijk gedacht daar zoeken ze nooit DESTELLING Vandaag: Ik fiets liever niet in het donker Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL NEDERLANDERS DEPRESSIEF HET ERSSTE IS, ...MOET IK &AAR &E EMISE WE MOS HEEL VEEL MAAR MIJ WIL VOOR BETALEM luisterem... Belg aangehouden voorstalking Gewelddadige beroving vrouw (77) THOLEN Illegaal vuurwerk in beslag genomen Samsom heeft de kosten van de sa nering, die medio 2020 klaar moet zijn, vorig jaar geschat op 129,5 mil joen euro. Hij adviseerde het Rijk, North Sea Port en de provincie de toen nog ontbrekende 83 miljoen euro bij te passen. Grote kans dus dat ze alle drie nog wat terugkrijgen van hun 27,7 miljoen euro. De oud-PvdA-leider, die nu on der meer toezichthouder is bij North Sea Port, was gisteren bij de voormalige fosforfabriek. Samen met saneerder Van Citters Beheer (VCB) had hij daar een symposium georganiseerd over regels en ver gunningen die de schoonmaak be moeilijken. Samsom: „In de fosforovens die gesloopt moeten worden zit moge lijk asbest. Als je het deksel eraf haalt vliegt de boel in de brand en krijg je veel rook. Maar volgens de asbestwetgeving mag je alleen in een tent werken. Dan zouden de mensen in de fik vliegen en geen kant op kunnen. Voor zulke con flicterende regels moetje oplossin gen verzinnen." Bij het symposium waren vooral toezichthouders uitgenodigd, zoals de Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS) en de Inspectie SZW. Volgens Samsom zijn er veel creatieve ideeën op tafel gekomen om de sa- Voor conflicterende regels moetje oplossingen verzinnen nering soepeler te laten verlopen. Met de directie van VCB sprak hij ook over de afschaling van de me dische dienst, die een aantal mede werkers zorgen baart. „Ik kan mee gaan in de redenering van de direc tie. Die snijdt hout. Ik wil iedereen die bezorgd is oproepen meteen met hun klacht naar de directie te stappen." Woensdagochtend werden onder het podium bijna 500 wietplantjes ontdekt. Het was nota bene West strate die vorig jaar tijdens een de bat over de dorpshuizen de toren hoge energienota van De Meiboom aan de kaak stelde. Dat was volgens hem niet te rijmen met de matige bezetting. „Een maand geleden vroeg ik me ook af waar die came ra's binnen voor dienden. Maar ik dacht toen niet dat onder het po dium waarop ik in maart nog de stembiljetten telde een wietplan- tage zou kunnen zitten." Het beleid van de gemeente is om huizen en bedrijfspanden waar hennepkwekerijen worden ont dekt, te sluiten voor drie maanden. Burgemeester José van Egmond, die het besluit neemt, wil echter eerst het politierapport afwachten. Weststrate vindt dat niet nodig en gaat via schriftelijke vragen aan dringen op directe sluiting. „Gelijke monniken, gelijke kappen", stelt hij. De betrokkenheid van beheer der Cees Coremans is onduidelijk. Weststrate kan zich moeilijk voor stellen dat Coremans niets van de illegale activiteiten afwist. Maar ook als dat wél zo zou zijn, vindt de voorman van Leefbaar Reimers- waal dat de gemeente het contract met hem moet verbreken. „Hij is de beheerder. Hij moet weten wat er in het dorpshuis gebeurt." 6 of 8 dagen in het Pinzgaudal o.b.v. ultra all-inclusive zaterdag 15 december 2018 Er zijn voor zover ik weet nog Ik vind het persoonlijk altijd een Reageer op pzc.nl Gisteren: Nachtwerk hoort bij een moderne maatschappij 522 reacties MIDDELBURG De politie heeft een 33- jarige Belg aangehouden voor stalking van zijn ex- vriendin uit Middelburg. De verdachte viel haar al sinds oktober lastig. Hij bedreigde haar en ver nielde haar eigendom men. Het slachtoffer deed eind oktober al aangifte nadat haar ex olie door haar brievenbus zou hebben gegooid. Daarop kreeg de Belg een contactver bod. Volgens de politie kregen agenten een boos antwoord, waarin de ver dachte dreigde met ge weld. Dat was genoeg om de man aan te hou den. VLISSINGEN Een 77-jarige Vlissingse is gisterochtend met ge weld beroofd. Ze raakte daarbij lichtgewond. Een onbekende dader rukte tussen 10.00 uur en 10.30 uur op de Burge meester Van Woelderen- laan haar handtas uit haar handen. De vrouw liet de diefstal niet zonder slag of stoot over haar kant gaan. Ze hield de tas zo stevig vast dat ze op de grond viel. Toen de dief enkele forse rukken aan de tas gaf, moest ze hem loslaten. Hij vluchtte weg en liet de vrouw op de grond ach ter. De politie onderzoekt de zaak. De politie heeft in de ge meente Tholen 26 kilo aan illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het werd gevonden tijdens een grote actie waarbij 21 adressen zijn be zocht. Agenten van de basisteams Roosendaal en Bergen op Zoom en een Flexteam werden ingezet om het vuur werk op te sporen. In twee dagen tijd werd in verschillende gemeen ten in totaal 52 kilo zwaar illegaal vuurwerk gevonden. Onder meer in Bergen op Zoom (8 kilo en 6 noodsein-mid delen), Steenbergen (3 kilo), Tholen (26 kilo). Het opruimen van de voormalige fosforfabriek Thermphos bij Nieuwdorp is op tijd klaar en binnen het budget. Dat is de stellige overtuiging van Diederik Samsom. „Ik heb er zelfs goede hoop op dat er geld overblijft." Ernst Jan Rozendaal Nieuwdorp -Diederik Samsom Raadslid Marien Weststrate vindt dat de gemeente Reimers- waal dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke moet sluiten. In het dorpshuis trof de politie een hennepplantage aan. West strate wil dat De Meiboom voor minimaal drie maanden dicht gaat. „En de beheerder moet met onmiddellijke ingang wor den ontslagen", zegt de fractie voorzitter van Leefbaar Rei- merswaal. Joeri Wisse Krabbendijke Familien- und Kinderclubhotel Wolkensteinbar hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet y Dagelijk lunch-en dinerbuffet V Onbeperkt drankjes tussen 10-23 uur y Onbeperkt toegang Wolki Fun Park y Hoge kinderkorting t/m 18 jaar!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2